پیست اسکی شازند ، مکانی جذاب برای تفریحات زمستانی

پیست اسکی شازند ، جذابترین مکان تفریحات زمستانی در شازند

پیست اسکی شازند (پاکل) با فاصله حدود ۲۵ کیلومتر از شهرستان شازند و ۵۵ کیلومتر از اراک، مکانی مناسب و جذاب برای ورزش اسکی و تفریحات زمستانی است. این پیست که از جاذبه های گردشگری شازند می باشد ،در ارتفاعات پلنگ در و در نزدیکی به روستای پاکل قرار دارد.

این منطقه به دلیل وجود ارتفاع مناسب دارای زمستان زود هنگام و بارش سنگین برف است. برخورداری از پیست اسکی به طول ۶۰۰ متر با سه دستگاه تله سیژ، رستوران، تجهیزات برفروبی و ساختمان اداری فضای ورزشی و تفریحی مناسبی رو ایجاد کرده است.

پیست اسکی شازند ، مکانی جذاب برای تفریحات زمستانی

این پیست در ارتفاع ۲۷۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و طبیعت بکر مناطق و روستاهای اطراف آن فرصتی استثنایی رو از تماشای طبیعت در اختیار گردشگران می زاره. این پیست در حال حاضر (در فصل زمستان و بهار) فعال و مورد استفاده علاقه مندان قرار می گیرد. این تفرجگاه ورزشی در ایام هفته بخصوص در روزهای پنجشنبه و جمعه پذیرای هزاران نفر از علاقمندان به ورزش اسکی می باشد.

این پیست یکی از مراکز تفریحی ورزشی شهرستان میباشد که بخصوص در روزهای تعطیل پذیرای هزاران نفر از سراسر استان مرکزی و استانهای همجوار میباشد زمستان دلربای شهرستان شازند و وجود این شهرستان در میان کوه های سربه فلک کشیده باعث آن گردیده است که در این فصل سرد شهرستان شازند به تنها نقطه بارز گردشگری استان مرکزی تبدیل شود و این تنها بسته به طبیعت زیبای زمستان آن نیست بلکه بدون درنگ باید به یاد پیست اسکی پاکل افتاد که با تمام محرومیت‌ها و نداشته‌های خود بار سنگین ورزشهای زمستانی استان را بر دوش می‌کشد.

پیست اسکی شازند ، مکانی جذاب برای تفریحات زمستانی

موقعیت طبیعی و جغرافیایی خوب پیست اسکی پاکل موجب شده علاوه بر مردم استان مرکزی علاقمندان به ورزش اسکی از استان های همجواراین استان مانند همدان و لرستان و حتی سایر نقاط کشور به شهر آستانه مسافرت و از امکانات و تجهیزات این پیست بهره ببرند.

دیدگاه خود را بنویسید