چشمه آبگرم قینرجه

چشمه آبگرم قینرجه

چشمه های خروشان از جاذبه های گردشگری سبلان و همچنین جاهای دیدنی مشگین شهر نشان دهنده ی زیبایی های بی حد و وصف این منطقه می باشد که مورد توجه بازدید کنندگان قرار میگیرد .

چشمه آبگرم قینرجه در جنوب مشگین شهر و در ارتفاع ۱۲۴۰ متری دامنه شمالی سبلان در مجاورت چهار چشمه معدنی دیگر قرار دارد. این چشمه با دمایی بیش از ۸۰ درجه سانتی‌گراد، بعنوان داغ‌ ترین چشمه کلرایدی جهان شناخته شده است که دارای سه دهنه میباشد.
چشمه آبگرم قینرجهباتوجه به خواص درمانی عناصر موجود در آن بخصوص‌گوگرد بالا، برای درمان لنفاتیسم، راشیتیسم و روماتیسم‌های مزمن سودمند است. دمای بالای این چشمه تسکین‌دهنده درد و ضد تورم است.
در این مجتمع آبدرمانی امکاناتی برای گردشگران فراهم است.

آبگرم قینرجه در ۲۲ کیلومتری جنوب غربی شهرستان مشکین شهر واقع شده است، چشمه اسیدی قینرجه از نوع کلرو سدیک است که با دمایی بیش از ۸۰ درجه و دبی ۹ لیتر در ثانیه ، بعنوان داغ‌ترین چشمه آبگرم ایران و دومین چشمه آبگرم جهان به شمار می‌رود.
‌آب چشمه قینرجه در ردیف آب‌های معدنی کلروسدیک یا کلروهیپوتونیک و گازدار قرار دارد و با توجه به خواص درمانی عناصر موجود در آن به ویژه گوگرد بالا، برای درمان لنفاتیسم، راشیتیسم، روماتیسم‌های مزمن سودمند است.
چشمه آبگرم قینرجه‌نوشیدن این آب صفراآور و زیادکننده ترشحات معده بوده و به خاطر دمای بالا به عنوان تسکین‌دهنده درد و ضد تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
‌مجتمع آب درمانی قینرجه به فاصله ۵۰۰ متر از محل خروج آب در دو بخش زنانه و مردانه قرار داشته و مجهز به استخر عمومی‌، استخر کودک‌، استخر آب سرد‌، جکوزی‌، سونای خشک‌، سونای بخار، رستوران عمومی‌، کافه سنتی‌، نمازخانه و سوئیت است. وجود تفرجگاه و نشیمنگاه‌، استخر و آبشار مصنوعی‌، بوفه و البته طبیعت بکر در اطراف مجتمع‌، این مکان را به یکی از مهدهای گردشگری و جذب توریست در سطح شهرستان تبدیل کرده است به طوری که در اکثر فصول سال این آبگرم میزبان سیل عظیمی از علاقمندان است.
چشمه آبگرم قینرجهضمنا در نزدیکی این آبگرم روستای موئیل و طبیعت بسیار زیبای آیقار و تندیرلی قرار دارد.
‌راه آبگرم قینرجه با وجود سراشیبی و سربالایی بسیار هموار بوده و مسیر حرکت به آن مسیر روستاهای آغبلاغ وموئیل بوده و دسترسی به این آبگرم با ماشین در کمتر از ۲۰ دقیقه میسر است.‌

مسیر دسترسی چشمه آبگرم قینرجه

آدرس چشمه آبگرم قینرجه :‌ آبگرم قینرجه در استان اردبیل، در ۲۲ کیلومتری جنوب غربی شهرستان مشکین شهر واقع شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما