روستای منگره یکی دیگر از جاذبه های اندیمشک است که در فاصله ۵۰ کیلومتری آن واقع شده است.منگره از مجموع روستاهای بسياری هم چون روستاهای دورق، گرداب، چاونی و چنار تشكيل شده است.

منطقه گردشگری منگره کجاست؟

منگره با جمعيتی بالغ بر 2 هزار نفر از شمال و غرب به كوه چوونی ودورق از مشرق به كوه باريك آب و از جنوب به كوه چناره متصل است.
رودخانه ای كه از دهكده گرداب سرچشمه می گيرد ، پس از عبور از تنگه كول گاو به رودخانه اناركی می پيوندد و جاده سراسری را در منطقه بالارود قطع می كند .
درختان انار، بلوط، انگور، انجير، چنار و ديگر درختان زيبای اين روستا را به يكی از زيباترين روستاهای گردشگری شهرستان انديمشك مبدل كرده است.

منطقه گردشگری منگره کجاست؟

از جمله جاذبه های این منطقه زیبا کوه، جنگل با آب و هوای معتدل و منابع عظیم طبیعی- زیست محیط و حیات وحش می باشد.
در اطراف روستای منگره محوطه‌های باستانی با ارزشی مثل دورق قرار گرفته ‌است كه بر جاذبه های گردشگری منگره می افزايد.
دره های پردرخت و چشمه های جاری در دل درختان به زيبايی اين روستا افزوده است.
عمده ساكنان اين روستا دارای باغهای انار هستند كه شغل اغلب آنان باغداری ، دامداری و كشاورزی است و از فروش محصولات خود از جمله \’ترشی انار\’ امرار معاش می كنند.در واقع علاه بر جاذبه هايی طبيعی باغ های رنگارنگ و ميوه های ناب اين منطقه ،باغهای انار منگره يكی از منابع درآمدی اهالی محسوب می شود.

منطقه گردشگری منگره کجاست؟

عمده ساكنان اين روستا را طوايف مير تشكيل داده و از گويش لری استفاده می كنند و خورشت ميرعالی خانی غذای سنتی اين منطقه همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

  جاهای دیدنی بهبهان ، زادگاه اصلی نرگس زار

اين روستا خنك ترين روستای شهرستان انديمشك است اختلاف دمای اين منطقه با شهرستان انديمشك بين 10 تا 15 درجه‌سانتی‌گراد بوده و اوج گرمای اين منطقه در تابستان به بيش از 30 درجه نمیرسد پس می توان در هر فصلی از سال به طبیعت این منطقه پناه آورد.

جاده رفتن به آن استفالت است و امکانات اولیه اقامت کردن توسط اهالی مهیا شده است.

منبع : irna،yjc
نویسنده

یک نظر بنویسید