آبشار خور کرج ، بهترین آبشار کرج

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

آبشار مرتفع و پر آب خور کرج از بهترین جاذبه های گردشگری این منطقه است که دیدنی های اطراف آن هم عامل اصلی جذب گردشگر می باشد .

آبشار خور کرج ، بهترین آبشار کرج

آبشار خور کجاست؟

استان البرز از جمله استان های ایران می باشد که جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در خود جای داده است و به همین جهت هرساله میزبان هزاران گردشگر از سرتاسر کشور می باشد. در این استان جاذبه طبیعی و به خصوص آبشار به فراوانی یافت می شود و آبشارهایی زیبایی در آن قرار دارند که بازدید از آنها لذت طبیعت گردی در این استان را دوچندان می کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از این جاذبه های طبیعی به نام آبشار خور کرج آشنا کنیم؛ پس در ادامه این مقاله با نشاط آوران همراه شوید.

آبشار خور کرج ، بهترین آبشار کرج

آبشار خور در کرج در روستایی به همین نام یعنی روستای خور واقع شده است. این آبشار 50 متر ارتفاع داشته و همچنین در ارتفاع 2800 متری از سطح دریا قرار گرفته است. از آبشار خور در تمامی فصل ها می توان دیدن کرد. این آبشار در زمستان ها یخ میزند و منظره ای زیبا و چشم نواز را به وجود می آورد؛ البته در زمستان ها رسیدن به آبشار کمی سخت تر بوده زیرا مسیر آن را از روستای خور باید به صورت پیاده طی کرد و این موضوع 30 تا 45 دقیقه زمان خواهد برد که در زمستان این زمان بسته به شرایط جوی متغیر است. اما بهترین زمان برای بازدید از آبشار خور کرج در فصل بهار و از اوایل فروردین ماه تا اواسط خرداد ماه می باشد.

آبشار خور کرج ، بهترین آبشار کرج

در اطراف این آبشار جاذبه ها و محل های گردشگری دیگری نیز وجود دارند که مناطقی مناسب جهت تفریح در این محل به حساب می آیند که از جمله این مناطق می توان به پیست اسکی روستای خور اشاره کرد که در زمستان ها علاقه مندان به ورزش اسکی و همچنین یخ نوردی را به سوی خود جذب می کند.

آبشار خور کرج از جمله جاذبه های گردشگری استان البرز به حساب می آید که شما می توانید در تور کرج گردی از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار خور : استان البرز، 17 کیلومتری جاده کرج – چالوس، روستای خور

عکس های آبشار خور

آبشار خور کرج ، بهترین آبشار کرج

آبشار خور کرج ، بهترین آبشار کرج

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید