راه رسیدن به آبشار شادان سخت است و همه نمی‌توانند به آن بروند مگر اینکه خیلی حرفه‌ای باشند. اما انتخاب دیگری برای همه هست: آبشار دو آب. این آبشار در ۵ کیلومتری جنوب این شهرستان قرار گرفته. چرا اسمش دو آب است؟ چون در این منطقه دو رودخانه جریان دارد که از ارتفاعات البرز سرچشمه می‌گیرند و در منطقه ” د او” به هم می‌رسند و آبشار دو آب را به وجود می آورند.

این آبشار یکی از جاذبه های گردشگری کردکوی می باشد.

جاذبه گردشگری آبشار دو آب

ارتفاع آبشار دو آب کردکوی حدود 14 متر میباشد. جاده دسترسی به این آبشار آسفالت و با 2 کیلومتر راه خاکی همراه است.

جنگل در جنوب کردکوی تا خط الراس کوه های درازنو گسترش داشته و یکی از انبوه ترین مناطق جنگل های خزری به شمار می رود, این آبشار در داخل کوه و در میان درختان انبوه و سرسبز و در عمق جنگل قرار گرفته است.

جاذبه گردشگری آبشار دو آب

آبشار زیبای دو آب کردکوی تنهای یکی از بخش های زیبای طبیعی این منطقه است. هوایی دلپذیر و با طراوتش آرامش بخش اعصاب و روان آدمیست , که گواهی این بهش زیبا میباشد.

بالاتر از آبشار محلی برای استراحت و اتراق وجود دارد که از آن به بعد وارد دامنه های جنگلی پرشیب کوه ها میشویم. پوشش گیاهی این منطقه بسیار متنوع است.

در کوه پایه ها , زمین های زراعی همراه با چمن زارها گسترش دارند و ارتفاعات را هم جنگل های انبوه پوشانده است.

در ارتفاعات پایین, درختان انجیر , ممرز , لرگ و توسکا همچنین در ارتفاعات متوسط درختان ملچ , راش , افرا , نمدار و در ارتفاعات بالاتر درختان ارس , سرو کوهی و بلوط می رویند.

  اسکله تفریحی بندر ترکمن

فضای دلنشین اطراف آبشار را ترنم زیبای ریزش آب و زمزمه ی حرکت آب رودخانه کامل میکند که آرامش بخش روح و روان هر بازدیدکننده است.

نویسنده

یک نظر بنویسید