میداود شهری در بخش میداود شهرستان باغ ملک استان خوزستان ایران است.

مردم میداوود بیشتر از طایفه بزرگ ممبینی که یکی از طوایف بختیاری چهار لنگ است و شامل زیر شاخه های کربلایی ،گرمسیری،نوری،پتکی،محمدکاظمی،صالحی،محمد صادقی ورحمانی می باشد .

گویش مردم این منطقه لری بختیاری است که به سبب هم مرزبودن و نزدیکی با طایفه بزرگواربهمیی مقداری این گویش تحت تاثیر گویش آنها قرارگرفته است.

شغل بیشتر مردم کشاورزی و دامپروری است محصولات عمده کشاورزی شامل برنج ،گندم  ،سیر ،پیاز و سایر محصولات جالیزی می باشد. برنج میداوود به واسطه عطر وطعم از مرغوبیت بالایی برخوردار است و از نظر کیفیت با بهترین برنجهای ایرانی رقابت می کند و در خوزستان و استانهای همجوار تقریبا همه برنج میداود را به خاطر کیفیت بالایش می شناسند.

معرفی شهرستان میداوود

ازجاذبه های گردشگری میداوود میتوان به چشمه برم جمال ،آبشار پوتو،رودخانه اعلا،شالیزارها،منطقه دزدمدوی و دریاچه ی زیبای سد جره اشاره نمود.

مردم میداوود در جنگ تحمیلی شرکت فعال داشته و جوانان برومند و رشیدی نیز در در این راه به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.منطقه میداود دارای وسعتی معادل70کیلومتر مربع وجمعیتی حدود 25000نفر می باشد.

از روستاهای توابع شهر میداوود میتوان به روستاهای تیغن، ،محمدآباد،سرله ،تل شور،دوگچه،گدار پهن،دالان، چم سید محمد، پتک جلالی ،پتک بیگدلی ،چهاردره،دره نا،پوتو،چیت انبه وچم قاسم علی 1و2 اشاره کرد.

منبع : meydavood-khoozestan.blogfa
نویسنده

1 نظر

  1. او زمانی که ده بی بهتر بی ایسو که سی خوش شهرو بی مثل سابق نیسش

یک نظر بنویسید