آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

استان چهار محال و بختیاری در مرکز رشته کوه های زاگرس قرار گرفته و جاذبه های گردشگری متعددی نظیر رودخانه، جنگل و آبشارهای خیره کننده ای را در دل خود جای داده است. با توجه به قرار گرفتن این استان در ارتفاعات تعداد زیادی چشمه و رودخانه از آن نشات گرفته اند تا جاییکه رودخانه های اصلی ایران نظیر کارون و زاینده رو از آن متولد شده اند و هر ساله حدود یازده میلیارد متر مکعب آب از طریق آنها به استان های اصفهان و خوزستان می رسند.

آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

می توان آبشار شیخ علی خان را به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری نام برد، آبشاری خروشان که از دامنه های مخملی کوهرنگ، ورودی روستای شیخ علیخان و نزدیکی شهر چلگرد جاری می شود. جاری شدن آب های درخشان از ارتفاعات کوهستانی خالق تصویری رویایی و فریبنده ای است که هوش را از سر هر بیننده ای می پراند، مکانی رویایی و پرشده با نسیم و طراوت که در تمام طول سال میزبان گردشگران متعددی است. در فصول سرد مانند زمستان تمام منطقه اطراف آبشار از برف پوشانده می شود و جریان خود آبشار قندیل می برد، ترکیبی خارق العاده که خالق تصویری نفس گیر و فریبا بر هر بیننده ای با هر سلیقه ای است. 

آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

آبشار شیخ علی خان در ۴۰ کیلومتری روستای سر آقا سید در نزدیکی شهر چلگرد، مرکز شهرستان کوهرنگ، قرار دارد. آب این آبشار از ارتفاعات اطراف روستا سرچشمه می گیرد. فاصله این آبشار زیبا از شهرکرد در حدود ۹۲ کیلومتر است. این آبشار بر خلاف زیبایی های بی نظیرش، هنوز برای گردشگرانی که برای اولین بار از جاذبه های کوهرنگ بازدید می کنند ناشناخته مانده است.

آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

فصل بهار، همه جای این استان آب های جاری و چشمه های خروشانی وجود دارد که طبیعت بکر و زیبای چهارمحال و بختیاری  را بیش از پیش دیدنی تر کرده است. لطافت و شادابی وصف ناپذیر هوا، گوشه ای از زیبایی و قدرت لایزال خداوند را به بندگان نشان می دهد و قدم زدن در این هوای پاک روح و جان آدمی را جلا می دهد.آبشار شیخ علی خان کوهرنگآبشار شیخ علی خان کوهرنگ

درست است فصل بهار بهترین فصل برای دیدن آبشار شیخ علی خان به حساب می آید اما فصل زمستان و هنگامی که آبشار از سرما یخ می زدند نیز جذابیت خاصی دارد. حال انتخاب با شماست طبیعت زیبای بهاری را انتخاب کنید یا سرمای زمستان و آبشار یخ زده.آبشار شیخ علی خان کوهرنگاز شهر چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ تا این آبشار حدود ۵ کیلومتر فاصله است و با وجود کوهستانی بودن منطقه، شیخ علیخان محور ارتباطی مناسبی دارد.
وارد چلگرد که می شوی، هیچ تابلویی که این جاذبه را معرفی کند مشاهده نمی کنی و در مسیر ۸۵ کیلومتری شهرکرد به چلگرد نیز تابلویی که این جاذبه را برای گردشگران معرفی کند، نیست.آبشار شیخ علی خان کوهرنگ

در کنار آبشار شیخ علی خان نیز برای گردشگران و مسافران امکانات استراحت مهیا نشده است و تنها به ساخت چند سکوی سیمانی اکتفا شده است. بسیاری از مسافرانی که برای بازدید به این روستا می آیند برای نشستن و توقف کوتاه نیز دچار مشکل می شوند زیرا سایه ساری برای استراحت در اطراف این جاذبه وجود ندارد.آبشار شیخ علی خان کوهرنگبرای رسیدن به آبشار شیخ علی خان زیبا ابتدا از شهرکرد به سمت سورشجان و از آنجا به سمت فارسان بروید. سپس جاده فارسان به سمت چلگرد را ادامه داده و بعد از شهر چلگرد به سمت روستای زیبای سر آقا سید و آبشار شیخ علی خان بروید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما