معرفی روستای کوته کومه

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

آستارا در شمالی ترین منطقه ی استان گیلان وحدّ فاصل تالش و اردبیل واقع شده و فاصله اش تا مرکز استان، ۱۸۹ کیلومتر میباشد. این شهرستان، دو بخش دارد. بخش مرکزی و بخش لَوَندویل برای این که به روستای کوته کومه بریم باید به طرف بخش لوندویل حرکت کنیم که در جنوب آستارا واقع شده است.

معرفی روستای کوته کومه

در ۹ کیلومتری بخش لَوَندویل به روستای کوته کومه می رسیم. این روستا که از جاهای دیدنی آستارا می باشد ، روستایی کوچک با نزدیک به ۱۰۰۰ نفر جمعیت و جاذبه هایی که نظر گردشگرای زیادی را جلب می کند. یکی از این جاذبه ها، آبشار لاتون است که بلندترین آبشار استان گیلان است. این آبشار از دامنه های شرق کوه اِسپنیاس سرچشمه می گیرد و به رودخونه ی لَوَندویل سرازیر می شود. فاصله ی آبشار تا روستای کوته کومه حدود ۶ کیلومتراست. در مسیر آبشار، تپه های جنگلی بسیار زیبایی وجود دارد. در حاشیه ی آبشار هم جنگلی بِکر و زیبا، با انبوهی از درختان میوه واقع شده که ۹ ماه از سال سرسبزی خودشان را حفظ می کند. مکان مشهور دیگر روستا ی کوته کومه، آبگرم آن است که در خود روستا واقع شده و گردشگران برای درمان دردهای رماتیسمی، درد مفاصل و رفع ضایعات پوستی از این آبگرم استفاده می کنند. امکاناتی که برای بهره مندی از این آبگرم فراهم شده، در جذب گردشگر بسیار موثره و در افزایش درآمد ساکنان روستا هم نقش دارد.

این روستای سرسبز دارای جنگل های انبوهی است که دو میوه این جنگل ها یعنی گردو و ازگیل از معروفیت خاصی بر خوردار است. کوته کومه دارای مدرسه،مسجد، خانه بهداشت،شرکت تعاونی، دفتر مخابرات و استخر پرورش ماهی است و با داشتن برق، فاقد گاز لوله کشی و آب شرب بهداشتی است. مهم ترین نیاز این روستا به جزء موارد مذکور ،نداشتن زمین ورزشی، عدم پوشش کانال تلوزیونی و آنتن دهی تلفن های همراه است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما