جاذبه طبیعی آبشار زیبای چک چک

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

این آبشار از جاذبه های لامرد،در نزدیکی روستای اسیر در چهل کیلومتری شمال غرب شهرستان مهر، در جنوبی ترین نقطه استان فارس واقع شده است و طبیعت جالبی دارد.شمال و جنوب این شهرستان را دو رشته کوه موازی و کم ارتفاع احاطه کرده است که به حالت زیبایی فرسایش یافته و از مارن های آهکی، گچی، نمکی و ماسه ای تشکیل شده اند.تالاب های فصلی این منطقه، پذیرای پرندگانی همچون درنا و لک لک از مناطق مختلف سیبری می باشند. یکی از منابع آبی منطقه رودخانه شور است ولی آب مورد نیاز کشاورزی و آشامیدنی این شهرستان بیشتر از طریق منابع زیرزمین چون قنات، چشمه و آب انبارها تامین می گردد.

جاذبه طبیعی آبشار زیبای چک چک

حاشیه آبشار لحاظ پوشش گیاهی به صورت خود رو ی مرتعی می توان بادام کوهی ، بنه ، انجیر ، گون ، ساری سولماز ، شکر تیغال ، قیچ ، قره گز، بارهنگ ، تنگرس ، انار شیطان ، گزوناترک که در زیر آنها علف هایی مانند شبدر ، بهمن و بعضی گیاهان مشخص منطقه مدیترانه ایی می رویند را نام برد . از گیاهان دارویی منطقه می توان به یولاف با نام علمی SATIVA، ORIGANAVALGRE، AVENA گل شقایق با نام علمی PAVEATHOEASو… اشاره کرد که از آن در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود .

جاذبه طبیعی آبشار زیبای چک چک

از نظر زندگی جانوری منطقه دارای تنئوع خاص می باشد و انواع پستانداران مانند شغال ، کفتار ، خرگوش کل ( بزکوهی) ،روباه ، گرگ و… پرندگانی چون تیهو ، کبک ، بلبل، کلاغ ، کبوتر ، گنجشک ، جغد ، باز شکاری ، دم جنبانک ، شاهین ، عقاب و… در آن زندگی می کنند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما