پاییز و زمستان پرباران ترین فصل هایی هستند که در تمام سال دیده می شوند. باران نعمتی است که همه انسان ها منتظر آن هستند و باعث گسترش زندگی در سطح زمین می شود. هر نقطه ای از دنیا به نسبت خاصی دارای بارندگی است و در برخی از نقاط دنیا بیشتر از باقی مکان ها باران باریده می شود. در ادامه به سراغ نقاطی از کره زمین می رویم که رکورد دار بارندگی در طول سال هستند.

منچستر؛ انگلیس

با اینکه در منچستر نسبت به شهرهای دیگر انگلیس از نظر مقدار، باران کمتری می آید اما به طور متوسط در سال ۱۴۰  تا ۱۵۰ روز بارانی دارد. در این شهر هر وقت می خواهید به بیرون بروید باید بارانی بردارید چون ممکن است یکهو باران بیاید و خیس خیس شوید.

معرفی بارانی ترین شهرهای دنیا بهمراه تصاویر آن

چراپونجی، Cherrapunji

معنای نام این منطقه که در هندوستان واقع شده است “سرزمین پرتقال” می شود. این مکان به خاطر بارندگی بیش از اندازه ای که دارد به عنوان پایتخت بارندگی دنیا شناخته می شود. در این مکان که بسیار سرسبز است تنها درختان و گیاهانی رشد می کنند که مقاومت بالایی داشته باشند چرا که باران های عظیم این منطقه به راحتی می تواند همه گیاهان و مواد معدنی را شسته و با خود ببرد. میانگین بارش این منطقه در طول سال 12.64 متر گزارش شده است.

معرفی بارانی ترین شهرهای دنیا بهمراه تصاویر آن

ماوسینرام، Mawsynram

در 10 کیلومتری منطقه سرزمین پرتقال روستایی واقع شده است که سالانه شاهد 11.70 متر بارندگی است. البته بر اساس آنچه در کتاب رکوردهای گینس آمده است این روستا در سال 1985 شاهد سنگین ترین بارندگی تاریخ بوده است. در آن سال نزدیک به 25 متر باران در کل سال در این روستا باریده است. این منطقه آبشارها بسیاری دارد و این روزها به یکی از مناطق مورد توجه توریست ها تبدیل شده است.

  معرفی ارزان ترین شهر دنیا برای زندگی

معرفی بارانی ترین شهرهای دنیا بهمراه تصاویر آن

کوچی؛ هند

این شهر بندری مهم جنوب هند در معرض آب و هوای موسمی استوایی است و دمای آن همیشه بالاست . در سال حدود ۳۰۰۰ میلی متر باران می بارد که این ریزش بیشتر در ماه های می و اکنبر اتفاق می افتد.

معرفی بارانی ترین شهرهای دنیا بهمراه تصاویر آن

آمستردام؛ هلند

مهم نیست در چه فصلی ار سال هستیم این شهر به دلیل وجود دریای شمال، همیشه آب و هوای نسبتا سردی دارد و در آن در هر فصلی امکان بارش های ناگهانی وجود دارد. متوسط ریزش باران سالانه در این شهر ۷۵۰ میلی متر است.

توکیو؛ ژاپن

آب و هوای ژاپن در بیشتر روزهای سال برای پیاده روی و گردش مناسب و مطبوع است. اگر باران دوست ندارید تابستان به ژاپن بیایید چون آب و هوای آن در تابستان گرم و خشک است. ماههای بارانی در این کشور از ژوئن آغاز تا اکتبر طول می کشد.

معرفی بارانی ترین شهرهای دنیا بهمراه تصاویر آن

والیاله، Waialeale

این منطقه در آمریکا واقع شده است و به عنوان یکی از سرسبزترین نقاط زمین شناخته می شود. بارندگی های بیش از حد این منطقه باعث شده است تا گونه های جدید از گیاهان در آن رشد کرده و برای اولین بار کشف شود. طبق آنچه آمار نشان می دهد این منطقه هرسال شاهد 11.45 متر بارندگی است. زیبایی این منطقه در یک دریاچه و آبشارهای متعددی است که از کوه ها جاری شده اند.

نیویورک سیتی؛ آمریکا

با اینکه بارش باران در این شهر به بیش از ۱۳۰۰ میلی متر در سال نمی رسد اما ۱۲۰ روز بارانی در سال دارد . این شهر شمالی ترین شهر مهم است که آب و هوای نیمه استوایی مرطوب دارد.

  شطرنج دریا پدیده عجیبی که موج ها می سازند

سنگاپور

سنگاپور یک و نیم درجه بالای خط استوا قرار گرفته و تغییرات فصلی خیلی کمی دارد (یا شایدم اصلا ندارد!) و تابستان و زمستان در آن فرق چندانی با هم ندارند. در این شهر رگبار و رعد و برق خیلی زیاد اتفاق می افتد و هر سال بیش از ۲۳۰۰ میلی متر ریزش باران دارد.

معرفی بارانی ترین شهرهای دنیا بهمراه تصاویر آن

Debudscha

کامرون میزبان چهارمین نقطه پرباران دنیاست که به نام “Debudscha” شناخته می شود. این منطقه که در بالاترین نقطه آفریقا قرار گرفته است سالانه شاهد بارندگی 10.27 متر است. این منطقه با خاطر حالت کوهستانی که دارد ابرها را در خود نگه می دارد و همین باعث ریزش باران بیش از اندازه در آن می شود.

Quibdo

دره سبز کلمبیا به عنوان پرباران ترین نقطه آمریکای جنوبی شناخته می شود. سالانه 8.98 متر در این مکان بارندگی وجود دارد. این منطقه در کنار رودخانه اتراتو قرار گرفته است و مردم ادعا کرده اند که در این منطقه طلا و پلاتینیوم نیز به راحتی پیدا می شود.

معرفی بارانی ترین شهرهای دنیا بهمراه تصاویر آن

نیواورلئان؛ آمریکا

رودخانه میسیسیپی در یک طرف و خلیج مکزیک در طرف دیگر باعث شده که این شهر با راه های آبی زیادی سروکار داشته باشد، در سال، ۱۵۰۰ میلی لیتر ریزش باران دارد و تابستان های آن به شدت گرم و مرطوب است. موقعیت و ارتفاع کم این شهر باعث شده که در معرض سیل و تندباد قرار داشته باشد.

منبع : eligasht،yjc
نویسنده

یک نظر بنویسید