تنها شما نیستید که خوردن بستنی حالتان را بهتر می کند بلکه عده زیادی از افراد وجود دارند که با خوردن بستنی حالشان خوب می شود.  جالب است بدانید که تاریخ تهیه بستنی به زمان یونان باستان بر می گردد، زمانیکه که الکساندر بزرگ (یا اسکندر کبیر) به خوردن برف با طعم شهد و عسل علاقه داشت. طرز تهیه بستنی در طول زمان کمی تغییر کرد ولی خوردن آن همچنان لذت بخش است. بستنی با هر طعمی وانیلی معمولی یا مغز دار یا با طعم میوه باشد، مردم سرتاسر دنیا عاشق آن هستند.

بستنی اولین بار کجا درست شد؟

خیلی از ماها فکر می کنیم که بستنی نخستین بار در آمریکا تهیه شد، اما در واقع این دسر یخی اولین بار در خاورمیانه معروف شد و بعد به اروپا راه پیدا کرد. امروزه در هر کشوری این دسر دوست داشتنی به شکل خاصی تهیه می شود. پس دوستداران بستنی می توانند با ما همراه باشند تا با طرز تهیه این دسر عالی در کشورهای مختلف دنیا آشنا شوند.

1- بستنی گلاتو (Gelato)، ایتالیا

بستنی ای با بافت لطیف و نرم که خیلی ها می گویند خوشمزه ترین بستنی دنیاست. گردشگران با رفتن به ایتالیا سراغ گلاتو ، بستنی های خاص این کشور را می گیرند که نسبت به بستنی های معمولی هم چربی کمتری دارد و هم نرم تر و شیرین تر است. مخصوصا در ماه های گرم سال جاهای زیادی را در ایتالیا می بینید که گلاتو می فروشند، گلاتوهایی در طعم ها و رنگ های متنوع.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

۲- بستنی دوندورما (Dondurma)، ترکیه

امکان ندارد در خیابان های شهرهایی مثل استانبول و آنکارا راه بروید و چشمتان به بستنی فروشی های معروف آن ها نیفتد. در ترکیه بستنی های خوشمزه ای هست که به آن ها دوندورما می گویند، بافت نرم و دیر آب شدن این بستنی باعث می شود که خیلی از فروشنده ها برای سرگرم کردن مشتری ها با این بستنی ها حتی نمایش های خنده دار هم اجرا کنند! بیشتر کسانی که برای گشت و گذار به بیرون می روند حتما این بستنی را امتحان کنند.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

3- بستنی موچی ژاپن

بستنی که در کشور ژاپن تهیه می شود، نوعی بستنی با کیک برنج است که بسیار خوشمزه است. بستنی با طعم چای سبز و لوبیا قرمز از طعم های منحصر بفرد بستنی ژاپنی هستند که به آن موچی (Mochi) می گویند. توصیه می کنیم در سفر به ژاپن حتما این دو طعم موچی را امتحان کنید.

  انواع مختلف سوشی سرو شده در دنیا

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

4- بستنی جِلاتو ایتالیا

بستنی که ایتالیایی ها درست می کنند یک نوع غلیظ تر و شیری تر از بستنی معمول است که به جلاتو (Gelato) معروف است. بستنی ایتالیایی فاقد چربی است چون در تهیه آن از خامه استفاده نمی شود. حتما در سفر به ایتالیا این بستنی اصیل شیری و خوشمزه را امتحان کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

5- بستنی کولفی (Kulfi)، هند

در خیابان های گرم هند یکی از بهترین راه های خنک شدن، خریدن بستنی کولفی است، بستنی سنتی و اصیل هندی که کمتر کسی پیدا می شود که بگوید مزه اش را دوست ندارد. این بستنی آنقدر بادام و پسته دارد که مثل بمب انرژی شده و با خوردن آن دیگر یک لحظه هم سر جای خود بند نمی شوید! بستنی کولفی ترکیبی از ادویه ها، مغزها و میوه هاست و طعم های مختلفی دارد پس هم خوشمزه است هم مقوی.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

6- بستنی سرخ شده (Fried Ice Cream)، چین

این بستنی شبیه کیک است و خیلی هم مزه خوبی دارد. با اینکه بستنی سرخ شده در قاره آمریکا اختراع شده اما آنقدر خوشمزه بود که خیلی زود در آسیا هم محبوب شد. چینی ها با ایجاد تغییراتی بر روی این بستنی ورژن چینی آن را درست کردند که خیلی هم محبوب شده است. این بستنی ترکیبی از خمیر سرخ شده و مقداری بستنی سرد و خوشمزه هست.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

7- بستنی اِسپاگتی آلمان

بستنی مخصوص کشور آلمان، بستنی اسپاگتی است که نوعی بستنی وانیلی است که درون پاستا میکر ریخته می شود تا به شکل نودل درآید. بعد روی بستنی اسپاگتی توت فرنگی یا سس شکلات می ریزند و در آخر شکلات سفید می پاشند تا بستنی طعمی مثل طعم پنیر ماکارونی داشته باشد.

  غذاهای خیابانی کوالالامپور ، مالزی

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

8- بستنی آیس کاکانگ مالزی

آخرین بستنی در لیست ما، بستنی مخصوص کشور مالزی به نام آیس کاکانگ (َAis Kacang) است. آیس کاکانگ بستنی تراشیده ای است که روی آن لوبیا قرمز پخته شده و شیر غلیظ شده می ریزند.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

9- بستنی پلتا (paleta)، مکزیک

یک بستنی چوبی میوه ای! خیلی هایمان در دوران کودکی عاشق بستنی های یخی و میوه ای بودیم و ظاهر رنگی، طعم شیرین و متنوع آن ها ما را عاشق این بستنی ها کرده بود. بستنی محبوب مکزیکی ها هم از همین بستنی های میوه ای و و چوبی است که به آن ها پلتا می گویند و برای خریدن آن باید سراغ فروشنده های خیابانی بروید. از شکلات و توت فرنگی گرفته تا وانیل و پرتغالی، تنوع طعم های این بستنی سنتی دست شما را در انتخاب باز می گذارد.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

10- بستنی (I TIM PAD)، تایلند

بستنی رولی، بستنی مخصوص تایلندی ها. برای درست کردن این بستنی شیر تازه با موادی مثل آرد، چای سبز و قهوه و آنقدر به هم زده می شود تا به شکل خامه بربیاید.

با 10 نوع از بهترین بستنی ها در دنیا آشنا شوید

خیلی ها در سفر به تایلند این دسر خوشمزه را امتحان می کنند و آن را به همراه میوه های استوایی می خورند.

منبع : eligasht،lahzeakhari.net
نویسنده

یک نظر بنویسید