جاذبه های سیلوانه ، چشم انداز های زیبای سیلوانه

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

سيلوانه (سیلوانا) کلمه ای با ریشه ای ایتالیایی و به معنی جنگل و بیشه سبز  و نیز به معني مكاني از بهشت است. سیلوانه یکی از شهر های زیبای استان آذربایجان غربی است. در جنوب غربی استان و در فاصله 30 کیلومتری  غرب شهرستان ارومیه و در دامنه ارتفاعات بلند مشرف بر خط مرزی ايران و تركيه و در قسمت ميانی ان واقع شده است.

در سال 1327 به عنوان مرکز بخش رسمیت پیدا کرد و در سال 1367 توسط رژیم بعث عراق مورد بمباران قرار گرفت و شهدای و مجروحان زیادی تقدیم انقلاب نمود . در سال 1379 طی مصوبه هیات محترم وزیران به عنوان شهر شناخته شد و در اردیبهشت 1380 شهرداری آن به طور رسمی شروع به فعالیت نمود.

سیلوانه  شهر نیکان، شهر مومنان با مردمی غیور و مهمان نواز و جاذبه های گیرا و چشم انداز های چشم نواز، سرزمین چشمه های جوشان رودها و جویباران روان و سرزمین آبهای زلال  و گوارای معدنی است که کوههای بلند و دره های عمیقش نه تنها محل گردش و تفریح بلکه تامین کننده روزی ساکنان کوهپایه  نیزاست. چهار فصل سال با زیبایی ها و مشخصه های آن که منحصر به موسم خویش اند را می توان دید. آبشار های خروشان و چشمه های آبگرم و دره های عمیق و باغات میوه وجود قله های بلند، دره های عمیق و سرسبز، چشمه های آب گرم، دریاچه های مرتفع، باغات زیبا، رودهای کوچک و بزرگ، آب و هوای خنک تابستانی، مرقد شیوخ و بزرگان، آبشارهای طبیعی، روستاهای زیبای کوهپایه­ای و صدها منظره­ی طبیعی دیگر نه تنها در شمال غرب کشور بلکه در تمام کشور کم نظیر است.

جاذبه های سیلوانه ، چشم انداز های زیبای سیلوانه

همسایگان

از شرق به شهر ارومیه و سد زیبای شهرچای و از غرب به کوههای مرزی ایران و ترکیه و با (شهر شمزینان) ترکیه و از شمال با شهر سرو و از سمت جنوب در داخل کشور با منطقه ­ی دشتبیل شهرستان اشنویه دارای مرز مشترک است.

محصولات کشاورزی و تولیدات

وجود زمین های آبی و دیمی مستعد در منطقه، آب های فراوان زیرزمینی و جاری، اقلیم کوهستانی، بارندگی مناسب سالیانه، طبیعت زیبا و همیشه سرسبز آن، نیروی کار ارزان و فعال و زیاد و وجود راه های ارتباطی متعدد با شهرستان ها و کشورهای همجوار زمینه مناسبی برای تولید محصولاتی همچون گندم، نخود و جو  و لوبیا، عدس، سیب زمینی و  سیفی جات  و…اشاره نمود و با در نظر گرفتن شرایط  آب و هوا و اقلیم منطقه  در زمینه باغداری  نیز دارای مزیتهای زیادی می باشد از جمله  آن می توان به باغهایی همچون سیب، گلابی، گردو، زردآلو، گیلاس، آلوچه، هلو، و… ، درختانی نظیر سیب وحشی، گلابی وحشی، بوته ی سماق، گردو، بلوط، زالزالک، بادام وحشی، سنجد و … اشاره نمود.  شهر سیلوانه به دلیل نزدیکی به مرکز  استان و طبیعت زیبا و بدیع آن وجود زمینه مناسب برای ماهیگیری و قایقرانی و شنا و سواحل زیبای مشرف به شهر سیلوانه و …  باعث شده که درچهار فصل سال  محلی بسیار مناسب برای گردش و تفریح باشد و هر ساله هزاران نفر را جذب می نماید.

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «جاذبه های سیلوانه ، چشم انداز های زیبای سیلوانه»

 1. ارومیه قلب آذربایجان ❤
  به دیار آذربایجان ارومیه شهر والیبالی و والیبال نشین خطه آذربایجان دومین شهر ترک نشین ایران بعد از شهر برادر و قارداش تبریز ❤شهر شهیدان باکری ها و امینی ها، شهر کاپیتان تیم ملی والیبال سعید معروف، شهر والیبالی و پایتخت والیبال آذربایجان ، شهر عاشیق های آذربایجان، شهر مهد و فرهنگ و قلب ابدی آذربایجان خوش آمدید ❤
  آذربایجان دیارنا گوزل اورمیه شهرینه چوخ خوش گلیبسیز ❤
  به دیار آذربایجان شهر زیبایی ارومیه خیلی خوش آمدید ❤
  ما آذربایجانی ها بخصوص اورمیه ای ها به ترکی (اورمولوها) خونگرمو مهمان نوازیم ❤

  یاشاسین ایران ❤
  یاشاسین آذربایجان ❤
  یاشاسین اورمیه ❤

  URMİA ❤AZERBAYCAN

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید