معرفی شهر جدید اندیشه

معرفی شهر جدید اندیشه

شهر جدید اندیشه که در ۳۰ کیلومتری محور غربی تهران از میدان آزادی قرار دارد، در بخش مرکزی شهرستان شهریار در استان البرز واقع شده و در سال ۱۳۸۲ طرح تفضیلی آن به تصویب رسید. شهر جدید اندیشه دارای ۶ فاز است و در ۲۰ کیلومتری شهر تهران، ۷ کیلومتری جنوب شرقی شهر کرج و در ۳ کیلومتری شمال غربی شهرستان شهریار قرار دارد.
در بین فاز‌های مسکونی این شهرک، فاز‌های ۲، ۳، ۴، ۵ براساس قوانین جدید شهرسازی طراحی و ساخته شده و بالطبع علاقمندان زیادی را به خرید آپارتمان در اندیشه با بودجه محدود جذب می‌کند.
در فاز یک این شهر که پیش از انقلاب عملیات طراحی و اجرایی آن شروع شد، از اصول شهرسازی سنتی استفاده شده و تحت نظر شهرداری اندیشه قرار ندارد و به عنوان ناحیه یک شهرداری شهریار شناخته می‌شود، به دلیل طراحی و ساخت و ساز سنتی خانه‌های این فاز نظر بسیاری را که علاقمند به خرید خانه‌های یک یا دو طبقه با متراژ محدود و با حیاط و باغچه کوچک هستند را بهخرید خانه در اندیشه جلب کرده است.
گفتنی است فاز ششم شهر اندیشه با مساحت چهار صد هکتاری که دارد و بیشتر زمین‌های آن به مالکیت بخش خصوصی تعلق دارد، توسط شهرداری مجوز ساخت بدان‌ها داده نشده است.
ضمن اینکه باید گفت: در همه فاز‌های این شهر جدید خانه‌های آپارتمانی چند طبقه با قیمت‌های بسیار مناسب‌تر از محله‌های مختلف تهران در کنار خانه‌های ویلایی یک و دو طبقه ساخته شده‌اند و حال و هوای خاصی به خیابان‌ها و کوچه‌های اندیشه داده‌اند.

امکانات شهر جدید اندیشه

یکی از مناطق جالب توجه در این شهر، بازار نقش جهان آن است که از بزرگترین مکان‌های تجاری و تفریحی شهر جدید اندیشه به حساب می‌آید و در فاز ۴ شهر ساخته شده و به سبک نقش جهان شهر اصفهان ساخته شده است.
در همه فاز‌های این شهر، مدارس، مراکز آموزشی، مغازه‌های خدماتی و فروش مایحتاج زندگی، کیف، کفش و لباس، مراکز تجاری و درمانی و همچنین مسجد و حسینیه ساخته شده‌اند و بیشتر اهالی به کار و فعالیت در حوزه‌های مختلف در داخل شهر جدید اندیشه مشغول هستند و شاید تنها در مواقع اضطراری لازم باشد تا از شهر اندیشه خارج شوند.
برای آن دسته از کسانیکه در سایت دیوار به دنبال خرید واحد مسکونی یا اجاره ملکی تجاری در این شهر هستند، باید گفت: با جست و جوی “اندیشه” در شهر کرج می‌توانید گزینه‌های متعددی را با قیمت‌های مختلف مشاهده کنید.
همچنین دسترسی اهالی شهر اندیشه به سایر نقاط مانند کرج و تهران علاوه بر ماشین شخصی و آزادراه تهران -کرج از طریق اتوبوس، مترو و تاکسی انجام می‌شود.

اگر از ساکنین شهر جدید اندیشه سوال کنید که دلیل اصلی انتخاب این منطقه برای سکونت‌شان چیست، نود درصد آن‌ها آرامش حاکم بر محیط و آب و هوای به مراتب بهتر و سالم‌تر از تهران و سایر شهر‌های بزرگ را دلیل اصلی سکونت در این منطقه عنوان می‌کنند که البته دلیل بسیاری مهمی برای زندگی محسوب می‌شود.

آب و هوا

هوای اندیشه به جهت قرارگرفتن در کنار باغات و فضای سبز بزرگ و گسترده ی شهریار و چیتگر در تمام روزهای سال پاک و دارای حداقل ترین میزان آلودگی و خنکی ولطافت خاص خود میباشد.

لاکن مجاورت آن با کوهپایه های جنوبی البرز و قرار داشتن آن در مسیر بادهای معروف شهریار  علاوه بر آن که منجر به آن شده که در اغلب ایام سال از هوای پاک و مطبوعی برخودار باشد همچنین در بسیاری از روزهای بهار و تابستان و بخشی از پاییز، وزش بادهای مذکور که از روی کشتزارهای استانهای البرز و قزوین عبور می کنند لطافت و خنکای مطبوعی در هوای شهر ایجاد می کنند. بنابر این تا حدودی آب و هوای آن ییلاقی می باشد.

خداوندگار مهربان و بخشنده مردمان شهر اندیشه را از برکات آسمانی خود(برف و باران) محروم نساخته و شهرمان از نظر منابع آب مناسب و کافی  برای جمعیت شهروندان است.

معرفی شهر جدید اندیشه

 بازار ایرانی- اسلامی شهر جدید اندیشه

بازار ایرانی- اسلامی شهر جدید اندیشه در شهریورماه سال ۱۳۹۰ و برگرفته از بناهای فاخر تاریخی از جمله میدان نقش جهان اصفهان، باغ فین کاشان، باغ عفیف آباد شیراز و برخی دیگر از بناهای تاریخی شاخص کشور آغاز شد. این بنا در زمینی به مساحت ۵۲ هزار و ۵۱۰ متر مربع و زیربنایی با مساحت ۱۲۳ هزار متر مربع احداث شده است. همچنین این بازار بزرگ دارای یک هزار و ۲۷۱ واحد تجاری، سالن چند منظوره، زورخانه، گودال باغچه نیز است.

معرفی شهر جدید اندیشه

گفتنی است بازار بزرگ ایرانی اسلامی شهر اندیشه به دلیل این که پروژه بسیار بزرگ و فرامنطقه‌ای محسوب می‌شود دارای جایگاه و امتیاز خاصی است.

همچنین دارای مسجد بزرگی بنام سلمان فارسی در این پروژه است که می‌تواند جایگاه مصلی شهر را داشته باشد.

لازم به ذکر است، پروژه بازار بزرگ ایرانی اسلامی شهر جدید اندیشه بالغ بر ۱۱۵ هزار متر مربع زیربنای لوکس دارد و زیربنای معمولی که از این متراژ زیربنای معمولی وجود ندارد که در واقع یک پروژه نسبتا گرانی در کشور محسوب می‌شود که تاکنون هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

با توجه به دسترسی‌های مناسبی که در شهر اندیشه وجود دارد اگر از این پروژه بسیار بزرگ تبلیغ مناسب انجام شود می‌تواند نقش بسزایی در معرفی این پروژه و جذب مردم از استان تهران و استان البرز و حتی سائر نقاط کشور ایفا کند که این موضوع نیز نیازمند زمان است.

دیدگاه خود را بنویسید