نتیجه تصویری برای آبشار سردابه

آبشار سردابه یکی از دیدنی های زیبای استان اردبیل

استان اردبیل نه نوشتنی است و نه خواندنی، این استان بکر و زیبا دیدنی است. برای دیدن اردبیل بهتر است بهار و تابستان را انتخاب کنید. فصلی که می توانید بهشتی ترین استان ایران و جاده هایی دیدنی را تجربه کنید. با توجه به همجواری با دریا و ارتفاعات آب و هوای این استان لذت بخش و ملایم است. آبشار سردابه از دیدنی های زیبای استان اردبیل است. در لمس کردن زیبایی های این آبشار همراه ما باشید. آبشار سردابه یک محل مناسب برای کمپ و چادر زدن است.

آبشار سردابه یکی از دیدنی های زیبای استان اردبیل

علاقمندان به طبیعت گردی و برپا کردن تورهای تفریحی و گردشگری سالانه در فصل های گرم سال به سمت این آبشار سردابه و دشت های اطراف روانه می شوند. جاده ی دیدنی که به این آبشار می رسد از هیجان انگیزترین مسیرهای سفر شما خواهد بود. سردابه در روستایی به همین نام قرار دارد. روستایی در فاصله ی نیم ساعته از غرب مرکز استان اردبیل.

آبشار سردابه با ارتفاع بین ۱۵ تا ۲۰ متر وجود دارد و بااینکه جریان آب زیادی ندارد و کم حجم است، اما در آن طبیعتی سرسبز و خاص، افراد زیادی رو جذب خودش می‌کند.

آبِ این آبشار از چشمه‌هایی که در بالاترش قرار گرفته سرچشمه می‌گیرد و به‌ همین دلیل در تمام فصل‌های سال جریان دارد و یک آبشار دائمی هست، دمای آب آبشار هم معمولا ۳۵ درجه سانتی‌گراد است.

آبشار سردابه علاوه بر فضایی که دارای آبشاری حیرت انگیز است دارای آبگرمی معدنی و بسیار مفید است. در سفر به این منطقه می توانید با یک تیر چند نشان بزنید، بازدید و تفریح از آبشاری زیبا همراه با خاصیت های درمانی آبگرم سردابه. هر دوی این موهبت ها می تواند هدف خوبی برای سفر به غرب شهر اردبیل باشد. تصور یک دشت سرسبز به علاوه ی جاده ای زیبا با فراز و نشیب که به آبشاری بلند و پرجوش و خروش می رسد بسیار لذت بخش است. با سفر به روستای سردابه این تصور را به واقعیت تبدیل خواهید کرد.

شاخصه های آبشار سردابه

شهرت آبشار سردابه به سال های طولانی می رسد، منطقه ای که برای تفریح اهالی بومی استان نیز شناخته شده است. قرار گیری آبشار سردابه در دامنه ی کوه سبلان زیبایی صد چندانی به این آبشار بخشیده است. از دل صخره های پر صلابت کوه های سبلان ریسه ای زیبا از آب پرجوش و خروش جریان دارد که به آبشار سردابه شهرت دارد.

همه ساله تعداد زیادی گردشگر و تورهای داخلی و خارجی از این منطقه بازدید به عمل می آورند. یک روز از سفر خود در استان اردبیل را به این روستا و آبشار سردابه اختصاص دهید. خاصیت درمانی آب گرم سردابه برای بیماری های پوستی و استخوانی بسیار مناسب است. تابستان های این منطقه بسیار شلوغ و دارای تعداد زیادی بازدید کننده است که سرمای آبشار سردابه را به هر جایی ترجیح داده اند.

پوشش گیاهی طبیعت سردابه

در منظره زیبا و بکر سردابه یعنی روستا و اطراف آبشار، پوشش گیاهی مثل سرخس، خزه و گیاهان آبزی ای که رنگ سبز بسیار جذابی به دیواره‌ها و سنگ‌های آن‌جا بخشیده است، وجود دارد. البته از روستا که به سمت آبشار حرکت می‌کنید هم مخصوصن توی فصل بهار گل‌های رنگارنگ زیبایی رو می‌بینید و گندم‌زارهای اطراف هم طبیعتی هست که در آن بین به چشم می‌خورد.

بهترین فصل سفر

فصل تابستان به‌خاطر هوای خنک و طبیعت سرسبز این منطقه طبیعتن بهترین فصل سفر است تا هوایی تازه کنید.فصل بهار هم که جذابیت‌های خاص خودش رو دارد، اما اگر به سرما حساس هستید پیشنهادمان این است که بهار به این منطقه سفر نکنید یا اگر سفر می‌کنید لباس گرم رو حتمن با خودتان ببرید، چون اردبیل در بهار هوای خنک رو به سردی دارد.

آبشار سردابه یکی از دیدنی های زیبای استان اردبیل

نکات

پایین تر از آبشار محلی برای استراحت مسافران وجود دارد.

 فرقی ندارد در چه فصلی از سال به این منطقه سفر می‌کنید، لباس گرم و تجهیزات لازم را با خود به همراه داشته باشید.

مسیر دسترسی

منطقه سردابه در 28 کیلومتری غرب اردبیل واقع شده است. اگر از اردبیل به سمت این منطقه حرکت کردید می‌توانید از سمت غرب شهر، بزرگراه شهید برزگر حدود 25 کیلومتر برانید تا به منطقه برسید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما