جوانرود در فصل بهار همچون نگینی درخشان بر دامنه کوه های زاگرس و کنار کوهستان زیبای شاهو می درخشد. این شهرستان از مناطق خوش آب و هوای استان کرمانشاه، دارای موقعیت جغرافیایی خاص و  جاذبه های گردشگری متعدد که موجب شده است سالیانه  تعداد زیادی از گردشگران این شهرستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.

وجود ده ها اثر تاریخی، باستانی و گردشگری، مراکز خرید، اماکن دیدنی و چشم اندازهای زیبا، این شهر را در چند سال اخیر به یکی از قطب های مهم گردشگری در غرب کشور تبدیل کرده است.

جاذبه های طبیعی و مناطق تفریحی این شهرستان شامل غار قوری قلعه و کاوات، تفرجگاه شبانکاره، باغستان بیله ای و چشمه میران، باغ ها و چشمه های روانسر رود و صفی آباد، طبیعت دلربای چشمه نزار و کباب ماهی بی نظیر سفیدبرگ، مناظر زیبای شروینه و نوئل، چشم انداز دلنواز بنن و بازان و … است.

غار قوری قلعه بزرگ‌ترین غار آبی خاورمیانه با پیشینهٔ ۶۵ میلیون سال است که در این استان قرار دارد. این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر ، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر- پاوه و در همسایگی روستایی به همین نام جای گرفته‌است. در اطرف غار نیز باغات مثمر ثمری قد علم کرده اند و سراب ها و چشمه های گوارایی خروشان هستند که تفرجگاه بسیار جالبی برای مسافرین می باشد.

تفرجگاه زیبای  شبانکاره  در دامنه کوه شاهو و در حد فاصل میان شهرستانهای جوانرود، روانسر و پاوه قرار داشته و از لحاظ آب وهوایی و زیبایههای طبیعی  به واسطه طبیعت بکر خودحرف اول را در منطقه اورامانات می زند. از جنگلهای پوشیده از بلوط ، چشم انداز  طبیعت زیبای این منطقه و کوه شاهو تا غار کاوات و باغهای اطراف آن این منطقه را به تفرج گاه رویایی برای مردم  منطقه اورامانات و مسافران از سراسر کشور تبدیل کرده است.

  معرفی شهر سومار در استان کرمانشاه

منبع : faratab
نویسنده

یک نظر بنویسید