ایتالیا کشوری پر از گونه های مختلف جاذبه های گردشگری از جمله تاریخ، هنر، غذا، موسیقی، معماری، فرهنگ، مکان های مقدس، روستاهای جذاب و مناظر خیره کننده می باشد.

ایتالیا برای رفع نیاز تفریحی گردشگری یکی از مناسب ترین کشورها می باشد. همچنین تاریخ و سنت کشور ایتالیا زبانزد می باشد.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

ایتالیا (به ایتالیایی: Italia) با نام رسمی جمهوری ایتالیا (به ایتالیایی: Repubblica Italiana) کشوری است که در جنوب قاره اروپا قرار گرفته و پایتخت آن شهر تاریخی رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوریتوسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. گروه هشت یا جی هشت قدرتهای صنعتی گفته می‌شوند.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۳/۴ درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

جاذبه های گردشگری ایتالیا ( معرفی جاهای دیدنی در شهرهای کشور ایتالیا )

۱- رم

می توان گفت رم یکی از پرجنب و جوش ترین شهرهای کشور ایتالیا است که سهم زیادی از جاذبه های گردشگری تاریخی را داراست.همچنین این شهر از کلیساهای زیادی برخوردار است.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

اما جاهای دیدنی رم به همین چند جاذبه نیست. رم از مناظر دیدنی و بی نظیری برخوردار است که میتوان مناظر مهمی مانند چیتا سیتین و پیتا میکل آنژ را برای لذت بردن از شهر معرفی کرد.

همچنین برای علاقمندان برای خرید کردن و لذت بردن از اجناس ایتالیایی از بازارهای خرید ویا ونتو دیدن کنند و خریدهای خود را انجام دهند.

۲- فلورانس

نمایشگاه رنسانس ایتالیایی میتوان بعنوان یک موزه ی هنری زیبا در فلورانس نامید و همچنین نام ببریم از کلیسای معروف و شگفت انگیز کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیو که با معماری زیبا و با گنبدهای عظیم نظر گردشگران را به خود جلب می کند.

  تجربه قایق سواری در ونیز ایتالیا

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

فلورانس با توجه به دیدنیهای زیاد تاریخی که دارد از جاذبه های تفریحی طبیعی و همچنین فروشگاه های چرمی در سانتا کروچه را میتوان نام برد که لذت سفر را دوچندان می کند.

۳- ونیز

حتما همه نام ونیز را بعنوان شهری با کوچه پس کوچه های پر از آب می شناسند که رفت و آمدشان همواره با قایق همراه است. آیا شهر شگفت انگیز ونیز نیاز به معرفی دارد؟ خود شهر مملو از زیبایی میباشد.

کلیسای بزرگ سنت مارک در کنار کاخ سگ قرار دارد که در قسمت مرکزیت این شهر زیبا وجود دارد.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

برج ساعت ونیز یکی دیگر از زیباترین جاذبه های این شهر است که میتوانید در کنار آن عکس های به یاد ماندنی از این شهر حیرت انگیز به یادگار بگیرید.

۴- شهر هیل توسکان

چشم اندازهای این شهر از دیرباز قابل تشریح بوده است بطوری که شهری مدرن در کنار مناظر طبیعی آرامش بخش روح و روان می باشد.با این حال زمانی که بر روی قله های کوچک و بزرگی وجود دارد، میتوان براحتی شهر را ملاحظه کرد و آب و هوای مطلوبی را تجربه کرد.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

دیوار ها و معماری منازل این شهر شبیه به معماری زمان قرون وسطی می باشد.نزدیکی این شهر به شهرهای فلورانس، سینا، پیزا و لوکا به زیبایی های آن می افزاید چرا که گردشگران می توانند بدلیل حضور در شهر هیل توسکان از دیگر جاذبه های شهرهای همسایه لذت ببرند.

۵- میلان ایتالیا

هرچند میلان بدلیل فرودگاه بزرگش مرکز ورد گردشگران خارجی می باشد اما این دلیل بر آن که اجباری برای حضور در میلان باشد نیست.

میلان یکی از متمرکزترین شهرهای جاذبه های هنری و معماری در ایتالیا می باشد و همانطور که می دانید هنرمندان بزرگی چون میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، وردی، انریکو کاروسو، توسکانینی و طراح جورجیو آرمانی اهل میلان بودند.

  سفر به میلان ایتالیا ، نکات مهم سفر به میلان

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

هر چه از دیدنیهای میلان گفته شود باز هم حرفی برای گفتن باقی می ماند کلیسای جامع میلان، یکی از زیباترین کلیساهای جهان است و همچنین علاقمندان به معماری هنری بدانند بهترین نمونه از سبک گوتیک Flamboyant مربوط به طراحی این کلیسا می باشد.

۶- دریاچه کومو ایتالیا

مخصوصا حتی ساکنین کشور ایتالیا هم برای فرار از گرما در ایتالیا از شهرهای اطراف میلان و خود شهر به این منطقه میروند تا ساعاتی که در آنجا به سر می برند تا روز خنکی را تجربه کنند. همچنین افرادی که توانایی مالی بالاتری دارند برای سکونت خود ویلاهایی دارند تا بیشتر فصول گرم سال را آنجا سپری کنند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

در این دریاچه میتوانید با استفاده از قایق هایی که وجود دارد به دل دریاچه بزنید و از محیط بی نظیر آن لذت ببرید.ساحل شرقی کومو که مکان خوبی جهت ورزش های آبی تابستانه و زمین  بازی تعبیه شده است.

۷- ساحل آمالی و کاپری

شبه جزیره آمالی که بشدت جای شلوغی است در قسمت جنوبی خلیج ناپل قرار دارد که صخره های پله ای به جزیره چسبیده که به زیبایی های آن می افزاید.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

در قسمت جنوبی ساحل مناظر بی نظیری را مشاهده میکنید که یک جای هیجانی و زیبا و خاطره ساز برای عکاسی و ثبت لحاظ خوب سفر می باشد.

منطقه ای که آب و هوای خوش که اکثر فصول سال بهمراه دارد نظر گردشگران بیشتری را به خود جلب میکند. در قسمت انتهایی شبه جزیره میتوان از قایق های کوچک و بزرگ جهت گشت و گذار داخل دریاچه استفاده کرد.

۸- Cinque Terre

منطقه ی زیبایی که مملو از جاذبه های گردشگری و منازل پلکانی می باشد و سواحل مدیترانه ای شیب دار و سنگی در شمال لا اسپتیا وجود دارد.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

این منطقه بصورتی ساخته شده است که مردمی که در آنجا زندگی میکنند توسط تونل هایی که ساخته شده به شهرهای دیگر دسترسی دارند و در غیر اینصورت هیچ راه ارتباطی به آن وجود ندارد.

  سنت ها و آداب و رسوم مردم ایتالیا

ریموگژیور و ورنازا، با خیابان های باریک خود که به بندرهای سنگی کوچک محدود می شوند که یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا را رقم میزند.

۹- پیزا و لوکا

برج کج پیزا در شهر پیزا در ایتالیا ساخته شده است. این برج، تنها برج کج در جهان نیست، اما شهرت بسیار زیادی در دنیا دارد. برج پیزا در دوره رنسانس ساخته شد، زمانی که ثروتمندان و طبقه اشراف، برای رقابت با هم تلاش می‌کردند مشهورترین هنرمندان و معماران را برای ساختن شاهکارهای معماری در دنیا به‌کار بگیرند.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

۴ بنا وجود دارند که معمار اصلی آن‌ها مشخص نیست. برج کج پیزا هم یکی از آن‌ها است. دهه‌های متمادی بر سر اینکه سازنده‌ی این برج چه کسی است، اختلاف نظر وجود داشت.

۱۰- سیسیل

سیسیل مکان تاریخی که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت می باشد در تصویر از بهترین نمونه های باقیمانده از سازه های باستانی را مشاهده می کنید که در سیسیل می باشد.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

مناظر سیسیل را با داشتن جاذبه های دیدنی فراوان از دست ندهید.سیسیل بزرگترین جزیره در مدیترانه به شمار میرود.

۱۱- ساردینیا

ساردنیا (به ایتالیایی: Sardegna) جزیره‌ای است در غرب ایتالیا و دریای مدیترانه است.این جزیره همراه با جزایر کوچک اطراف ناحیه ساردنیا را تشکیل می‌دهد.ساردنیا پس از سیسیل بزرگ‌ترین جزیره مدیترانه به‌شمار می‌آید.

طول آن ۲۷۰ و عرض آن ۱۲۰ کیلومتر می‌باشد.این جزیره کوهستانی است و بلندترین نقطه آن در مونتی دل جنارجنتو Monti del Gennargentu) ۱۸۳۴) متر ارتفاع دارد.

جاهای دیدنی ایتالیا ، معرفی ۱۱ مورد از بهترین دیدنیهای ایتالیا

مناسبترین نقطه برای کشاورزی، کامپیدانو (Campidano) در جنوب غربی جزیره‌است.

دامداری و کشاورزی از مشاغل عمده هستند و پرورش زیتون، انگور و تنباکو رایج است.

صنایع مهم دیگر ساردنیا، ماهیگیری و استخراج معدن سرب، روی، مس و نمک است. کالیاری (Cagliari)، نوئورو (Nuoro)، ساساری (Sassari) از شهرهای بزرگ این جزیره هستند.

منبع : planetware
نویسنده

2 نظرات

  1. آقای نویسنده هنوز نمیداند که ایتالیا کشور است و شهر نیست.

یک نظر بنویسید