منطقه گردشگری سراب شرف آباد مربوط به دوره اشکانیان – دوره ساسانیان – دوره ایلخانی است و در اسلام‌آباد غرب، جنوب تپه سراب شرف آباد واقع شده است. این منطقه یکی از زیباترین مناطق گردشگری شهر اسلام‌آباد غرب در استان کرمانشاه می‌باشد.

سراب شرف آباد اسلام آبادغرب (به روایت محمد علی سپهر افغان) را در سال های دهه شصت اگر ندیده اید حسابی ضرر کرده اید. این چشمه طبیعی که اکنون با ساختمان ها و فنس ها و دیوارهای سنگی محاصره شده یکی از زیبا ترین مناطق تفریحی اسلام آباد غرب بود. درختان سبز متراکم و نیزارهای زیبا و خیال انگیز و هوایی پرنیانی هر میهمانی را غرق خیال و شادمانی می کرد.
مرغابیان مهاجر و پرستوها و دیگر پرندگان مانند سار را به وفور در این سراب یافت می شد. متاسفانه عدم حضور کارشناسان هنر در این گونه مناطق و عدم نظر خواهی از آنان باعث تخریب فضای طبیعی با احداث ساختمان ها و سازه های فلزی می شود همانگونه که در مورد سراب شرف آباد و نیز چشمه ی سراب کرند غرب اتفاق افتاد امروزه تاسیس ساختامان ها در مناطق طبیعی کاری است کاملا حساس و نظر کارشناسان گرافیک محیطی در کنار مهندسین سازه ها نتیجه برتر را عاید می سازد اگر نه همانگونه که در سراب شرف آباد شاهد هستیم طبیعت در چنگال سازه های عادی ساخته شده به دست انسان عقب نشینی کرده است.

معرفی جاذبه زیبای سراب شرف آباد

تپه سراب شرف‌آباد تپه سراب شرف آباد ۳ مربوط به مس و سنگ است و در اسلام مآباد غرب، پای کوه شرف آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۸۱۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع : wikipedia
نویسنده

یک نظر بنویسید