پارک جنگلی بی بی یانلو شهرستان آستارا با یک هزار و ۵۱۲ هکتار وسعت ظرفیت خوبی برای استفاده در امور گردشگری کوهستان و جنگل دارد. پارک جنگلی بی بی یانلو جزو جنگلهای هیرکانی غربی است که در ضلع جنوب غربی شهرستان آستارا واقع شده و فاصله آن تا آستارا پنج کیلومتر بوده و در حاشیه جاده آستارا به اردبیل واقع شده‌ است.

پارک مذکور دارای جاذبه‌های طبیعی زیبا و خاصی می‌باشد که به عنوان یکی از جاهای دیدنی آستارا محسوب شده و علاوه بر تنوع فراوان رویشگاههای جنگلی و جانوری آن، از نظر ژئومورفولوژی (علم شناسایی اشکال ناهمواریهای زمین) و وجود چندین دره با دامنه‌های پوشیده از جنگل و یالهای نسبتاً بلند و چندین قله به عنوان سیمای ویژه و بدیع، چشم انداز منحصر به فرد و جالب توجهی را ایجاد کرده‌است.

جاذبه گردشگری پارک جنگلی بی بی یانلو

پوشش های گیاهی و جانوری

در این پارک گونه های گیاهی بسیاری مانند بلوط ، راش ، توسکا ، ممرز ، نمدار ، ملج ، لیلکی ، انجیلی ، ازاد ، افرا ، شیردار ، گیلاس وحشی ، فندق ، شب خسب ، ون ، بارانک ، شمشاد جنگلی ، داغداغان ، خرمندی ، لرگ و گردو یافت میشود.

جاذبه گردشگری پارک جنگلی بی بی یانلو

امکانات رفاهی پارک جنگلی

در این پارک امکاناتی مانند الاچیق ها و مکان های برای اسکان یک روزه گردشگران در نظر گرفته شده است ولی هنوز دارای کم و کاستی هایی در این زمینه است . با اجرای طرح توسعه در این پارک تصمیم بر ایجاد امکانات تفریحی مانند سورتمه جنگلی ، ایستگاه دوچرخه سواری ، ایستگاه اسب سواری ، پینت بال و انواعرستوران ها و … گرفته شده است که امید است به زودی این طرح ها اجرایی شود و گامی بزرگ در زمینه کمک به گردشگری استان گیلان صورت گیرد.

نویسنده

یک نظر بنویسید