آلاچیق درختی خمام ، گردشگری بر فراز درخت

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

خمام که در واقع خم آب بوده و در مرور زمان به خمام تبدیل شده، نزدیکترین شهر به مرکز استان گیلان است و روستای شیجان که به همت دولت تدبیر و امید به عنوان روستای بدون بیکار معرفی شده؛ از توابع شهرستان رشت است و آلاچیق درختی به هنر دست مرتضی ملایی بر فراز درختان به یکی از نقاط گردشگری استان بدل و او به عنوان کارآفرین برتر شناخته شده است.

آلاچیق درختی خمام که از جاذبه های شهر خمام است،به شما امکان اقامتی متفاوت و فراموش نشدنی در جنگل های بکر و دست نخورده ی گیلان را می دهد.
در این آلاچیق های زیبای درختی می توان ساعت ها به طبیعت خیره شد و طلوع و غروب خورشید را در آرامشی محض تماشا کرد.
رستوران آلاچیق درختی یکی از پرطرفدارترین هاست و در چندسال اخیر با استقبال بی نظیر گردشگران ایرانی و خارجی مواجه شده است.

آلاچیق درختی خمام ، گردشگری بر فراز درخت

این روستا در ۹ کیلومتری شهرستان خمام قرار گرفته. اینجا هرچیزی که یک طبیعت دوست از یک طبیعت بکر و بی نظیر انتظار دارد را در دل خود جای داده، از رودخانه، آبشار تا خانه های درختی بر روی تالاب، چه در زمستان چه در تابستان در پوششی از درختان جنگلی غرق می شود. شالیزارهای رنگارنگ هفتصد هکتار از وسعت یک هزار هکتاری آن را تشکیل می دهند. شیجان رود روستا را به دو قسمت تقسیم کرده و این روستا از شمال به روستای طالب آباد و ترب گوده (شانکهای پرده)، ازجنوب به روستای جیرسر چوکام و مرداب انزلی، ازشرق به روستای شیجان و ازغرب با مرداب انزلی هم مرز است. روستای که فقط صد و بیست سال قدمت دارد. در گذشته ها کامل به زیرآب بوده و کم کم از ریرآب بیرون آمده و به وسعت آن افزوده شده. ساکنین این روستا مهاجرانی هستند که بعد از اصلاحات اراضی به این روستا مهاجرت کردند و در آنجا ساکن شدند.

آلاچیق درختی خمام ، گردشگری بر فراز درخت

آلاچیق هایی که باعث شده گردشگران زیادی جذب این منطقه شوند و همچنین نقش ویژه ای در اقتصاد و جذب توریست به این منطقه را داشته است.
اگر به دنبال تجربه ای متفاوت هستید به آلاچیق های درختی روستای دهنه سرشیجان سری بزنید که اقامتی خاطره انگیز برای شما به یادگار خواهد گذاشت.
جهت هماهنگی با شماره ۰۹۱۱۳۳۸۹۵۷۴ آقای ملائی تماس بگیرید.

آدرس:استان گیلان ، خمام ، روستای دهنه سرشیجان ، خیابان تختی ، آلاچیق درختی

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید