اتاقور

جاذبه ها و مکان های تفریحی اتاقور

شهر اطاقوَر یا اتاقوَر از توابع شهرستان لنگرود در استان گیلان و در شمال ایران قرار دارد.زیبایی این منطقه چشمان هر انسانی را خیره می‌کند. به همین منظور این منطقه به بهشت پنهان معروف شده است. این شهر دارای شهرک صنعتی می‌باشد با توجه به اینکه این شهر در شرف تاسیس دانشگاه و چند طرح بزرگ می‌باشد، منطقه‌ای رو به رشد و مساعد پیشرفت است و آینده خوبی برای این منطقه پیش‌بینی می‌شود.

موقعيت

شهر جديد اطاقور در مختصات جغرافيايی ۳۷ درجه و ۶ دقيقه عرض شمالی از خط استوا و ۵۰ درجه و ۶ دقيقه طول شرقی از نصف النهار مبدا در شرق استان گيلان واقع شده‌است. “۶°۳۷ ۳۶، “۵۰°N 6 موقعيت مکانی اين شهر به طوريست که به ۴ شهر اصلی استان گيلان متصل است. از شمال به شهرستان لنگرود و دريای خزر، از شمال شرق به شهرستان املش و رودسر، از جنوب به رشته کوه‌های البرز و از شمال غربی به لاهيجان محدود می شود. فاصله اين شهر تا دريا حدود ۱۶ کيلومتر می باشد.

اتاقور

جاذبه‌های گردشگری اتاقور

این شهر دارای دو پارک جنگلی خرما و بلوردکان می‌باشد که جمعیتی از گردشگران را به این شهر جذب نموده‌است. احداث مرکز تجاری و تفریحی و گردشگری به مساحت ۵ هکتار برای این شهر در نظر گرفته شده‌است. همچنین احداث پارک ساحلی در این شهر مورد توافق استانداری استان گیلان قرار گرفته‌است وتوسط شهرداری اتاقور در حال اجراست.

اقامتگاه بومگردی باغچه مریم اطاقور

کلبه باغچه مریم در اطاقور گیلان و در میان مزارع زیبای برنج قرار دارد. اقامت در این کلبه روستایی، تجربه ای بی نظیر از زندگی مردم گیلان را به شما هدیه می دهد. امکانات کامل این کلبه شما را برای اقامت چند روزه همراهی می کند تا بتوانید اقامتی رویایی و زندگی بدور از قیل و قال شهری را تجربه کنید.

این بوم گردی به صورت دوبلکس و بانمای بسیار زیبای خود مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. درباره اقامتگاه خانه بومی باغچه مریم مجهز به همه امکانات رفاهی اعم از سرویس بهداشتی ، حمام می باشد، همچنین بالکنی که چشم اندازی زیبا رو به طبیعت سرسبز شهر دارد .

اتاقور

پارک جنگلی خرما

پارک جنگلی خرما طبیعتی بکر در لنگرود است که چشم انداز کوهستان و رودخانه دارد و زیستگاه گونه‌های متنوع درختی همچون توسکا، لرک و انجیلی است. این پارک جنگلی محیطی مناسب برای گردشگران فراهم ساخته است.

اتاقور

پارک جنگلی بلوردکان

این پارک جنگلی با داشتن جاذبه های طبیعی و گردشگری همچون آبشار، رودخانه و پل و کاروانسرای تاریخی در روستای بلوردکان و آب وهوای معتدل همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. برای رسیدن به آبشار باید حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی کرد و حتما باید یک راهنما همراه گردشگران باشد که به مناطق بکر و زیبا برسند.

اتاقوربا اقامت در این خانه بومی زیبا و که در نزدیکی شالیزارهای برنج قرار دارد تجربه زندگی روستایی به دور از هیاهوی شهر خواهید داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما