چشمه شفابخش چشمه‌ریزه ، اصلی‌ترین جاذبه گردشگری تازه آباد شهرستان ثلاث‌باباجانی است که در مسير جوانرود به ثلاث باباجانی قرار دارد.این چشمه در ۲۰ کیلومتری شرق شهر تازه آبادقرار دارد . برای رسیدن به این چشمه باید نزديك به ۵ كيلومتر جاده شنی را ادامه داد.

در پای این چشمه شفابخش توسط اداره کل ميراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه فضاسازی شده و چندين سكو و آلاچيق ساخته شده و دارای آب لوله كشی و سرويس بهداشتی نيز می باشد.

گفته می شود که به تناسب نوع سنگ كليه هركسي از اين آب گوارا و شفابخش، نوش جان كرده و مقداري فعاليتنموده  از شر سنگ كليه مزاحم و دردناک خلاص می شود.همچنین چشمه ریزه یکی از ۵۰ منطقه نمونه گردشگری استان است که از ویژگیهای قابل توجه ای جهت سرمایه گذاری برخوردار میباشد.

محورهای گردشگری، جاذبه های کوهستانی، پوشش گیاهی و طبیعی) باغات(، ارتفاعات زیبا و مسیر کوهنوردی از جمله ویژگیهای بارز منطقه نمونه گردشگری چشمه ریزه است.همچنینارتفاعات و صخره های زیبا، آب و هوای مطبوع، طبیعت زیبا و چشم نواز و وجود  چشمه آب معدنی شفابخش از دیگر ویژگیهای منطقه نمونه گردشگری چشمه ریزه است.

چشمه ریزه

چشمه ریزه که در درمان بیماری‌های کلیوی بسیار مؤثر است در این شهرستان و از دل كوه های سر سبز آن می جوشد .کوه‌های منطقه دارای گیاهان دارویی فراوانی می‌باشند و رود زمکان پرآب‌ترین رود این شهرستان است كه سرچشمه ی آن از دل كوه بوده و آبشاری بكر و تماشایی را بی ادعا به بینندگان و مشتاقان طبیعت عرضه می كند .روستای تازه آبادامین محصور در تپه های سر سبز و زیبا ، دارای چشم اندازی بسیار لطیف است .

منبع : kermanshah.irib
کوله پشتی
نویسنده

یک نظر بنویسید