پل معلق بابلسر ، از زیباترین پل های معلق عابر پیاده ایران

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

سازه‌ای متعلق به دوران حکومت پهلوی اول در شهرستان بابلسر و در خیابان پاسداران این شهر شمالی قرار دارد که امروزه یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور تبدیل شده است. «پل معلق بابلسر» که نام این اثر تاریخی است، از جنس فلز به صورت معلق و در سال۱۳۱۳ پیش از وقوع جنگ جهانی دوم به همت کارشناسان کشور سوئد و آلمان احداث شد.

قرارگیری این اثر تاریخی با طولی بالغ بر ۸۰ متر، ارتفاعی برابر با ۱۶ متر و عرض ۸ متر روی رود زیبای بابلرود زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است و لقب نخستین پل ماشین‌رو را به خود اختصاص داده است.

پل معلق بابلسر ، از زیباترین پل های معلق عابر پیاده ایران

این پل زیبا که از جاذبه های گردشگری بابلسر می باشد ، از آن جایی که راه ارتباطی بین بابلسر، فریدون کنار و محمود آباد است یکی از پرترددترین مسیرها به شمار می رود. اهمیت این پل به حدی بود که در سال ۱۳۸۶ به ثبت ملی رسید و بیشتر وقت ها در کنارش گردشگرانی را می بینید که به بازدید از این پل فلزی آمده اند. می توانید در مسیر رودخانه قایق سواری کنید و نمایی زیبا از پل را ببینید، پلی که پس از گذشت سال ها همچنان پابرجاست.

در سال های گذشته درباره در خطر بودن این پل صحبت هایی شده بود و اینکه بهتر است با ساختن پلی دیگر بر روی این رودخانه این پل را برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به دلیل تردد زیاد به پیاده رو تبدیل کرد.

محصولات سفر

3 دیدگاه دربارهٔ «پل معلق بابلسر ، از زیباترین پل های معلق عابر پیاده ایران»

  1. میدونم دوتاشون شبیهن ولی منظورم اینه عکسی که گذاشتن عکس پل سفید(معلق،هلالی) اهوازه

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید