شهر آبعلی را بیشتر به خاطر دوغ و چشمه های آب گرمی که در اطرافش دیده می‌شود، می‌شناسند. علاوه بر چشمه های آب گرم، برای گذراندن یک روز مهیج در کنار همراهانتان می‌توانید سری به یکی از پیست های تهران به نام پیست آبعلی بزنید که در ۵۰ کیلومتری شهر تهران و در جاده هراز قرار گرفته است. خوب است بدانید، این پیست با قرارگیری در شهر آبعلی به یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در کشور ایران تبدیل شده است. پیست آبعلی یکی از قدیمی‌ترین، پیست‌های اسکی در کشور ایران است که محبوبیت ویژه‌ای در میان علاقه‌مندان به اسکی دارد.

با توجه به اطلاعات سایت فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران، قدمت دستگاه‌های این مجموعه به سال ۱۳۳۲ خورشیدی می رسد.
برخی، این پیست را محل تولد اسکی نوین و بنیان ورزش اسکی در ایران می دانند که از اوایل دی ماه تا اواخر اسفند برای اسکی مورد استفاده قرار می گیرد.
این پیست از جاذبه های آبعلی،که به دلیل دسترسی راحت شلوغ تر از سایر پیست‌هاست، در فواصل دیگر همچون تابستان نیز به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع می تواند محل مناسبی برای اسب‌سواری و ورزش هایی از قبیل تنیس باشد.

پیست اسکی آبعلی یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های اسکی در ایران

از دیگر ویژگی‌های پیست آبعلی، می‌توان به پیست‌های متعددی اشاره کرد که شامل پیست اسکی به صورت خصوصی، پیست متعلق به سازمان تربیت بدنی و پیست دیگر هم تحت نظارت شرکت نفت اداره می‌شود.

مرتفع‌ترین نقطه این پیست اسکی بین‌المللی ۲۶۵۰ متر و کم‌ ارتفاع‌ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر از سطح دریاست.

منبع : irna،alaedin.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید