تفرجگاه تنگه گجستان از جاذبه های طبیعی فارس

تفرجگاه تنگه گجستان از جاذبه های طبیعی فارس

تنگ گجستان درشهرستان رستم و حد فاصل بین روستای پهون جلیل و روستای امیرایوب قرار دارد که دارای چشمه و رودخانه بسیار خنک و باصفا بوده و تفرجگاهی بسیار دلنشین برای علاقمندان به طبیعت محسوب میشود.

این تنگ دارای آب و هوای سردسیری و بسیار سر سبز است که درختان گردو،انگور،انار, بلوط و بنه آنرا با سایه های خود به مکانی دلنشین بدل کرده اند و چشمه‌ های متعددی که از دل زمین می‌ جوشد با آبی خنک و گوارا، این منطقه را به بهشتی برای گردشگران تبدیل کرده است.

تفرجگاه تنگه گجستان از جاذبه های طبیعی فارس

مسیر این منطقه دارای درختان بلوط، بنه و کیکم بوده و دره‌ های عمیق و کوه ‌های بلند و استوار زاگرس جنوبی که آنرا احاطه کرده اند، بر زیبایی مسیر افزوده است از دیگر زیباییهای این منطقه درختان عظیم الجثه سپیدار است که در کنار رودخانه ای که از چند صد متری پا کوه سرچشمه می ‌گیرد روئیده اند. در زمستان بارش برف و باران بر طراوت آب و هوای این منطقه می افزاید.

در نزدیکی چشمه سارها روستایی با تلفیق معماری سنتی و جدید پذیرای گردشگران است. آب مصرفی این روستا و روستا‌های پایین دست از چشمه سارهای تنگ گجستان تأمین می ‌شود.

لازم است یادآوری کنیم که تنگه گجستان که از جاذبه های گردشگری نورآباد میباشد،محلی است که در سال ۱۳۴۲ خورشیدی عشایر ممسنی و بویراحمد قوای نظامی پهلوی را شکست دادند.

تفرجگاه تنگه گجستان از جاذبه های طبیعی فارس

سرچشمه گجستان هر سال هزاران نفر را در فصول مختلف به خود می کشاند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما