چشمه گورگور از جمله چشمه‌های مشهور منطقه سبلان است. اين چشمه در دره الوارس يا قزل گوللر كه يكی از عريض‌ترين و باصفاترين دره‌های سبلان است، در ارتفاع 2420 متری از سطح دريا واقع شده است. آبدهی این چشمه بسیار بالا بوده و آب از خلل و فرج دیواره صخره‌ای مشرف به دره با فشار بیرون می‌آید که با توجه به شیب تند مسیر، آب تا رسیدن به رودخانه بستر آبشار مانندی را طی می‌کند.

جاهای دیدنی اردبیل

آبشار گورگور از جاذبه های اردبیل، در حدود 12 متر ارتفاع دارد و در یکی از زیباترین نقاط استان اردبیل یعنی در دامنه شمالی کوه سبلان واقع شده است.

وجود عناصر زیبا و بدیع طبیعی همچون یخچال‌های دائمی، چشمه‌های آب گرم و آب معدنی متعدد، فضایی مناسب و دلپذیر را برای دوستداران طبیعت به وجود آورده است و هر ساله هزاران نفر از کوهنوردان و مشتاقان طبیعت، به این مکان دلپذیر مراجعه می‌نمایند.

محل قرارگیری آبشار گورگور

آبشار گوگور در فاصله ی بیست دقیقه ای از شهر سرعین و در سی و پنج دقیقه ای نسبت به اردبیل واقع شده است و با طی زمان کمی می توانید به این مقصد زیبا برسید. اگر علاقمند به برپایی کمپ و تور در دل طبیعت هستید و قصد سفر به سرعین را نیز دارید حتما به سمت دره ی آلوارس حرکت کنید، در این دره می توانید مجموعه ای بی نظیر از کوه و دشت و دره را در کنار یکدیگر مشاهده کنید. با سفر به سرعین و استان اردبیل خواهید توانست از مناطق جذابی دیدن کنید. آبشار گورگور سرعین با اینکه وسعت آنچنانی ندارد اما از دیرباز یکی از مناطق پر طرفدار در بین طبیعت گردان بوده است.

جاذبه گردشگری چشمه و آبشار گورگور آلوارس

برای رسیدن به آبشار گورگور سبلان می توانید تا قسمتی از راه را به وسیله ی ماشین طی کنید، این آبشار که با پسوند خیاوچای نیز در شهرهای استان اردبیل شناخته می شود از جنوب شهر مشگین شهر بیست کیلومتر فاصله دارد. آب گرمی که در نزدیکی آبشار گورگور وجود دارد آب گرم ملک سوئی است که نمایی زیبا از دامنه های دلی آلی، آیتار، هرم و کسری را نمایان می سازد. بعد از اینکه از آبشار گورگور بازدید کردید با طی نمودن فاصله ای صد و چهل کیلومتری خواهید توانست به پل معلق مشگین شهر برسید و از این جاذبه ی توریستی زیبا نیز بازدید کنید.

منبع : gardeshban،hotelpedram
نویسنده

یک نظر بنویسید