معرفی شهر ابریشم

اَبریشَم یکی از شهرهای استان اصفهان در مرکز ایران است.

این شهر در بخش مرکزی شهرستان فلاورجان قرار دارد.

جمعیت آن در سال ۱۳۸۳ برابر با ۱۴٬۸۸۸ نفر برآورد شده و در سال ۱۳۸۶ در حدود ۲۰ هزار نفر ودرسال ۱۳۹۵ برابر با ۳۶۰۰۰ نفر.

این شهر از شمال به شهر اصفهان، از جنوب به شهر بهاران و کلیشاد و از شرق به شهر اصفهان و از غرب به اتوبان ذوب آهن و رودخانه زاینده رود محدود می‌باشد.

شهر ابریشم در تاریخ ۴ تیرماه ۱۳۷۵ از ادغام روستاهای یزدآباد، حسن‌آباد و باغ ابریشم از توابع بخش مرکزی شهرستان فلاورجان تأسیس شد.

در روزگار تیمور میرزا روستای باغ ابریشم، باغ بزرگی بوده‌است.

معرفی شهر ابریشم

نگاهی گذرا به شهر ابریشم

شهر ابریشم در جنوب غربی کلان شهر اصفهان واقع شده است و مختصات جغرایایی آن در طول ۳۲ درجه و ۳۲ دقیقه شمالی و عرض ۵۱ درجه و ۳۰ دقیقه شرقی می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۶۱۰ متر می باشد . شیب زمین به تبعیت از ارتفاعات اطراف شهر از شمال به جنوب و از سمت شرق به غرب می باشد که متوسط این شیب در محدوده شهر ۵ درصد می باشد شهر ابریشم شمالا محدود است به شهر اصفهان و جنوبا به گردنه آبنیل شرقا به شهر اصفهان و اراضی پادگان آمادگاه عمومی و غربا به رودخانه زاینده رود ، دارای آب و هوایی با تابستان های معتدل و زمستان های سرد است و شغل بیشتر مردم شهر کشاورزی می باشد و عمده محصولات کشاورزی آن گندم،برنج ،صیفی جات و سبزیجاتاست.

از سوابق تاریخی شهر ابریشم اطلاعات موثقی که دارای ماخذ مستند باشد در دسترس نیست مهمترین ارتفاعات اطراف شهر عبارتند از ۱- کوه شغالو با ارتفاع ۱۹۵۷ متر در سمت جنوب غربی شهر ۲- ایرانکوه با ارتفاع ۲۴۲۲ متر در سمت جنوب شهر ۳- کوه خرمی با ارتفاع ۱۷۸۹ مترو کوه دره خان با ارتفاع ۱۹۲۸ متر در سمت شرق شهر ۴- کوه تخت با ارتفاع ۱۹۵۴ متر در سمت شمال شرق شهر ابریشم.

صنايع

کارخانجات سيمان اصفهان، کارخانه داراکار(توليدکننده شيلنگ های آب و لوله‌های پوليکا) و ده‌ها واحد صنعتی کوچک و متوسط ديگر.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما