بعضی گردشگرها هنگام عبور از کشورهای مختلف سعی می کنند به همه جوانب ماجراجویی آن توجه کنند. برای آن هایی که اهل خطر کردن باشند چه پیاده باشند چه با ماشین یکی از گزینه ها، همیشه، خطرناک ترین پل های جهان است. عبور از روی این پل ها نفس هر کسی را بند می آورد. شاید از این پس پل ها را نیز جز جاذبه های گردشگری یک منطقه بنامند.

پل ایشیما اوهاشی، ژاپن

تا به حال دوست داشته ایدبا ماشین پرواز  کنید؟ روی این پل این حس را تجربه خواهید کرد. گویی بر بلندی چرخ و فلک پرواز ‌کنید. پس ارزش دارد فقط برای دیدن این پل و راندن روی آن به ژاپن سفر کنید. مطمئنا این کار را انجام خواهید داد. شیب این پل ۶/۱ % و ارتفاع آن ۱۴۴ فوت است و وقتی روی آن هستید ترس را به معنای واقعی تجربه خواهید کرد. این پل سومین پل طولانی جهان است.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل معلق حسینی، پاکستان

پل معلق پاکستان اغلب لقب خطرناک‌ترین پل در دنیا را می گیرد، قدم زدن در شکاف پل حسینی برای قلب های ضعیف خطرناک است. گام برداشتن در میان چوب های این پل که فاصله زیادی با هم دارند و به هیچ چیز هم وصل نیستند خیلی خطرناک است. چیزی که خیلی آن را غیر قابل تحمل می کند تماشای بقایای پاره‌پاره پل در پائین آن یا قطعه های کنده شده و آویزان شده آن است.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل‌ میمون، ویتنام

پل میمون ها در جهان یکی دو تا نیست و احتمالا شما هم چند نمونه از آن را بشناسید ولی این پل ها با هم تفاوت های زیادی دارند. برای مثال وقتی پل میمون ویتنام را که جنس آن از تکه های بامبو است از نزدیک ببیند قطعا می گویید فقط یک میمون می تواند از روی آن عبور کند. با این حال جای تعجب دارد کرد که آدم هایی هم هستند که برای ماجراجویی شانس خود را امتحان می کنند و میمون وار از روی این پل عبور می کنند. البته نا گفته نماند خیلی از محلی ها ناچارند که نه برای تفریح بلکه به ضرورت از روی پل رد شوند.

  بهترین مقاصد گردشگری در تابستان

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل راه فریب، ایالت واشنگتن

رانندگی با ماشین بر روی یک پل سرپوشیده ممکن است خیلی ترسناک به نظر نرسد، اما اگر می‌خواهید از جاده ای  بگذرید که تقریباً ۱۸۰ فوت با پایین فاصله دارد و در همان حال چشمتان به پایین بیفتد قضیه خیلی فرق می کند. این پل جزیره Whidbey و جزیره fidalgo را به هم وصل می کند. پیش از ساخت پل راه فریب این دو جزیره تنها با کشتی در دسترس بودند، ولی من مطمئنم برخی افراد همین حالا هم ترجیح می‌دهند از این پل استفاده نکنند و با قایق در آنجا رفت و آمد کنند.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل پیاده رو، غنا

قدم زدن روی پل غنا تنها گام برداشتن در میان جنگل های استوایی نیست. بلکه حس اینکه در فاصله ۴۰ فوتی در هوا معلق باشی و به معنای واقعی کلمه از میان شاخ و برگ درختان عبور کنی، در حالی که پرندگان و میمون‌ها از کنارت عبور می کنند، این پل را ترسناک تر کرده است. ضمن اینکه اگر بترسید دیگر نمی‌توانید برگردید و حتی اگر ترسیده باشید نمی توانید بدوید چون طول این پل بیش از ۱۰۰۰ فوت است.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل آسمان لنکاوی، مالزی

شناور ماندن در ارتفاع ۴۰۰ پا بر روی زمین خیلی ترسناک است. به خصوص که این پل چندین بار برای تعمیر بسته شده‌ است. به هر حال پل آسمان لنکاوی مالزی پس از دو سال تعطیلی در حال حاضر مشغول به کار شده است.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل قله تیتلیس، سوئیس

آیا تا به حال تصور کرده اید که به آرامی در نسیم مشرف بر رشته کوه های آلپ سوییس در ۳۰۰۰ متر بالاتر از زمین حرکت کنید. یعنی در شرایطی بسیار ترسناک؟!

  وحشتناک ترین کلیساهای جهان

البته پل سوئیس از امن ترین پل های جهان است و سالانه شاهد حضور  کوهنوردان و اسکی بازان زیادی است که از آن جا سالم عبور می کنند. اگر جرات کنید و از روی این پل منظره اطراف یعنی رشته کوه های برفی آلپ را ببینید بدون شک بهترین صحنه های عمرتان را تجربه خواهید کرد.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل کاندینسکی در منطقه ترانس، روسیه

عبور از روی این پل دیگر کار هر کسی نیست، چون این پل شکسته تنها افراد انگشت شماری را با موفقیت عبور داده ‌است. هیچ ریل حفاظتی و امنیتی روی این پل وجود ندارد. پهنای پل تنها دو متر است.

این پل فولادی فرسوده شده و ریل های چوبی آن در بسیاری قسمت ها تخریب شده یا اینکه زیر ماشین های در حال حرکت شکسته است.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

به خصوص هنگام بارش برف پل بسیار لغزنده می شود و هر لحظه ممکن است ماشین ها از کنارش سقوط کنند. با این حال افراد مشتاق آدرنالین در سیبری به این سمت هجوم می آورند تا از معدود افرادی باشند که از پل خطرناک روسیه عبور می‌کنند.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل کوئپوس، کاستاریکا

خوب است بدانید که محلی‌ها به این پل لقب «پل مرگ» داده‌اند چون اینجا در واقع یک تله مرگ است. عبور از این پل مرگبار ،خطرناک است. بین چوب ها شکاف‌های عظیمی در هر دو طرف ایجاد شده است.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

پل هوانگ، چین

اگر به اندازه کافی شجاع باشید که با رفتن روی این پل کوهستانی خطر کنید، نه تنها می‌توانیداز مناظر  تماشایی کوهستان لذت ببرید بلکه فرص نگاه کردن به پایین از ارتفاع خیلی زیاد را نیز خواهید داشت.

خطرناک ترین پل های دنیا کدامند؟

منبع : eravel
نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید