احمدآباد مستوفی یکی از شهرهای قدیمی استان تهران است که فاصله آن تا شهر تهران حدود ۷ کیلومتر است. دسترسی به این شهر از سمت تهران از طریق اتوبان آزادگان و جاده احمدآبادمیسر است. در واقع این شهر بین تهران و اسلامشهر قرار گرفته است.

احمدآباد دارای باغهایی سرسبزی است و امروزه بسیاری از باغ تالارهای زیبای این بخش مورد استقبال مردم بخشهای گوناگون شهرهای تهران و حومه قرار گرفته‌است. شهر احمدآباد مستوفی قدمتی به اندازهٔ چهارصد سال دارد و از مناطق سر سبز استان تهران به‌شمار می‌آید.

معرفی شهر احمدآباد مستوفی، یکی از  مناطق سرسبز استان تهران

در احمدآباد تعداد زیادی زمین کشاورزی و مزارع دامداری وجود دارد و از این رو چشم‌انداز گسترده مزارع کشاورزی این شهر و روستاهای تابعه آن همواره بسیار زیبا و چشمگیر است.به همین دلیل این شهر همواره مورد توجه کارگردان‌های سینمایی و تلویزیونی و حتی تبلیغات تلویزیونی بوده و از طبیعت و مزارع زیبای آن به عنوان لوکیشن فیلمبرداری بسیاری از آنها استفاده شده است. از جمله معروف‌ترین فیلمبرداری‌های انجام شده در این مکان می‌توان به لوکیشن سریال مختارنامه اشاره کرد.

مزارع احمدآباد بسیار وسیع هستند و در تمام طول سال در آنها کشت انجام می‌گیرد.

اگر دود و آلودگی هوای تهران به این شهر نرسد، می‌توانید نمای زیبایی از قله دماوند را هم در کنار مزارع احمدآباد مستوفی مشاهده کنید.

معرفی شهر احمدآباد مستوفی، یکی از  مناطق سرسبز استان تهران

نمای رشته کوه البرز در شمال تهران از احمدآباد قابل مشاهده است. این منطقه فاصله کمی تا شهر تهران دارد و اگر از تهران به قصد دیدن مزارع زیبای شهر و طبیعت آن حرکت کنید، به زمان زیادی برای رسیدن به آن نیاز ندارید.

منبع : gardesh-gar،wikipedia
نویسنده

یک نظر بنویسید