جاذبه گردشگری سراب عباس‌آباد

سراب عباس‌آباد | چشمه زیبا در دامنه شمالی رشته کوه راسوند

شازند یکی از شهرستان های استان مرکزی است که در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده و دارای آب و هوای معتدل و مطلوب در ایام بهار و تابستان است.این شهرستان با استان‌های همدان و لرستان هم‌مرز است و دارای آب و هوای کوهستانی است و  دارای صنایع مهمی از جمله پالایشگاه، پتروشیمی، نیروگاه برق و کارخانه رنگ سازی روناس است. به دلیل تعدد چشمه های آب خروشان و سرابها در شهرستان شازند، این منطقه به سرزمین سرابها شهرت یافته و همه ساله میزبان تعداد زیادی از هم میهنان عزیز از سراسر ایران اسلامی است. یکی از این چشمه های زیبا، سراب عباس آباد است که از جاذبه های گردشگری شازند بوده و به دلیل آب گوارا و منطقه زیبا، حتی در بین گردشگران خارجی نیز شهرت یافته و پذیرای آنان نیز در طول ایام سال است.

جاذبه گردشگری سراب عباس‌آبادچشمه عباس آباد در شرق شهر شازند در دامنه شمالی رشته کوه راسوند و در جنوب دشت شازند واقع شده است. میزان آبدهی این چشمه به طور متوسط حدود ۲۵۰تا ۳۰۰ لیتر در ثانیه است.اين آب خروشان، سفيد و كف آلود، با شتاب از زير صخره ای عظيم بيرون مي جهد.

ارتفاع این چشمه از سطح دریا ۱۹۰۰متر می باشد و از آب این چشمه روستاهای عباس آباد، اکبرآباد و قسمتی از شازند برای کشاورزی و شرب استفاده می کنند. از نظر کیفیت آب این چشمه جزء آب های با کیفیت خیلی خوب به شمار می رود.

جاذبه گردشگری سراب عباس‌آبادچشمه عباس آباد با توجه به نزدیکی به شهر شازند مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت اهالی این شهر و همچنین کسانی که به این شهر سفر می کنند است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما