جاذبه گردشگری آبشار بی بی‌ سیدان

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

بی بی سیدان نام روستایی است در ۳۰ کیومتری شهر سمیرم در استان اصفهان که رودخانه ای زیبابه همین نام از نزدیکی آن عبور میکند. این رودخانه با آب بسیار زلال و نیلگون خود، با عبوراز دل تنگه های صخره ای بلند، به همراه چشمه هایی بسیار زیبا که در طول مسیر به آن می پیوندند،مناظری بسیار دیدنی و چشم نواز می آفریندهر ساله در فصل گرما گروه های بسیار زیادی مهمان این طبیعت زیبا میباشند. نکته قابل توجه این آبشار دره ی هست که می توان از آن به چشمه ناز ونک سیمیرم رسید ودر طی کردن این مسیر طبیعت بکر را می توانید مشاهده کنید.

در انتهای مسير، جاده ای خاكی است كه از خاك نرم آن می توان به وجود آب و آبشار در اين منطقه آگاه شد، برای رسيدن به آبشار ناگزير هستيد تا مسيری را پياده طی كنيد.بعد از گذر از جاده خاكی اين مسير به يك حوضچه می رسيد كه از آب آبشار تغذيه می شود.

جاذبه گردشگری آبشار بی بی‌ سیدان

آبشار بی بی سیدان از جاذبه های سمیرم،در فصل گرما گردشگران بیشتری را جذب می‌ کند. آب ولرم آبشار و رودخانه در تابستان، محل مناسبی برای آب تنی و شنا می باشد که در قسمت‌ های کم ‌عمق رودخانه می توانید آب ‌تنی کنید.

درازه رود از جاذبه‌ های دیگر این منطقه است. تماشای منظره درازه رود از بالای تپه‌ های مشرف به آن بسیار زیبا و تماشایی است. شیب را که پشت سر بگذارید می ‌توانید به کنار رود برسید. پیاده‌ روی در کنار رود و تماشای چشمه‌ هایی که به آن می‌ ریزند از دیدنی‌ های این سفر خاطره انگیز است.

درختان وحشی انگور، انجیر، تمشک، بنه و دیگر گیاهان دارویی در حاشیه این رود، زیبایی این مسیر را دو چندان کرده است. صدای دلنشین رود و آرامش پیاده‌ روی در کنار درازه‌ رود فراموش نشدنی است. جذابیت این سفر، حرکت در مسیر رودخانه است و تماشای گاه به گاه حوضچه ‌های آب و آبشارک هایی که می توان زیر آنها دوش گرفت از لذت های این سفر است. این آبشارک ‌ها با برگ ‌های ریز و درشت سرسبزی که کنارشان روییده، مناظر فوق العاده زیبایی را رقم زده است.

توصیه ها:

برای عبور از رودخانه حتما وسایل خود را طوری بپیچید که آب در آنها نفوذ نکند، برای این ‌کار از کیسه‌ های پلاستیکی استفاده کنید. کفش مناسب به همراه داشته ‌باشید تا بتوانید از میان آب به راحتی بگذرید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید