پیست اسکی کاکان در استان کهگیلویه و بویراحمد و در دامنه‌های رشته کوه زاگرس و قله های دنا در 18 کیلومتری شهر یاسوج نزدیک دهستان کاکان واقع شده‌است.

این پیست یکی از جاذبه های دیدنی یاسوج به خصوص درفصل زمستان است که هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران و مسافران از نقاط دور و نزدیک استان و استان های همجوار است.

این پیست اسکی با ارتفاعی حدود ۲۶۰۰ متر، ۶۰۰ متر طول مفید و ۱۵۰ متر عرض دارد. این پیست با ۳ تله اسکی بشقابی، رستوران و اقامتگاه میزبان علاقه‌مندان و گردشگران است. از پیست اسکی کاکان، به عنوان یکی از زیباترین پیست‌های اسکی کشور یاد می‌شود که در سالل ۱۳۷۳، با نصب یک دستگاه بالابر افتتاح شد. تا سال ۱۳۸۴، سه تله اسکی که شامل یک دستگاه بالابر برای اسکی‌بازار مبتدی و ۲ دستگاه بالابر برای اسکی‌بازان حرفه‌ای بود، بر امکانات این پیست افزوده شد.

جاذبه گردشگری پیست اسکی کاکان یاسوج

موقعیت پیست اسکی کاکان روی نقشه

بنا به طرح‌های ارائه‌ی شده از سوی دولت، قرار است در این پیست، تله کابین آبشار احداث شود. کسانی که به اسکی علاقمندند، می‌توانند از اوایل دی تا اواخر اسفند ماه، از این پیست اسکی استفاده کنند. در زمستان، گاهی بارش برف در این محل به قدری زیاد است که ارتفاع آن به ۳ متر می‌رسد. پیست اسکی کاکان همچنین دارای پیست کوب است. در زمستان این پیست اسکی، به دلیل واقع شدن در ارتفاعات دنا و نزدیکی به استان‌های گرم جنوبی کشور، به یکی از گردشگرپذیرترین اماکن تفریحی تبدیل می‌شود. به  علت شرایط اقلیمی و بارش برف زیاد، این پیست در ۵ الی ۶ ماه از سال پوشیده از برف است و در روزهای تعطیل مقصد سفر و تفریح اهالی مردم به ویژه از استان‌های اصفهان، فارس و خوزستان است که برای اسکی و استفاده از تله اسکی به یاسوج می‌آیند.

جاذبه گردشگری پیست اسکی کاکان یاسوج

پیست اسکی کاکان یکی از مناطقی بوده که همه ساله در فصل زمستان میزبان مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور است . منطقه کهگیلویه و بویراحمد این مکان دارای ظرفیت‌های بالا برای ورزش‌های زمستانی است که در سالهای گذشته جشنوار‌ه‌های برفی متعددی که با استقبال چشمگیر مردم مواجه بوده، در این منطقه برگزار شده است.

  جاهای دیدنی یاسوج در پاییز

پیست اسکی کاکان به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیکترین مکان به استا‌ن‌های جنوبی کشور است و مسافران زیادی این مکان را برای تفریح انتخاب می‌کنند و می‌توان با ایجاد زیرساخت‌های لازم از ظرفیت‌ گردشگری این منطقه استفاده کرد.

پیست اسکی کاکان به عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد باید از زیرساخت‌ها و بسترهای مناسبی برای جذب گردشگر برخوردار باشد و این نیازمند توجه مسئولان است.

آخر هفته های برفی کوههای اطراف پیست اسکی کاکان یاسوج مملو از جمعیت علاقمندان به ورزش های زمستانی از داخل استان کهگیلویه وبویراحمد و سایر استانهای همجوار به این منطقه سفر می کنند، است.

نویسنده

یک نظر بنویسید