بلوار ساحلی و زیبای بندر انزلی

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

یکی از دیدنی های معروف بندر انزلی، بلوار ساحلی آن است که به بوستان ساحلی نیز شهرت دارد. این بلوار، اولین بوستانیست که در کشور به سبک اروپائی احداث شده است.این بوستان که در کل حدود 35000 متر مربع است دارای چشم انداز های زیبایی است که چشم افراد را به خود خیره میکند. در قسمت شمالی این بلوار موج شکن های انزلی دیدنی این شهر قرار دارند که از دور نمایان هستند. در قسمت جنوبی این بلوار نیز انواع مغازه های کافی شاپ و چای قلیان وجود دارد که مقصد گردشگران نیز هستند.

بلوار ساحلی و زیبای بندر انزلی

قدم زدن در بلواری که یک طرفش دریاست و کشتی ها در آن در حال رفت و آمدند و طرف دیگرش درختانی زیبا جای خوش کرده اند، خستگی را از تن هر گردشگری به در خواهد کرد. این بوستان تفرجگاه بسیاری از مردم انزلی است و هر ساله خیل عظیمی از گردشگران از سایر شهرهای اطراف را به خود جذب می کند.

در روبروی این بلوار ساحلی انواع کشتی ها باری کوچک و بزرگ و کشتی های ماهی گیری عبور میکنند و همچنین پرواز پرندگان و همچنین قایق های کوچک بر زیبایی این منطقه می افزاید. انواع مجسمه های خوش ساخت و آلاچیق و فواره و همچنین درختان زیبا و گل های دیدنی از دیگر زیبایی های این بلوار است.

از امکاناتی که میتوان در این پارک مشاهده کرد انواع آلاچیق ، صندلی های پارکی و سرویس بهداشتی و چندین تعاونی برای قایق سواری تالاب و دریا است.

بلوار ساحلی و زیبای بندر انزلی

بلوار ساحلی بندرانزلی در سال ۱۳۰۷ در زمان عمید همایون (ملقب به ابن‌الرعیا) شهردار وقت بندرانزلی به دستور رضاشاه ساخته شد و پلان‌ معماری آن از روی یکی از پارک‌های بادکوبه اقتباس گردید و نام بلوار ( بولوار) به همین دلیل بر آن گذاشته شد. در سال ۱۳۱۷ پس از توسعه بلوار و انجام عملیات اسکله‌سازی، هنرمندی چیره است به نام حبیب محمدی، شیر سنگی ورودی اصلی بلوار را می‌سازد. نام سازنده و تاریخ نصب شیر در زیر و سمت راست سینه شیر مشخص است.

در میانه جنگ جهانی دوم در سال ۱۳۲۰ قسمت ابتدایی بلوار توسط نیروی هوایی روسیه بمباران می‌شود و قسمتی از اسکله آن، از بین می‌رود تا مدتها به همان صورت باقی می‌ماند. در سال ۱۳۳۴ شرکت « هود» برنده مناقصه ترمیم و گسترش بلوار به مبلغ حدود هشتصد هزار تومان می‌شود. اسکله فعلی بلوار انزلی همان اسکله ساخته شده درسال ۱۳۳۴ است که حدود ۳ متر جلوتر از اسکله سابق آن بنا شده است.

امکانات موجود در بلوار ساحلی بندرانزلی

کافه رستورانهای خانوادگی بسیاری با ارائه انواع خوراکی‌های محلی، باقالی پخته و نوشیدنی و چای لاهیجان در سراسر بلوار ساحلی قرار دارند و چشم انتظار گردشگران و بازدیدکنندگان این پارک دل‌انگیز هستند.

وجود ایستگاه مجاز قایق‌سواری برای گشت‌زنی در دریا از دیگر امکانات دیده شده در این پارک زیبای ساحلی می‌باشد.

بلوار ساحلی و زیبای بندر انزلی

بهترین زمان برای سفر

بران تمام فصول انزلی مقصد خوبی برای سفر است و بلوار ساحلی و اسکله بندر انزلی در همه فصول دیدنی است، ولی آب و هوای آن در فصولی که خیلی گرم و یا خیلی سرد نباشد، بهتر است، در هر صورت اگر شما اهل دریا و شنا کردن هستید تابستان برای عزم سفر مناسب تر است هرچند ممکن است رطوبت زیاد همراه با افزایش دما کمی شما را آزار دهد ولی بهار و پاییز قطعا هوایی دلپذیر.

علاوه بر بلوار ساحلی و اسکله بندر انزلی ، سفر دریایی با کشتی میرزا کوچک خان یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح است، این امکانات برای گشت دریایی چند ساعته در سواحل بی‏کران خزر تفریحی جذاب را برای شما فراهم می‌کند. انزلی شهری توریستی به حساب می آید و از لحاظ  امکانات تفریحی و اقامتی کمی متفاوت می باشد، هتل‎های قدیمی و مدرن، همچنین رستوران‏ هایی که غذاهای محلی سرو می کنند و سفره ها را به شیوه سنتی و به سبک انزلی پهن می کنند، علاوه بر این در کنار این رستوران ها، فست فود و پیتزا در این شهر دربخش های مختلف شهر به چشم می خورد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما