جاذبه گردشگری پارک جنگلی کیاشهر

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

پارک جنگلی کیاشهر که از جاذبه های گردشگری آستانه اشرفیه است در جنوب دریای خزر به مکانی زیبا و بکر برای گردشگران تبدیل شده است. این پارک به از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می‌شود. پارک جنگلی کیاشهر به دلیل قرارگیری در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره ای جذاب و دلپذیر رو به وجود آورده که مسافران و گردشگران می توانند ساعاتی خوش را در آن بگذرانند. آسمونی در این مقاله به معرفی پارک جنگلی کیاشهر می پردازد.

جاذبه گردشگری پارک جنگلی کیاشهر

در جنوب دریای خزر در استان گیلان جایی که رودخانه خروشان سپیدرود در بندر کیاشهر به این دریا می پیوندد جنگلی کوچک اما دیدنی خودنمایی می کند. این محدوده جنگلی ۱۸ هکتاری، امروزه در داخل شهر ساحلی بندر کیاشهر به پارک جنگلی تبدیل شده است. این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می شود.

عمده پوشش گیاهی این پارک از درختان توسکا ساحلی تشکیل شده که به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارن. در برخی از نقاطش هم گیاهان بالا رونده با ساقه های در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی وحشی، نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز رو به وجود آورده است.

قرارگيری پارك جنگلی كياشهر در كنار مرداب طبيعی، پل چوبی و ساحل دريا منظره ای جذاب و دلپذير را به وجود آورده است كه مسافران و گردشگران می توانند ساعاتی خوش را در آن بگذرانند.اين همجواری جنگل، مرداب و دريا مجموعه ای از زيبايی های طبيعی را در اين منطقه به وجود آورده است كه اگر بگوئيم در خاورميانه بی همتا و در دنيا كم نظير است سخن به گزاف نگفته ايم. در سال های اخير لزوم توجه به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و سالم اهميت پارك جنگلی بندر كياشهر را در استان گيلان بيش از پيش نمايان ساخته است. اهميتی كه پس از به بهره برداری رسيدن پل بزرگ كياشهر و احيای خط ساحلی دريای خزر نمايان تر شده است.

جاذبه گردشگری پارک جنگلی کیاشهر

در سال های اخیر لزوم توجه به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و سالم اهمیت پارک جنگلی بندر کیاشهر را در استان گیلان بیش از پیش نمایان ساخته است. اهمیتی که پس از به بهره برداری رسیدن پل بزرگ کیاشهر و احیای خط ساحلی دریای خزر نمایان تر شده است.

از سال ۱۳۸۲ با مدیریت جدید شهرداری و شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر برنامه ریزی های وسیعی برای ایجاد سایت گردشگری در این منطقه به طور جدی پیگیری شده است. در حال حاضر شهرداری کیاشهر با تهیه طرح جامع ساماندهی پارک ساحلی درصدد است تا این محدوده طبیعی را برای استفاده گردشگران آماده سازد.

در این طرح ایجاد ساختمان های اقامتی کوتاه مدت (کمپینگ)، تجهیزات رفاهی، سرویس های بهداشتی، پارکینگ اتومبیل، فضاهای بازی کودکان، ساختمان بازی های رایانه ای، احداث زمین ورزشی روباز، احداث مرکز فرهنگی و سالن اجتماعات از مهمترین تاسیساتی است که برای ساماندهی پارک ساحلی کیاشهر در نظر گرفته شده است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید