قدیمی ترین هتل های جهان در کجا هستند ؟‌ چه دکوراسیون های برای هتل های قدیمی جهان وجود داشت ؟ برای شناخت این هتل ها بخوانید .

خواندن درباره تاریخ یک جای جدید همیشه و به ویژه برای مسافرانی که از خانه بسیار دور هستند جذاب بوده و دنیا پر از هتل‌هایی است که به حد کافی قدمت دارند که خودشان بخشی از تاریخ باشند. پس چرا در «ریوکان» (Ryokan) ژاپنی که از سال ۷۱۸ مشغول مهمان‌پذیری است اقامت نکنید یا کاخ ویکتوریایی لوکسی که در کرانه رودخانه نیل واقع شده را نبینید؟ در این راهنما برخی از قدیمی‌ترین هتل‌های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

هوشی ریوکان در ژاپن

امروزه «هوشی ریوکان» (Hoshi Ryokan) در ژاپن به طور رسمی دومین هتل قدیمی در حال فعالیت جهان محسوب می‌شود. اگرچه این هتل امروزه به لحاظ سن جایگاه دوم را دارد اما تمام چیزهایی که در آن می‌بینید متعلق به جایگاه اول هستند. اینجا در سال ۷۱۸ تأسیس شد و ۴۶ نسل بین اعضای یک خاندان دست به دست چرخید.

قدیمی ترین هتل های جهان

اکنون هوشی ریوکان با مهمان‌نوازی مدرن‌تر در محیطی سنتی از مسافران استقبال می‌کند. یوکاتاهای ژاپنی، تاتامی‌های کف زمین، آثار هنری با بامبو و صنایع دستی گوناگونی که در محیط می‌بینید شما را به اعصار گذشته می‌برند. در این میان تلویزیون هوشمند، اینترنت، صبحانه و شامی عالی هم برای پذیرایی بهتر از شما در نظر گرفته شده‌ است.

روتن برن در آلمان

قدیمی‌ترین مهمانخانه آلمان در محله قدیمی شهر «فرایبورگ» (Freiburg) واقع شده و از سال ۱۱۲۰ پذیرای مهمانان است. «روتن برن» (Roten Bären) از داستان‌های شومی مانند طاعون، شکار جادوگرها، انقلاب‌ها و جنگ‌های جهانی جان سالم به در برده است. امروزه اینجا یک هتل جذاب در کنار بازار سرزنده کلیسای جامع و سالن کنسرت شهر است که به شما حسی از سفر در قرون گذشته را می‌دهند. البته می‌توانید از صبحانه‌ای عالی و اینترنت وای فای هم بهره‌مند شوید.

اولد بل هتل در انگلستان

«اولد بل هتل» (Old Bell Hotel) که از سال ۱۲۲۰ مشغول فعالیت است، اقامتگاه گرم و نرمی محسوب شده و حال و هوایی قدیمی و مسحور کننده دارد.

قدیمی ترین هتل های جهان

اینجا نه تنها با آتش هیزمی، مبلمان قدیمی و هشت تابوت خالی‌اش در زیر زمین هویت سابقش را حفظ کرده، بلکه همچنین در یکی از تاریخی‌ترین شهرک‌های بازاری انگلیس قرار دارد. شهرک «مالمزبری» (Malmesbury) به طور سالانه میزبان یک مکان جذاب می‌شود که شامل اجراهای خیابانی، غذای کلاسیک انگلیسی و جنگ بالش است.

  هتل سعدی مشهد پایتخت معنوی ایران

اولد وینتر پلس آو لاکسور در مصر

«اولد وینتر پلس آو لاکسور» (Old Winter Palace of Luxor) که شاید در رمان «مرگ روی نیل» نوشته «آگاتا کیریستی» بیشتر شناخته شده باشد، پایگاه کاوش‌های اکتشافی «جرج هربرت» (George Herbert)، اولین اروپایی که به مقبره توتانخ آمون وارد شد نیز بود. این کاخ ویکتوریایی در سال ۱۸۸۶ در کرانه رود نیل ساخته شد و در گذشته شهر حضور داشته است. از زمان تأسیس آن در سال ۱۹۰۵ این هتل نقش میزبان را برای برخی از افراد مشهور مانند خود آگاتا کریستی را بازی کرده و در طی جنگ جهانی اول نیز پناهگاه سربازان زخمی بود. اگر از میان باغ استوایی آن در امتداد نیل قدم بزنید، به راحتی می‌فهمید که چرا آن را به عنوان جایی برای ریلکس کردن و بازیابی سلامتی انتخاب کرده بودند.

قدیمی ترین هتل های جهان

رافلز در سنگاپور

معماری سنتی اروپایی این هتل زیبا، در تضاد قابل توجهی با برج‌های شیشه‌ای و فلزی منطقه تجاری سنگاپور قرار دارد. این ساختمان که در سال ۱۸۸۷ ساخته شد، در بین مردم محلی و مسافران بین‌المللی به یک اندازه می‌درخشد.

قدیمی ترین هتل های جهان

«رافلز» (Raffles) امکانات زیادی را در اختیار مهمانان خود می‌گذارد و نویسندگان زیادی زمان خود را در آن سپری کرده‌اند. در واقع رفت و آمد آن‌ها به قدری در اینجا زیاد شد که یک اتاق مخصوص نویسندگان در آن در نظر گرفتند و از دهه ۱۹۳۰ آن را به عنوان یادمان ملی انتخاب کردند.

پاتیوس د کافایاته در آرژانتین

«پاتیوس د کافایاته» (Patios de Cafayate) در تاکستانی در نزدیکی «کالچاکی» (Calchaqui) قرار دارد و علیرغم تلاش‌های مالکان برای فراهم کردن تمام امکانات رفاهی مدرن برای مهمانان، کمتر چیزی از سال ۱۸۹۲ در اینجا تغییر داده شده است. وقتی از تماشای محیط اطراف و تاریخ بومی خسته شدید، می‌توانید ناحیه اطراف هتل را با اسب بگردید یا یک گروه از شترهای لاما‌ بامزه را ببینید. همچنین عکاسی از کارگاه‌ها، ماساژ در اسپا و نوشیدنی‌های عالی هم از دیگر گزینه‌های پیشنهادی ما هستند.

 

۱۰ هتل قدیمی جهان از نگاه thisisinsider

Nishiyama Onsen Keiunkan – یاماناشی – ژاپن – تاسیس در سال 705 میلادی

این هتل قدیمی با استخرآبگرم در رکوردهای جهانی گینس عنوان قدیمی ترین هتل جهان را به نام خود ثبت کرده است. این هتل که در سال 705 افتتاح شده است طی این سالها توسط 52 خانواده از یک نسل اداره شده است.

  هتل های کیش ، مناسب‌ترین و بهترین هتل های کیش

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Hōshi Ryokan – کوماتسو – ژاپن – تاسیس در سال 717 میلادی

ریوکان ها خانه های سنتی ژاپنی هستند که داخل آنها کفپوش تاتامی ، تختخواب های فوتون ( روی زمین ) قرار دارد و غذاهای سنتی در آن سرو می شود. در گذشته تصور می رفت هتل هوشی ریوکان قدیمی ترین هتل جهان باشد اما با فاصله یک پله از هتل نیشیاما اونسن کیونکان در لیست قدیمی ترین ها قرار گرفت. این هتل نیز همانند هتل قبل توسط یک خاندان و تا 46 نسل اداره می شده است.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

The Maid\’s Head Hotel – نورویچ – انگلستان – تاسیس در سال 1090 میلادی

هتل میدز هد قدیمی ترین هتل در انگلستان است که قدمت آن به بیش از 800 سال پیش باز می گردد. این هتل در مرکز تاریخی نورویچ قرار گرفته است و یک هتل چهار ستاره است.اگرچه تمام این مدت این هتل پابرجا بوده است اما با ورود به آن می توانید چهره ای جدیدتر و مدرن تر از ساختمانی که عنوان قدیمی تر را یدک می کشد ببینید.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Zum Roten Bären – فریبورگ – آلمان – تاسیس در سال 1120 میلادی

زوم روتن بارن به معنای خرس قرمز ، قدیمی ترین هتل در آلمان است که قدمت آن به سال 1120 میلادی باز می گردد. این هتل حتی پیش از آنکه فریبورگ چهره شهر به خود بگیرد و رسما معرفی شود تاسیس شده است. تاسیس شهر فریبورگ به سال 1457 باز می گردد.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

The Olde Bell – برکشیر – انگلستان – تاسیس در سال 1135 میلادی

اولد بل امروزه یک هتل مدرن 5 ستاره است اما هنوز قسمت هایی از آن دست نخورده باقی مانده و طراحی اولیه سال 1135 آن حفظ شده است. این هتل 45 دقیقه از مرکز شهر لندن فاصله دارد. عنوان بل به معنای زنگ به این دلیل روی این هتل قرار گرفته است چرا که در گذشته زمانیکه افراد مهمی به این دهکده می آمدند و در این میهمان خانه اقامت می کردند ، زنگی از این هتل به صدا در می آمد که به راهبه های اطراف اطلاع داده شود که اشخاص مهمی برای بازدید از آنها آمده اند.

  معرفی بهترین هتل های وان + عکس

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهانAngel & Royal – گرندهام – انگلستان – تاسیس در سال 1203 میلادی

هتل انجل اند رویال در سال 1203 بعنوان یک مسافرخانه برای اقامت شوالیه ها مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه رسپشن هتل تورهایی برای گردش در قسمت تاریخی هتل برگزار می کند. گفته می شود در طول تاریخ در این هتل 7 پادشاه اقامت داشته است از این رو هتل انجل اند رویال از شهرت خاصی برخوردار است.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Sanct Peter – کلن – آلمان– تاسیس در سال 1246 میلادی

اگرچه این هتل یکی از قدیمی ترین هتل ها در آلمان است اما چیزی که آن را مطرح کرده است رستوران درجه یکیست که دارد. رستوران هتل سانکت پیتر در بین 100 رستوران برتر کشور آلمان قرار دارد.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Orso Grigio – سن کاندیدو – ایتالیا – تاسیس در سال 1300 میلادی

هتل اورسو جریجیو در قلب شهر سن کاندیدو واقع شده است ، این هتل در سال 2013 ، 550 مین سال برپایی خود را جشن گرفت. در گذشته هتل اورسو جریجیو خدمات خود را به بازرگانان و افراد شایسته ارائه می داد و یک مقصد محبوب برای اسکی به شمار می رفت.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Hotel Interlaken – اینترلاخن – سوییس – تاسیس در سال 1323 میلادی

هتل اینترلاخن در ابتدا یک بیمارستان بود سپس به یک صومعه تبدیل شد و در نهایت در سال 1323 بعنوان یک میهمان خانه شروع به کار کرد. این هتل در سال 1491 بازسازی شد و تغییر چهره داد. این هتل چهار ستاره در کنار یک باغ ژاپنی قرار گرفته است که موجب می شود میهمانان آن چشم اندازی رویایی از اتاقشان داشته باشند.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

Blaue Gans – سالزبورگ – اتریش – تاسیس در سال 1350 میلادی

بلوگانز نیز قدیمی ترین اقامتگاه در سالزبورگ اتریش است که در سال 1350 تاسیس شده است. علاوه بر اینکه این هتل در نزدیکی محل تولد موتزارت قرار گرفته است بلکه اولین هتل هنری در سالزبورگ نیز به شمار می رود که در آن تقریبا 100 اثرهنری مختلف به نمایش گذاشته شده است.

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

قدیمی ترین هتل های جهان

اقامتگاه مناسب در مسافرت از عوامل اصلی سفر است چنانچه برای افراد اهمیت دارد که محل زندگی شان در گردششان چه شرایطی دارد . قدیمی ترین هتل های جهان نه تنها میتواند شرایط رفاهی مناسبی را ایجاد کند بلکه اهمیت توریستی برای گردشگران دارد .

منبع : eavar،lastsecond
نویسنده

یک نظر بنویسید