دریاچه سراگاه ، یکی از زیباترین جاهای دیدنی تالش

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

یکی از زیباترین جاهای دیدنی تالش، دریاچه سراگاه است.این دریاچه در حدود ۱۰ کیلومتری بخش مرکزی شهرستان تالش در روستایی به نام سراگاه قرار دارد و آب آن از چشمه‌های اطراف تأمین می‌شود. دریاچه یا استخر یا سد خاکی سراگاه دارای طبیعتی بکر است. دورتادور این استخر را کوه ها ی پوشیده از جنگل و شالیزار های برنج احاطه کرده اند. این استخر همکنون به استخر پرورش ماهی تبدیل شده است و فقط صرفه اقتصادی دارد اما میتوان به عنوان جاذبه گردشگری این روستا نیز مورد بررسی قرار بگیرد. از زیبایی های این دریاچه پرواز مرغ های ماهی خواری است که منتظر صید روز خود هستند.

دریاچه سراگاه ، یکی از زیباترین جاهای دیدنی تالش

آب این دریاچه از چشمه هایی است که در بستر این دریاچه وجود دارند . برخورد آب با سنگ های موجود در ساحل این سد خاکی باعث ایجاد صدایی بسیار دلنواز میشود .همانطور که گفته شد از این دریاچه به عنوان استخر پرورش ماهی استفاده میکنند و به همین خاطر قایق و خانه ای در کنار این استخر مشاهده میشود. قایق ماهیگیران به همراه توری که در کنار این قایق پهن شده است نشان از این مورد میدهد.در روی کلبه که در نزدیکی دریاچه است پرده ای نصب شده که گردشگران را از ورود به این آب منع میکند و به نظر میرسد که آب این دریاچه به علت پرورش ماهی حاوی کودهای شیمیایی است.

دریاچه سراگاه ، یکی از زیباترین جاهای دیدنی تالش

مسیر دسترسی: برای رفتن به سراگاه، از میدان هشتپر که مجسمه کوه نورد در آن نصب شده، می‌باید به سمت کوه‌هایی بروید که یادبود شهیدان گمنام در آن قرار دارد. در امتداد جاده ‌باید به سمت روستای «نعلبند» بروید. در ابتدای روستای «نعلبند» جاده دو شعبه می‌شود؛ جاده‌ای به سمت ییلاقات «مریان» می‌رود و جاده فرعی دیگری به روستای سراگاه منتهی می‌شود.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما