مناطق گردشگری عنبران

مناطق گردشگری عنبران

باز هم با معرفی یک شهر دیگر از استان زیبا و همیشه خوش آب و هوای اردبیل در خدمت شما دوستان و سفر دوستان عزیز هستیم. شهر زیبای عنبران از جاهای دیدنی شهرستان نمین واقع در استان اردبیل می باشد.

مردم باصفای شهر عنبران به زبان تالشی صحبت می کنند.

محلات این شهر تشکیل شده‌است از سه روستای سابق عنبران بالا، عنبران پائین و امین جان یا به زبان محلی (امجون). عنبران بالا در گذشته پناهگاهی بوده برای چله‌نشینی درویشان وصوفیه. در محل امروزی عنبران پایین، زمین‌های کشاورزی و مراتع و چراگاه قرار داشته‌است که با گذشت زمان و کوچ عده‌ای از مردم عنبران بالا و روستاهای پیرامون به این منطقه روستای عنبران پایین شکل گرفته‌است. دین این شهراسلام و مذهب آن‌ها اهل سنت شافعی است.عنبران تنها منطقه ی اهل سنت در جهان است که مراسم سینه زنی در ایام محرم در آن برگزار می شود و عده ای از مردم که فکر می کنند سینه زنی ثواب بسیاری دارد و البته عده ای فریبکار که انها را ترغیب به سینه زنی می کنند در ان شرکت می کنند.

شهر عنبران دارای باغات سرسبز و چشمه‌های آب فراوان است.

محصولات زراعی دارای تنوع زیادی می‌باشد ولیکن مهمترین آن‌ها عبارتند از: زردآلو، گردو، سیب، گندم، عدس، نخود.

در عنبران گلیم بافی رونق فراوانی دارد تا جایی که گلیم بافان عنبرانی در کشور شناخته شده هستند.

سوغات عنبران

از سوغاتی‌های مهم عنبران می‌توان به فطیر مخصوص عنبران (زِرِن) و گلیم اشاره کرد. فطیر زرن مشابه فطیری است که در بخش شاهرود خلخال به نام زرین معروف است. این فطیر معمولاً گرد است و به نازکی حدود یک سانت و نیم و چون رویه آن با مخلوط تخم مرغ و آب زرد، می‌شود، لذا به زرین یا زرن یعنی طلایی رنگ معروف است.

مناطق گردشگری عنبران

دیدنی ها در عنبران

پيکره سنگی بابا داوود عنبران

این پیکره در شهر«عنبران» از توابع شهرستان نمین و در ۴۰ کیلومتری اردبیل قرار دارد . با طی مسافتی یک کیلومتری از شهر «عنبران» به سمت روستای مرزی و تاریخی «عنبران علیا» در دره معروف به «تانگی» و بالاتر از چشمه «خان بلاغی» بر بلندای تپه معروف «بابا داوود» ، به این پیکره زیبا می رسید.در بهار، هنگامی که از عنبران به سمت این پیکره سنگی می روید ، فضای راه آکنده از بوی معطر گیاهان دارویی مانند آویشن (کهلیک اوتی) و انواع گل های بهاری است که تعدد انواع آن گردشگران را به شگفتی وا می دارد.

مناطق گردشگری عنبران

کوه هستل باند

پيکره سنگی عقاب تالش

تفرجگاه ايران‌رود عنبران

تفرجگاه تانگی عنبران

آب معدنی خان حونی عنبران

آرامگاه شيخ محمد سعيد نقشبندی

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما