جاذبه گردشگری تپه چغا

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

تپه چقا که به بام بروجرد معروف بوده، از بهترین مکان های تفریحی بروجرد محسوب می شود.این تپه منبعی است غنی متشکل از سنگ‌های آتشفشانی، گیاهان وحشی و همچنین یکی از مکان‌های تفریحی برای شهروندان بروجردی بوده و هر ساله گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری راهی این شهر می‌شوند و از این مجموعه تفریحی دیدن می‌کنند.

نمای شهر بروجرد، روی این تپه بسیار زیباست و مکان دلنشینی برای گذران اواقات فراغت است.برای دیدن زیبایی‌ها و طراوت صبحگاهی شهرستان بروجرد تنها کافی است به میدان فدک و از آنجا به بام بروجرد (تپه چغا) بروید. این گردشگاه به دلیل دارا بودن امکانات تفریحی اقامتی از محبوبیت بالایی در بین گردشگران و اهالی شهر برخوردار است.

جاذبه گردشگری تپه چغا

شما می‌توانید در آلاچیق‌های گردشگاه به همراه خانواده خود پیک‌نیک داشته باشید. در میان این گردشگاه دریاچه‌ای مصنوعی ایجاد شده که وجود آن بر جذابیت بصری مجموعه افزوده و در فصول سرد زمستان می‌توان شاهد یخ زدن دریاچه بود که نمایی بسیار سحرانگیز را به وجود می‌آورد. این گردشگاه در نقطه‌ای مرتفع واقع شده، به همین دلیل در بین اهالی به بام بروجرد معروف است و از آنجا می‌توان منظره‌ی زیبایی از شهر را دید. همچنین امکان قایق‌سواری تفریحی نیز فراهم است به‌گونه‌ای که می‌توان اوقات خوشی را در کنار خانواده و دوستان رقم بزنید و از گردش خود در گردشگاه تپه چغا یا همان بام بروجرد لذت کامل را ببرید.

  با گذر از پله‎ها یا جاده کشیده شده در سینه‌کش تپه چغا وجود تندیس‎های زیبایی از حیات وحش و شخصیت‎های اسطوره‌ای مانند “آرش کمانگیر” و انواع وسایل بازی، آلاچیق‌ها، دریاچه مصنوعی، هتل چند ستاره و گلزار شهدای گمنام خودنمایی می‌کند.

جاذبه گردشگری تپه چغا

در این مکان نیز پیست دوچرخه‌سواری، اتومبیل‎رانی کودکان، جاده راه سلامت، آلاچیق‎هایی برای استقرار مسافران گذاشته شده تا در کنار همراهان خود لحظات خوشی را سپری نمایند. در بخشی از تپه چغا پارک باغ پرندگان واقع شده است که درآن ۷۸ گونه جانوری نادر نگهداری می‌شود. پرندگان این باغ شامل انواع قرقاول، طوطی، فنج، قناری، کبک، مرغ و خروس، طاووس، مرغ مینا، پرندگان شکاری، پرندگان آبزی است.

جاذبه گردشگری تپه چغا

کمی آن طرف‌تر از تپه چغا، باغ فدک قرار گرفته که یکی دیگر از جاهای دیدنی بروجرد محسوب می‌شود که شما در بام بروجرد کاملا به آن اشراف خواهید داشت.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید