با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

معمولا قیمت های سفر مانند بلیط و هتل و … در فصل های سرد کاهش میابد و مسافران زیادی این زمان را برای سفر کردن انتخاب میکنند. در صورتی که شما از آن درسته افراد هستید که سرما را دوست دارید و عاشق برف و تفریحات زمستانی هستید پیشنهاد میکنیم این مطلب را بخوانید چرا که میخواهیم به شما بهترین مقاصدی که میتوانید در زمستان به آن جا بروید را معرفی کنیم.

پارک ملی بنف

کانادا به دلیل نزدیکی به قطب دارای آب و هوای سرد و زمستان های بسیار برفی میباشد ، از این رو بسیاری در فصل زمستان برای لذت بردن از تفریحات زمستانی به این کشور سفر میکنند. پارک ملی بنف در کانادا به دلیل زیبایی خاصی که در زمستان دارد بسیار معروف است و سالیانه تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود میکشد. این پارک که در ۱۸۸۵ بنا شد جز قدیمی ترین پارک های واقع در آمریکای شمالی میباشد و در نزدیکی کوه های راکی قرار گرفته است. پرطرفدار ترین زمان بازدید از ۱۶ الی ۲۷ ژانویه به مناسبت جشنواره جادویی یخ است که شرکت کنندگان مجسمه های زیبایی از یخ میتراشند. از تفریحاتی که میشود در این پارک انجام داد میتوان به اسکی ، اسنوبردینگ،سورتمه سواری و … اشاره کرد.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

دهکده هالشتات

این دهکده که در اتریش قرار دارد به عنوان زیباترین دهکده جهان شناخته میشود. در زمستان تمام دهکده سفید شده و چشم انداز زیبایی را بوجود می آورد. این دهکده که در کنار دریاچه قرار گرفته دارای جاذبه های گردشگری و فرهنگی بسیاری است. در زمستان منظره کوهستان سالزبرگ که از برف پوشیده شده چشمان هر مسافری را به خود خیره میکند.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

کوه کرکوود، کاليفرنيا

افرادی که در تفرج‌گاه زمستانی و کوهستانی کرکوود در جنوب غربی رودخانه Tahoe زندگی می کنند، هر سال بارش 15 هزار ميلی متری برف را در اينجا گزارش می کنند.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

مونیخ

مونیخ جز بزرگترین شهر های آلمان میباشد و در ایام کریسمس مسافران و بازدیدکنندگان زیادی دارد. در این ایام بازار های کریسمسی و چراغانی ها به قدری زیبا هستند که هر گردشگری را به خود جذب میکند. شما میتوانید علاوه بر تفریح و گردش از این بازار ها سوغاتی و هدایا تهیه کنید.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

کوهستان واشنگتن، نيوهمشاير

کوهستان واشنگتن در جنگل ملی کوهستان سفيد نيوهمشاير، بلندترين قله در شمال شرقی ايالت متحده آمريکا است. در هر سال اين کوهستان حدود 6 هزار ميلی متر برف بارد. اينجا محل قرارگيری رصدخانه کوهستان واشنگتن است که موسسه علمی است که لقب «مرکز بدترين شرايط آب‌وهوايی دنيا» را دارد.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

هاربین

هاربین جز سردترین شهر های چین به شمار میرود. در این شهر همه ساله فستیوال مجسمه های برفی برگزار میشود که مسافران زیادی برای بازدید به این شهر می آیند. شرکت کنندگان از سراسر دنیا در دو طرف رودخانه سونگوا مجسمه های خود را میسازند.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

ریکیاویک

ایسلند که در نزدیک مدار قطب قرار دارد دارای آب و هوایی قطبی میباشد و ریکیاویک پایتخت این سرزمین یخی است. فستوالی در زمستان این شهر از ۷  الی ۹ ژانویه برگزار میشود که بسیار زیبا میباشد و مسافران زیادی را به خود جذب میکند. همچنین در این فصل انواع ورزش های برفی نظیر اسکی ، اسکیت روی یخ و … انجام میشود.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

پراگ

پراگ، پایتخت جمهوری چک جز زیباترین شهرهای اروپایی به شمار میرود و دارای جاذبه های گردشگری بسیاری میباشد. در زمستان تمام شهر پوشیده از برف میشود و در صورتی که سردتان شد ،کافه ها و مراکز خرید بهترین مکان برای گرم شدن اند و میتوانید از داخل هنگام نوشیدن قهوه مناظر بیرون را تماشا کنید.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

کوئینزتاون

نیوزلند که در نیمکره جنوبی قرار دارد فصل زمستانش با تابستان کشور های نیمکره شمالی یکی است. شهر کوئینزتاون نیوزلند از ژوئن تا آگوست به دلیل بارش برف و ایجاد مناظر دل انگیز مسافران زیادی را به خود جذب میکند. فستیوال زمستانی در این شهر برگزار میشود که با آواز و رقص و تفریحات و ورزش های زمستانی همراه است.

ترومسو

شهر ترومسو در نروژ دارای آب و هوای قطبی است و بازدیدکنندگان بسیاری به دلیل داشتن شفق های قطبی و نور های شمالی به دیدن این شهر میروند. این شهر دارای موزه های بسیاری است که در کنار تفریح و ورزش های زمستانی میتوانید از آن ها لذت ببرید.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

پارک جیگوکودانی

پارک جیگوکودانی در زمستان منظره بینظیری را از خود به نمایش میگذاد که بسیاری از عکاسان در ماه های ژانویه و فبریه برای عکاسی به آن جا میروند. با رفتن به این پارک با صحنه بامزه ای رو به رو میشوید که بسیاری از گردشگران فقط برای دیدن این صحنه به آن پارک میروند. در زمستان میمون های برفی برای دوری از سرما در چشمه های آب گرم طبیعی پارک حمام و شنا میکنند. علاوه بر موارد گفته شده پارک دارای تور هایی نیز میباشد که تفریح را برای مسافرین فراهم کرده مانند سورتمه سواری ، اسکی و …

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما