بهترین مکان های تفریحی استانبول ترکیه کدامند؟

استانبول دارای مکان های دیدنی بسیار چشمگیریست و برای توریست هایی که به اینجا می آیند مناظر و نقاط جالب توجه فوق العاده ای، دارد. در این مطلب به جاذبه های گردشگری آن اشاره کردیم تا با این شهر پر آوازه بیشتر آشنا شوید. تعداد مکان های دیدنی استانبول زیاد است و نمی توان همه آنها را در این مطلب معرفی کرد اما سعی شده تا به معروف ترین مکان های تفریحی استانبول اشاره شود.

بهترین پارک های تفریحی استانبول

از بهترین سرگرمی های استانبول گردش در پارک های تفریحی این شهر می باشد  که از کوچک و بزرگ همه از آن لذت می برند. اگرچه اینگونه سرگرمی های کشور ترکیه هنوز خیلی شناخته شده و معروف نیست اما دلیل این نیست که در این کشور گزینه خوبی برای اینگونه تفریحات وجود ندارد. مردم بیشتر در مورد سواحل و مراکز خرید این کشور صحبت می کنند اما کمتر در مورد پارک های تفریحی این کشور سخنی به میان می آید. به همین منظور در ادامه مطلب تعدادی از مراکز تفریحی شهر استانبول را به شما معرفی می کنیم.

شهر بازی ویالند استانبول لیست اماکن تفریحی استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

این شهر بازی که به دیزنی لند ترکیه نیز معروف است در محله ایوب، منطقه گلدن هورن و بخش  اروپایی شهر استانبول قرار گرفته است. یک روز خارق العاده را همراه با خانواده و فرزندانتان در این پارک تجربه کنید. در این تم پارک انواع تفریحات و جذابیت ها و مراکز خرید برای بازدید کننده ها وجود دارد. جذابیت هایی مانند رودخانه خروشان، تونل سافاری، جت اسکی و سایر تفریحات در این تم پارک موجود است.  اگر طرفدار اینگونه تفریحات نیستید نگران نباشید. خیابانی  با بیش از 200 بوتیک و فروشگاه در طرف دیگر این شهر بازی وجود دارد که از دیگر جذابیت های این محل می باشد. ساعات کار این تم پارک روز های دوشنبه تا پنجشبه از ساعت 10صبح تا 7 عصر،  جمعه تا یکشنبه 10 صبح تا 9 شب  می باشد. ساعت کار مرکز خرید روزانه از ساعت 10 صبح تا 10 شب می باشد.

  هزینه های سفر به استانبول

آکواریوم استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

این آکواریوم بزرگ و زیبا در منطقه فلوریا واقع در منطقه باکرکوی استانبول قرار گرفته است. این محل هم برای کودکان و هم بزرگسالان محل بسیار مناسب و خوبی برای گردش می باشد.  آکواریوم  استانبول که عضو انجمن جهانی باغ وحش ها می باشد در دو طبقه و متراژ کلی حدود 22 هزار متر مربع ساخته شده است با  64 مخزن آب با گنجایش 6.800 متر مربع بیش از 15 هزار گونه از انواع ماهی های زیبا و دیگر موجودات و گیاهان آبزی و دریایی را در خود جای داده است. چیزی که این مکان  را منحصر به فرد کرده این است که آکواریوم بر مبنای 17موضوع دسته بندی شده است  که در مسیری 1.2 کیلومتری این بخش ها به نمایش در آمده اند. طبقه بندی 17 بخشی این آکواریوم عبارت است از :

1-  دریای سیاه

۲- تنگه بسفروس استانبول

3- تنگه داردانل

4- دریای اژه

5- کانال سوئز

6- دریای سرخ

7- قاره جنوبگان

8- دریای مدیترانه

9- تنگه جبل الطارق

10- شرق اقیانوس اطلس (کشتی لیبرتی)

11- شیار میانی اقیانوس اطلس

12- غرب اقیانوس اطلس

13- کانال پاناما

14- اقیانوس آرام

15- زیردریایی ناتلیوس

16- جنگل های بارانی آمازون

17- دریای مرمره

در این مکان علاوه بر آکواریوم ها، دو سینمای 5 بعدی با 6  عنوان فیلم  وجود دارد. در سالن های این سینما ها که 15 نفر گنجایش دارد هنگام پخش فیلم مواردی چون وزش باد, مه، پاشیده شدن آب را در کنار جلوه های بصری سه بعدی حس می کنید. یک رستوران با تم کانال پاناما وجود دارد که آن را تبدیل به یکی از بهترین مکان های گردشی در اروپا کرده است.

  زیبایی های طبیعی غار کارائین آنتالیا

آکواریوم استانبول همه روزه از ساعت 10 صبح الی 8 شب باز است.

پارک ژوراسیک استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

ژوراسیک لند استانبول در محله بایرامپاشا به قطع یکی از بهترین پارک های تفریحی است که به همراه خانواده می توانید در دنیای دایناسور ها به گشت و گذار و تفریح بپردازید. دایناسورها، این مخلوقات باشکوه و با عظمت که در حدود 65 میلیون سال پیش زندگی می کردند در این پارک حیات دوباره یافته اند و شما می توانید به تماشای آنها بروید. ژوراسیک لند که بر مبنای ترکیب آموزش و  سرگرمی ایجاد شده ، در محوطه ای به وسعت 10 هزار متر مریع ساخته شده است. داستان این موزه از این ماجراست که استخوانهای این دایناسورها درطی حفاریهای ساخت و ساز استانبول پیدا شد و توجه متخصصان را به خود جلب کرد. سپس جستجو ها آغاز و منجر به پیدا شدن سایر استخوانها شد.  این پارک دارای 70 مدل دایناسور قابل حمل می باشد که برای تمام سنین از کوچک و بزرگ جذاب می باشد، یک سینمای 6 بعدی که  بزرگترین سینمای چند بعدی ترکیه، همچنین لابراتواری که در آن مردم هم لذت می برند و هم می آموزند، یک باغ نمایشی و فروشگاهی که محصولات خاصی را به فروش می رسانند. گردش در این مکان سفری ماجراجویانه به دنیای گذشته می باشد. در این مکان شما ابتدا از موزه دیدن میکنید که علاوه بر اینکه استخوان ها و تخم دایناسورهایی که متعلق به میلیون ها سال قبل می باشد را به نمایش گذاشته است، اطلاعات جالب بسیاری را نیز به تماشاگران می دهد. سپس زمان این رسیده که به کنکاش در ژوراسیک لند بپردازید.

  سفر به روستای تاریخی و دیدنی شیرینچه در ترکیه

مینیاتورک |Miniatürk

لیست اماکن تفریحی استانبول

لیست اماکن تفریحی استانبول

این پارک که نام آن مینیا تورک (Miniatürk) می باشد به پارک مینیاتوری نیز معروف است. مینیاتورک یک پارک متفاوت  می باشد که هم جنبه تفریحی دارد و هم جنبه آموزشی و بویژه برای کودکان محلی جذاب است.  این پارک که در شمال شرقی آبراه گلدن هورن قرار گرفته است یکی از بزرگترین پارک های مینیاتوری جهان می باشد.

منبع : safarbato,net-turkey95
نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید