هندودَر يکی از شهرهای استان مرکزی ايران است.زبان اصلی مردم ترکی است. در نزديکی اين شهر پيست اسکی پاکل و در شمال هندودر سدی به نام سد هندودر قرار دارد. اين سد در جنوب باختری کوه سيب تلخ ساخته شده‌است.سد هندودر از مناطق مهم پرورش ماهی و ماهی گيری در استان مرکزی است ولی در دوره‌ای تمام ماهيان اين سد به بيماری مبتلا شدند.

در این شهر پیست اسکی و دریاچه و “پیست موتور سواری (کراس)” و ” سکوهای پرواز پاراگلایدر ” و ” جنگل بلوط ” و “شهر بازی پارک شادی” و “رودخانه چهارفصل” و “سد کمال صالح “قرار دارد.هندودر دارای آب وهوایی نسبتاً گرم در فصل تابستان و در زمستان دارای آب وهوایی نسبتاً سرد وخشک و در فصل پاییز دارای آب و هوایی ملایم و کمی سرد همراه با وزش باد و گرد و غبار است.

هندودر

سد هندودر

سد هندودر از مناطق مهم پرورش ماهی و ماهی‌گیری در استان مرکزی است. هندودر دارای آب وهوایی نسبتاً گرم در فصل تابستان و در زمستان دارای آب وهوایی نسبتاً سرد وخشک و در فصل پاییز دارای آب و هوایی ملایم و کمی سرد همراه با وزش باد و گرد و غبار است.

هندودر

ورزش در هندودر

پیست موتورکراس و پیست اسکی ورزشگاه رو باز چمن مصنوعی ۵هزار نفری – سالن ۲هزار نفری – سالن ۲هزار نفری مجتمع آموزشی ز و ر(س) – باشگاه بدن سازی – باشگاه جیت کاندو(رزمی)از جمله امکانات ورزشی در این شهر می باشد.

منبع : wikipedia،citypedia
نویسنده

یک نظر بنویسید