منطقه نمونه گردشگری «تنگ‌حمام» که از جاهای دیدنی شهرستان سرپل ذهاب هم می باشد یکی از ۵۰ منطقه نمونه گردشگری استان است که از ویژگی‌های قابل توجه‌ای برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

محورهای گردشگری، جاذبه‌های کوهستانی، ارتفاعات زیبا و مسیر کوهنوردی از جمله ویژگی‌های بارز منطقه نمونه گردشگری «تنگ‌حمام» در شهرستان سرپل ذهاب است. همچنین آب و هوای مطبوع، پوشش گیاهی و طبیعی و مصنوع (باغات)، طبیعت زیبا و بکر و چشمه‌های خروشان از دیگر ویژگی‌های منطقه نمونه گردشگری تنگ‌حمام است.

محمدرضا ستایش‌فرمعاون گردشگری استان کرمانشاه درباره ویژگی‌های منطقه نمونه گردشگری «تنگ‌حمام»، اظهارکرد: قابلیت کوهنوردی، کایت‌سواری، برگزاری تورهای علمی و موتورسواری کوهستان، وجود باغات میوه، فعالیت شکار و طبیعت، تنوع پوشش گیاهی و وجود چشمه‌های آب و جویبارهای روان تنها بخشی از مزیت‌ها، فرصت‌ها و قابلیت‌های منطقه نمونه گردشگری تنگ حمام است.

وی در مورد زمینه‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در این منطقه نمونه گردشگری وجود دارد، افزود: در این منطقه زمینه سرمایه‌گذاری برای احداث کمپ ورزش کوهنوردی، احداث مجتمع تفریحی توریستی، کمپینگ، ویلا، احداث فضاهای فرهنگی و تجاری و احداث فضاهای ورزشی وجود دارد.

ستایش‌فر درباره زیر ساخت‌های مورد نیاز در این منطقه نمونه گردشگری، گفت: آب، برق، جاده آسفالت و پوشش ارتباطات ماهواره‌ای از جمله زیرساخت‌هایی است که در این منطقه به وجود آنها نیاز است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان از سرمایه‌گذاری در این منطقه نمونه گردشگری حمایت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

معرفیتنگ‌ حمام سرپل ذهاب

در تنگ حمام به جز کوهنوردی می توانید کایت سواری، موتورسواری کوهستان و ماهیگیری را هم تجربه کنید. تنگ حمام یک آب گرم معروف و یک سد بزرگ دارد که جلوه زیباتری به این منطقه خوش آب و هوا داده اند. چشمه آب گرم تنگ حمام بین شهر سرپل ذهاب و قصر شیرین واقع شده و معمولا مردم بومی از آن استفاده می کنند. معمولا گردشگران زیادی برای استفاده از خواص درمانی چشمه به آنجا سفر می کنند!

  جاذبه کوه قلعه قاضی

این منطقه نمونه گردشگری کرمانشاه به دلیل قرارگرفتن در منطقه گرمسیری استان کرمانشاه در ایام نوروز از آب و هوایی بسیار دل‌پذیری برخوردار است که می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی بسیار مورد توجه واقع شود.

منبع : isna،cheeco
کوله پشتی
نویسنده

یک نظر بنویسید