جاذبه گردشگری پارک بعثت

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

این بوستان که از جاذبه های گردشگری لاهیجان است با وسعتی بیش از یکهزار و ۲۰۰ متر مربع در مرکز شهر قرار دارد.این پارک بسیار زیبا و برای شهروندان بسیار پرخاطره است.سابقا این پارک محل استراحت افرادی بود که به سینما یا بازار می رفتند و به همین دلیل مردم خاطرات زیادی از این پارک دارند. بعد از اصلاحات ناشی از شهرسازی و تغییرات زیادی که در این پارک ایجاد شد، این پارک دیگر آن طراوت را به خود ندید.درحال حاضر شهرداری با ایجاد خیابان بندی و گل کاری های زیبا در پارک سعی در احیای خاطرات مردم شهر داشته است.پارک بعثت در سال 1387 به دست شهردار لاهیجان، آقای دلو، ساخته شده است. این پارک ابتدا باغ ملی نام گرفت و بعدها پارک بعثت نامیده شد.

جاذبه گردشگری پارک بعثت

تاریخچه باغ ملی لاهیجان

باغ ملی لاهیجان شهرداری لاهیجان همکنون نام پارک بعثت را بر روی آن نهاده است بسیار قدیمی است به گفته ساکنین این بخش در حدود 80 سال از تاسیس این پارک میگذرد و محل اجتماع افرادی بود که به سینمای روبروی این پارک میرفتند بود. این پارک دارای 1200 متر مربع مساحت است که در سال های اخیر به دلیل اصلاحات ناشی از شهرسازی تغییراتی در آن ایجاد شد که در دید مردم خوش دیده نشد . اما همکنون شهرداری با ایجاد خیابان بندی و گل کاری های زیبا در تلاش است که خاطرات مردم این شهر را با این پارک زنده کند.

جاذبه گردشگری پارک بعثت

نام های دیگر این پارک

این پارک دارای نام های مختلفی در بین مردم لاهیجان و افراد گردشگر این شهر است. پارک بعثت ، باغ ملی لاهیجان و باغ قوری که گردشگران به واسطه اِلمان قوری و چای و فنجان بر آن نهاده اند از جمله اسامی این پارک هستند.

امکانات تفریحی و گردشگری

آلاچیق های خانوادگی

صندلی های پارکی

آبنمای موزیکال

وسایلی تفریحی کودکان

اِلمان قوری و چای و فنجان

خانه روستایی بسیار زیبا

درختان و سبزه کاری

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما