تله‌کابین لاهیجان ، بر فراز طبیعت

تله‌کابین لاهیجان ، بر فراز طبیعت

تله‌کابین لاهیجان که از جاذبه های گردشگری لاهیجان است دو ایستگاه دارد که ایستگاه اول بام سبز و ایستگاه دوم تاج خروس است. این تله کابین از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب کار می‌کند و به طور میانگین در هر ساعت هزارنفر را جابه‌جا می‌کند. این مجموعه ۳۶ کابین ۶ نفره دارد که ۲۰ دقیقه‌ای مسافت رفت و برگشت ایستگاه اول تا دوم را طی می‌کند. اگر سوار این تله‌کابین بشوید می‌توانید از یک طرف مزارع سرسبز چای و از یک طرف شهر زیبای لاهیجان و شیطان کوه را ببینید.

کابین های آبی رنگ تله کابین لاهیجان هم اکنون بین دو ایستگاه آن در رفت و آمد هستند. ایستگاه شماره یک در دامنه کوه «شیطان کوه» قرار دارد که میتوانید با اتومبیل به این ایستگاه رفته و یا اینکه دامنه زیبال کوه را کوهپیمایی نمایید. رسیدن به ایستگاه اول به صرف حدودا ۲۰ دقیقه زمان نیازمند است.کابین ها فاصله ای حدود ۱/۵ کیلومتر را بین ایستگاه اول و دوم طی میکنند.

ایستگاه اول شامل امکاناتی نظیر پارکینگ،سرویس بهداشتی،شهر بازی،رستوران و . . .  میباشد. در بدو ورود به کابین ها تیم عکاسی تله کابین از شما عکسبرداری میکنند که با رسیدن به ایستگاه دوم میتوانید عکس های خود را مشاهده کنید .

تله‌کابین لاهیجان ، بر فراز طبیعت

یکی از مناظری که از بالای شیطان کوه و تله کابین قابل دیدن است منظره دریاچه لاهیجان است  که به استخر معروف است. این دریاچه دارای یک جزیره مستطیلی شکل است که توسط پلی به بیرون دریاچه متصل میشود.شیطان کوه هم سر تا سر پوشیده از بوته های سبز چای و درختان سبز است.منظره شهر لاهیجان و غروب خورشید از افق شهر را هم میتوانید از تله کابین مشاهده کنید.ایستگاه دوم هم دارای رستوران ها و سفره خانه ها،کافی شاپ و سرویس بهداشتی است.همچنین در دامنه کوه و در نزدیکی ایستگاه دوم آلاچیق هایی برای اقامت تعبیه شده است.

با رسیدن به ایستگاه دوم و پیاده شدن از تله کابین میتوانید به هر میزانی که میخواهید در ایستگاه دوم توقف نموده و مجددا سوار تله کابین شده و به ایستگاه اول باز گردید.

تله‌کابین لاهیجان ، بر فراز طبیعت

تله کابین احرار لاهیجان به عنوان تنها تله کابین مدرن کشور محسوب می‏‌شود، زیرا داری سیستم کششی هیدرولیک، کنترل کاملا خودکار، دارای سیستم چشمی تنظیم حرکت و اندازه گیری فاصله بین کابین‏‌ها، دارای فیوز چک‏ کننده قرار گرفتن صحیح کابل روی دکل، دارای یک موتور و ۳ سیستم اضطراری مجزا از برق در صورت بروز مشکل و در نهایت دارای ژنراتور بسیار قوی برق اضطراری است‌.تله کابین لاهیجان از مزایای فراوانی برخوردار است، از جمله نزدیکی به مرکز استان، عدم محدودیت زمانی برای برگشت و ارتفاع مناسب که مناظر زیبایی از استخر لاهیجان و کل شهر را می‌‏توان در یک نگاه شاهد بو‌د.

سایر مشخصات فنی

طول افقی حدود ۱۵۰۰ متر

اختلاف ارتفاع ایستگاه اول و دوم حدود ۲۱۰ متر،

ظرفیت خط ۱۰۰۰ نفر در ساعت

۵ دکل بین راه که فواصل بین آن‌ها از ۱۵۰ الی ۶۵۰ متر می‌باشد

حداکثر اختلاف ارتفاع کابین تا سطح زمین در بعضی نقاط به ۱۱۰ متر می‌رسد

کابینها ۶ نفره با دربهای اتوماتیک با نام تجاری اومگا ۳ ساخت کشور سوئیس، کابینها از جنس آلومنیوم و پلی کربنات با جدیدترین طراحی روز اروپا

این تله کابین به دانش آموزان بلیط نیم بها ارائه می‌دهد.

 مسیر دسترسی :

شهر لاهیجان یکی از بزرگترین شهرهای استان گیلان است ، فاصله این شهر از رشت حدود ۴۵ کیلومتر است.برای رسیدن به این شهر باید مسیر رشت را به سمت لنگرود ادامه دهید.لاهیجان بعد از شهر آستانه اشرفیه و قبل از لنگرود قرار گرفته است.

تله کابین لاهیجان بر روی شیطان کوه قرار گرفته است و معروفترین نقطه شهر لاهیجان است.

دیدگاه خود را بنویسید