قدیمی ترین هتل های جهان در کجا هستند ؟‌ چه دکوراسیون های برای هتل های قدیمی جهان وجود داشت ؟ برای شناخت این هتل ها بخوانید .

خواندن درباره تاریخ یک جای جدید همیشه و به ویژه برای مسافرانی که از خانه بسیار دور هستند جذاب بوده و دنیا پر از هتل‌هایی است که به حد کافی قدمت دارند که خودشان بخشی از تاریخ باشند. پس چرا در «ریوکان» (Ryokan) ژاپنی که از سال ۷۱۸ مشغول مهمان‌پذیری است اقامت نکنید یا کاخ ویکتوریایی لوکسی که در کرانه رودخانه نیل واقع شده را نبینید؟ در این راهنما برخی از قدیمی‌ترین هتل‌های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

هوشی ریوکان در ژاپن

امروزه «هوشی ریوکان» (Hoshi Ryokan) در ژاپن به طور رسمی دومین هتل قدیمی در حال فعالیت جهان محسوب می‌شود. اگرچه این هتل امروزه به لحاظ سن جایگاه دوم را دارد اما تمام چیزهایی که در آن می‌بینید متعلق به جایگاه اول هستند. اینجا در سال ۷۱۸ تأسیس شد و ۴۶ نسل بین اعضای یک خاندان دست به دست چرخید.

قدیمی ترین هتل های جهان

اکنون هوشی ریوکان با مهمان‌نوازی مدرن‌تر در محیطی سنتی از مسافران استقبال می‌کند. یوکاتاهای ژاپنی، تاتامی‌های کف زمین، آثار هنری با بامبو و صنایع دستی گوناگونی که در محیط می‌بینید شما را به اعصار گذشته می‌برند. در این میان تلویزیون هوشمند، اینترنت، صبحانه و شامی عالی هم برای پذیرایی بهتر از شما در نظر گرفته شده‌ است.

روتن برن در آلمان

قدیمی‌ترین مهمانخانه آلمان در محله قدیمی شهر «فرایبورگ» (Freiburg) واقع شده و از سال ۱۱۲۰ پذیرای مهمانان است. «روتن برن» (Roten Bären) از داستان‌های شومی مانند طاعون، شکار جادوگرها، انقلاب‌ها و جنگ‌های جهانی جان سالم به در برده است. امروزه اینجا یک هتل جذاب در کنار بازار سرزنده کلیسای جامع و سالن کنسرت شهر است که به شما حسی از سفر در قرون گذشته را می‌دهند. البته می‌توانید از صبحانه‌ای عالی و اینترنت وای فای هم بهره‌مند شوید.

اولد بل هتل در انگلستان

«اولد بل هتل» (Old Bell Hotel) که از سال ۱۲۲۰ مشغول فعالیت است، اقامتگاه گرم و نرمی محسوب شده و حال و هوایی قدیمی و مسحور کننده دارد.

قدیمی ترین هتل های جهان

اینجا نه تنها با آتش هیزمی، مبلمان قدیمی و هشت تابوت خالی‌اش در زیر زمین هویت سابقش را حفظ کرده، بلکه همچنین در یکی از تاریخی‌ترین شهرک‌های بازاری انگلیس قرار دارد. شهرک «مالمزبری» (Malmesbury) به طور سالانه میزبان یک مکان جذاب می‌شود که شامل اجراهای خیابانی، غذای کلاسیک انگلیسی و جنگ بالش است.

مطلب پیشنهادی:  هتل های شگفت انگیز در دنیا

اولد وینتر پلس آو لاکسور در مصر

«اولد وینتر پلس آو لاکسور» (Old Winter Palace of Luxor) که شاید در رمان «مرگ روی نیل» نوشته «آگاتا کیریستی» بیشتر شناخته شده باشد، پایگاه کاوش‌های اکتشافی «جرج هربرت» (George Herbert)، اولین اروپایی که به مقبره توتانخ آمون وارد شد نیز بود. این کاخ ویکتوریایی در سال ۱۸۸۶ در کرانه رود نیل ساخته شد و در گذشته شهر حضور داشته است. از زمان تأسیس آن در سال ۱۹۰۵ این هتل نقش میزبان را برای برخی از افراد مشهور مانند خود آگاتا کریستی را بازی کرده و در طی جنگ جهانی اول نیز پناهگاه سربازان زخمی بود. اگر از میان باغ استوایی آن در امتداد نیل قدم بزنید، به راحتی می‌فهمید که چرا آن را به عنوان جایی برای ریلکس کردن و بازیابی سلامتی انتخاب کرده بودند.

قدیمی ترین هتل های جهان

رافلز در سنگاپور

معماری سنتی اروپایی این هتل زیبا، در تضاد قابل توجهی با برج‌های شیشه‌ای و فلزی منطقه تجاری سنگاپور قرار دارد. این ساختمان که در سال ۱۸۸۷ ساخته شد، در بین مردم محلی و مسافران بین‌المللی به یک اندازه می‌درخشد.

قدیمی ترین هتل های جهان

«رافلز» (Raffles) امکانات زیادی را در اختیار مهمانان خود می‌گذارد و نویسندگان زیادی زمان خود را در آن سپری کرده‌اند. در واقع رفت و آمد آن‌ها به قدری در اینجا زیاد شد که یک اتاق مخصوص نویسندگان در آن در نظر گرفتند و از دهه ۱۹۳۰ آن را به عنوان یادمان ملی انتخاب کردند.

پاتیوس د کافایاته در آرژانتین

«پاتیوس د کافایاته» (Patios de Cafayate) در تاکستانی در نزدیکی «کالچاکی» (Calchaqui) قرار دارد و علیرغم تلاش‌های مالکان برای فراهم کردن تمام امکانات رفاهی مدرن برای مهمانان، کمتر چیزی از سال ۱۸۹۲ در اینجا تغییر داده شده است. وقتی از تماشای محیط اطراف و تاریخ بومی خسته شدید، می‌توانید ناحیه اطراف هتل را با اسب بگردید یا یک گروه از شترهای لاما‌ بامزه را ببینید. همچنین عکاسی از کارگاه‌ها، ماساژ در اسپا و نوشیدنی‌های عالی هم از دیگر گزینه‌های پیشنهادی ما هستند.

 

۱۰ هتل قدیمی جهان از نگاه thisisinsider

Nishiyama Onsen Keiunkan – یاماناشی – ژاپن – تاسیس در سال ۷۰۵ میلادی

این هتل قدیمی با استخرآبگرم در رکوردهای جهانی گینس عنوان قدیمی ترین هتل جهان را به نام خود ثبت کرده است. این هتل که در سال ۷۰۵ افتتاح شده است طی این سالها توسط ۵۲ خانواده از یک نسل اداره شده است.

مطلب پیشنهادی:  بهترین هتل ها ارزان و با کیفیت والنسیا اسپانیا

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Hōshi Ryokan – کوماتسو – ژاپن – تاسیس در سال ۷۱۷ میلادی

ریوکان ها خانه های سنتی ژاپنی هستند که داخل آنها کفپوش تاتامی ، تختخواب های فوتون ( روی زمین ) قرار دارد و غذاهای سنتی در آن سرو می شود. در گذشته تصور می رفت هتل هوشی ریوکان قدیمی ترین هتل جهان باشد اما با فاصله یک پله از هتل نیشیاما اونسن کیونکان در لیست قدیمی ترین ها قرار گرفت. این هتل نیز همانند هتل قبل توسط یک خاندان و تا ۴۶ نسل اداره می شده است.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

The Maid\’s Head Hotel – نورویچ – انگلستان – تاسیس در سال ۱۰۹۰ میلادی

هتل میدز هد قدیمی ترین هتل در انگلستان است که قدمت آن به بیش از ۸۰۰ سال پیش باز می گردد. این هتل در مرکز تاریخی نورویچ قرار گرفته است و یک هتل چهار ستاره است.اگرچه تمام این مدت این هتل پابرجا بوده است اما با ورود به آن می توانید چهره ای جدیدتر و مدرن تر از ساختمانی که عنوان قدیمی تر را یدک می کشد ببینید.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Zum Roten Bären – فریبورگ – آلمان – تاسیس در سال ۱۱۲۰ میلادی

زوم روتن بارن به معنای خرس قرمز ، قدیمی ترین هتل در آلمان است که قدمت آن به سال ۱۱۲۰ میلادی باز می گردد. این هتل حتی پیش از آنکه فریبورگ چهره شهر به خود بگیرد و رسما معرفی شود تاسیس شده است. تاسیس شهر فریبورگ به سال ۱۴۵۷ باز می گردد.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

The Olde Bell – برکشیر – انگلستان – تاسیس در سال ۱۱۳۵ میلادی

اولد بل امروزه یک هتل مدرن ۵ ستاره است اما هنوز قسمت هایی از آن دست نخورده باقی مانده و طراحی اولیه سال ۱۱۳۵ آن حفظ شده است. این هتل ۴۵ دقیقه از مرکز شهر لندن فاصله دارد. عنوان بل به معنای زنگ به این دلیل روی این هتل قرار گرفته است چرا که در گذشته زمانیکه افراد مهمی به این دهکده می آمدند و در این میهمان خانه اقامت می کردند ، زنگی از این هتل به صدا در می آمد که به راهبه های اطراف اطلاع داده شود که اشخاص مهمی برای بازدید از آنها آمده اند.

مطلب پیشنهادی:  معرفی هتل های استانبول ، هتل های ارزان و لوکس استانبول

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهانAngel & Royal – گرندهام – انگلستان – تاسیس در سال ۱۲۰۳ میلادی

هتل انجل اند رویال در سال ۱۲۰۳ بعنوان یک مسافرخانه برای اقامت شوالیه ها مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه رسپشن هتل تورهایی برای گردش در قسمت تاریخی هتل برگزار می کند. گفته می شود در طول تاریخ در این هتل ۷ پادشاه اقامت داشته است از این رو هتل انجل اند رویال از شهرت خاصی برخوردار است.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Sanct Peter – کلن – آلمان– تاسیس در سال ۱۲۴۶ میلادی

اگرچه این هتل یکی از قدیمی ترین هتل ها در آلمان است اما چیزی که آن را مطرح کرده است رستوران درجه یکیست که دارد. رستوران هتل سانکت پیتر در بین ۱۰۰ رستوران برتر کشور آلمان قرار دارد.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Orso Grigio – سن کاندیدو – ایتالیا – تاسیس در سال ۱۳۰۰ میلادی

هتل اورسو جریجیو در قلب شهر سن کاندیدو واقع شده است ، این هتل در سال ۲۰۱۳ ، ۵۵۰ مین سال برپایی خود را جشن گرفت. در گذشته هتل اورسو جریجیو خدمات خود را به بازرگانان و افراد شایسته ارائه می داد و یک مقصد محبوب برای اسکی به شمار می رفت.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Hotel Interlaken – اینترلاخن – سوییس – تاسیس در سال ۱۳۲۳ میلادی

هتل اینترلاخن در ابتدا یک بیمارستان بود سپس به یک صومعه تبدیل شد و در نهایت در سال ۱۳۲۳ بعنوان یک میهمان خانه شروع به کار کرد. این هتل در سال ۱۴۹۱ بازسازی شد و تغییر چهره داد. این هتل چهار ستاره در کنار یک باغ ژاپنی قرار گرفته است که موجب می شود میهمانان آن چشم اندازی رویایی از اتاقشان داشته باشند.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Blaue Gans – سالزبورگ – اتریش – تاسیس در سال ۱۳۵۰ میلادی

بلوگانز نیز قدیمی ترین اقامتگاه در سالزبورگ اتریش است که در سال ۱۳۵۰ تاسیس شده است. علاوه بر اینکه این هتل در نزدیکی محل تولد موتزارت قرار گرفته است بلکه اولین هتل هنری در سالزبورگ نیز به شمار می رود که در آن تقریبا ۱۰۰ اثرهنری مختلف به نمایش گذاشته شده است.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

اقامتگاه مناسب در مسافرت از عوامل اصلی سفر است چنانچه برای افراد اهمیت دارد که محل زندگی شان در گردششان چه شرایطی دارد . قدیمی ترین هتل های جهان نه تنها میتواند شرایط رفاهی مناسبی را ایجاد کند بلکه اهمیت توریستی برای گردشگران دارد .

منبع : eavar،lastsecond
نویسنده

یک نظر بنویسید