تقریبا به هر شهری از تایلند که سفر داشته باشید، می توانید آبشارهای زیبایی را نظاره گر باشید. بعضی شهرهای تایلند بیشتر به خاطر ساحلشان و برخی دیگر به واسطه جشن ‌هایشان مشهورند. حتی اگر به خوبی پیرامونتان را بگردید، ممکن است بتوانید یک واحه آب در غیرمنتظره ‌ترین جاها پیدا کنید. با ما همراه باشید تا با آبشارهای تایلند آشنایی پیدا کنید.

آبشار اراوان 

در شمال غربی تایلند به شهر زیبای کانچانابوری می رسید، شهری که یک پارک ملی معروف به اسم اراوان دارد. جنگل های سربز، تپه های سنگ آهکی و رودخانه ها این پارک را به یکی از زیباترین پارک های ملی تایلند تبدیل کرده است. وجود تپه های بلند باعث شده تا بادهای موسمی شرقی به این پارک نیایند برای همین متوسط ریزش باران در آن کمتر از قسمت های دیگر است. مهمترین جاذبه این پارک آبشار اراوان است که حوضچه های زمردین دارد و بالاترین طبقه آن شبیه سر فیل است. درختان سرسبز این آبشار را به احاطه خود درآورده اند و زیبایی آن را دوچندان کرده اند. این آبشار ۷ طبقه از سمت شرقی پارک سرچشمه می گیرد و تا ۱/۵ کیلومتر جاری می شود. اگر به قصد کوله گردی به تایلند رفته اید حتما سری به این پارک ملی بزنید چون در آن پوشش گیاهی و حیوانی جذابی را می بینید.

آبشارهای زیبا و جذاب تایلند

آبشار خلونگ لان Khlong Lan

آبشار خلونگ لان (Khlong Lan) به واسطه ابعادش یکی از آبشارهای متفاوت این فهرست ده‌تایی است. طول آن ۱۰۰ متر و عرضش ۴۰ متر است و می‌توان گفت یکی از عظیم‌ ترین آبشارهای تایلند است. برای دیدن این آبشار افسانه ‌ای باید به ایالت کامفائنگ پت (Kamphaeng Phet) که در پنج ساعتی شمال بانکوک واقع‌ است، بروید.

  معرفی پارک ملی اراوان تایلند با آبشارهای زیبای آن

آبشارهای زیبا و جذاب تایلند

آبشار مائه ‌یا

این آبشار به فاصله یک ساعت در بیرون شهر تاریخی چیانگ مای، در پارک ملی اینتانون واقع شده است. آبشار مائه ‌یا (Mae Ya)، یکی از بلندترین آبشارهای تایلند، با ارتفاع ۲۶۰ متر و ۱۰۰ متر دهانه، در این مکان واقع شده است. چیزی که این آبشار را جالب توجه کرده، پله پله بودن آن است. دوربین ‌هایتان را برای عکاسی حسابی از این مکان شگفت ‌انگیز شارژ نگه دارید!

آبشارهای زیبا و جذاب تایلند

آبشار سریدیت Sridit

این آبشار در شهر جذاب Phetchabun قرار گرفته و تا بانوک حدود ۶ ساعت فاصله دارد. این آبشار به نظر کوچک می آید اما اجازه ندهید که ارتفاع کم آن شما را از بازدید آن منصرف کند چون در کنار آن می توانید روز عالی و هیجان انگیزی را بگذرانید. اینجا یکی از بهترین مکان ها برای لمس طبیعت استوایی تایلند، گذراندن روزی لذت بخش و شنا در آب های خنک است. مثل بیشتر آبشارها برای اینکه این آبشار را در زیباترین حالت ممکنش ببینید فصل های بارانی را برای بازدید از آن انتخاب کنید تا آبشار کاملا پرآب و مناظر و چشم اندازهای اطراف سرسبز باشند.

آبشار بانگ پائه Bang Pae

جزیره جنوبی پوکت جذابیت های زیادی برای گردشگران دارد، به همه جاذبه های این شهر آبشار زیبای Bang Pae را هم اضافه کنید تا انگیزه تان برای سفر به جزیره پوکت بیشتر از قبل شود. برای رسیدن به این آبشار باید یک ساعت رانندگی کنید و از شهر فاصله  بگیرید البته از آنجایی که این آبشار بی نهایت زیبا و جذاب است باید انتظار جمعیت زیادی را در کنار آن داشته باشید. این آبشار در مقایسه با دیگر آبشارهایی که در این لیست معرفی کردیم نسبتا کوچک است اما فضای سبز اطراف آن بینهایت زیبا است و گردشگران می توانند در حوضچه ای که در زیر آبشار قرار دارد شنا کنند. اگر در سفر به پوکت وقت کافی دارید حتما از این آبشار دیدن کنید چون ارزش بازدید را دارد.

  معرفی ساحل زیبای جامتین

آبشارهای زیبا و جذاب تایلند

آبشار خونگ چاک Khlong Chak

آبشار خونگ چاک (Khlong Chak) در جزیره کولانتا (Koh Lanta) واقع است. برای رسیدن به این آبشار، ابتدا باید از مسیری بلند و باریک عبور کنید. طی این مسیر فرصت تماشای فیل ‌ها و میمون ها را هم خواهید داشت. توجه داشته باشید که این آبشار طی فصول خشک کاملا بی آب است.

 آبشار نامتوک تون گا چانگ

آبشار عاج فیل یا همان تون گا چانگ (Ton Gha Chang) در استان هات تای (Hat Yai) واقع شده. چانگ در زبان تایلندی به معنای فیل است. این آبشار هم دارای هفت طبقه است که جالب ‌ترینش طبقه سومش است. نام آبشار هم به واسطه همین طبقه انتخاب شده. در طبقه سوم، جریان آب دو نیم می‌شود؛ طوری که شبیه عاج‌ های فیل به نظر می‌رسد.

آبشار هائو سووات

آبشار محشر و تماشایی هائو سووات (Haew Suwaat) در پارک ملی خائو یای (Khao Yai) قرار دارد. در مقایسه با دیگر آبشارهای این پارک ملی، دسترسی به این آبشار راحت است. به همین سبب یکی از معروف ‌ترین آبشارهای تایلند است.

آبشارهای زیبا و جذاب تایلند

اغلب محلی ‌ها برای شنا کردن در استخر بزرگ پایین آبشار یا بالا رفتن از آن، به این محل می‌آیند.

آبشار پلیو

این آبشار در پارک ملی پلیو نامتوک (Namtok Phlio) واقع در استان چانتابوری، در چهارساعتی بانکوک، قرار گرفته. مکانی عالی برای بازدید به طور عمومی که بیشتر به واسطه آبشار پلیو شهرت یافته. حوضچه ‌های قابل شنای متعددی در آن هست که جهانگردان می‌توانند بین ماهی‌ها به شنا بپردازند. بین طبقات آن هم صفه های بسیار مناسبی برای پیک ‌نیک کردن گردشگران پارک وجود دارد.

منبع : eligasht،tafaroj
نویسنده

یک نظر بنویسید