سنگدوین شهری است از توابع بخش مرکزی شهرستان علی‌آباد در استان گلستان ایران. این روستا در دهستان کتول قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۳۶۷۱ نفر (۸۶۲خانوار) بوده‌است.تصویب نامه درخصوص تبدیل روستای سنگدوین از توابع دهستان کتول بخش مرکزی شهرستان علی آباد در استان گلستان، به شهر.

سنگدوین

وزارت کشور
هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲۹/۳/۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد شماره ۱۵۵۹۸۶/۴۲/۴/۱ مورخ ۱۲/۱۲/۱۳۹۱ وزارت کشور و به استناد ماده (۱۳) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری ـ مصوب ۱۳۶۲ـ تصویب نمود:
روستای سنگدوین از توابع دهستان کتول بخش مرکزی شهرستان علی آباد در استان گلستان، به شهر تبدیل و به عنوان شهر سنگدوین شناخته می شود.

موقعیت این شهر در ۵۴ درجه  ۵۱ دقیقه  طول  شرقی و ۳۶ درجه و ۵۹ دقیقه  عرض شمالی  در فاصله  حدود ۸ کیلو متری  شمال  شهر علی آباد کتول  ( مرکز شهرستان ) در مسیر جاده بین شهری علی آباد  به گنبد کاووس و آق قلا ( از مسیر سه راهی آق قلا ) قرار دارد . فاصله  آن از نزدیک ترین شهر (شهر مزرعه )برابر ۳ کیلومتر )و از گرگانم (مرکز استان ) نیز حدود ۴۵ کیلو متر  می باشد.

هموطنانی که به این منطقه مسافرت میکنند کاملا مطلع هستند که این شهر به دلیل کشاورزی بودن اهالی منطقه هیچ جای دیدنی خاصی ندارد اما بدلیل نزدیکی زیاد این شهر به علی آباد کتول میتوانید از جاهای دیدنی علی آباد کتول استفاده کنید.

???? : wikipedia،sangdovin
نویسنده

یک نظر بنویسید