کویر لوت با جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز و منحصر به فردی که دارد دنیایی اسرارآمیز به شمار می‌آید. آبشار کشیت یکی از جاذبه‌های خاص در کویر است. در ۴۰ کیلومتری شهر گلباف در روستایی به نام کشیت منطقه‌ای پُر دار و درخت به چشم می‌خورد که با رودخانه‌ای پر آب و نخلستانی زیبا شما را مسحور خود می‌کند. این روستا از بافت تاریخی منحصر بفردی نیز برخوردار است و چشم انداز فوق العاده‌ای را مقابل چشمان گردشگران قرار می‌دهد.

آبشار کشیت ، آبشاری زیبا در دل کویر لوت

آبشار کشیت که از جاذبه های گردشگری گلباف می باشد ، به ارتفاع ۱۲ متر از میان صخره‌ها به پایین می‌ریزد و حوضچه‌ای عمیق را پدید می‌آورد. حوضچه‌ای که محلی‌ها به آن دریا می‌گویند و کودکان در گرمای تابستان تنی به آب می‌زنند تا گرمای کویر را از تن خود بزدایند. مساحت حوضچه آبشار کشیت در حدود ۶۰۰ متر مربع است. رودخانه حاصل از آبشارهای کوچک و بزرگ منطقه تا دل کویر به پیش می‌رود.

از دیگر دیدنی‌های روستا کشیت می‌توان به قلعه کشیت نام برد. برای اقامت در روستای کشیت می‌توانید شب را در خانه‌های کاهگلی و سنتی در کنار مردمان خونگرم روستا به صبح برسانید و با راهنمایی روستائیان به بازدید از آبشار کشیت بروید.

آبشار کشیت ، آبشاری زیبا در دل کویر لوت

مسیر دسترسی:

از کرمان به گلباف می رویم که حدود  ۸۰ کیلومتر است. در روستای کشیت سراغ آبشار را میگیریم. این آبشار داخل کویر لوت واقع شده است. از روستای کشیت تا آبشار نیز حدود پنج کیلومتر است و از جاده ای خاکی قابل دیدن است.
همسایگان بخش گلباف از جنوب ابارق، از شمال شهداد، از غرب راین، و از شرق کویر پهناور لوت می باشند.

منبع : alaedin.travel،tripyar،isna
نویسنده

یک نظر بنویسید