اگر به‌عنوان یک توریست به مالزی سفر کنید، دیری نخواهد پایید که خود را در منطقه مثلث طلایی و خیابان بوکیت بینتانگ ببینید. خیابان بوکیت بینتانگ یکی از مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر کوالالامپور است که به خاطر موقعیت تجاری خود شهرت جهانی یافته است و گردشگران بسیاری به آنجا سفر می‌کنند. خیابان بوکیت بینتانگ به‌عنوان یکی از محرمانه‌ترین مناطق خرید و تفریحی کوالالامپور شناخته می‌شود که همه‌چیز را می‌توانید در آن پیدا کنید.

بوکیت بینتانگ ، یکی از بهترین مناطق خرید و تفریحی کوالالامپور

در خیابان بوکیت بینتانگ همه‌چیز را از مراکز خرید خیره‌کننده و هتل‌های پنج ستاره گرفته تا رستوران‌های روزانه و کلوب های پرطرفدار شبانه ارائه می‌شود. با توجه به موقعیت مرکزی این خیابان در شهر کوالالامپور، به کمک هر وسیله نقلیه عمومی، از جمله مترو، تاکسی و اتوبوس می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

جاذبه های اطراف منطقه

همانطور که گفتیم موقعیت عالی منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور به شما اجازه می دهد که با هر وسیله نقلیه عمومی، از جمله مونوریل، تاکسی و اتوبوس، به راحتی خود را به این مرکز برسانید.

یکی از نشانه های برجسته در این خیابان می توان به پاویلیون کوالالامپور (Pavilion KL) اشاره کرد. پاویلیون کوالالامپور مرکز خریدی بسیار بزرگ در این منطقه است که در آن می توانید برندهای مطرح اروپایی را مانند کوچ (Coach)، Diane Von Furstenberg، دولسه و گابانا (Dolce & Gabbana)، جویسی کوچر (Juicy Couture)، مکس مارا (MaxMara)، ورساچه و Yves Saint Laurent را پیدا کنید.

بوکیت بینتانگ ، یکی از بهترین مناطق خرید و تفریحی کوالالامپور

جدای از این در اطراف این خیابان جاذبه ها و خیابان هایی مانند جالان آلور با رستوران هایی از غذاهای دریایی قرار گرفته است. خیابانی که از بعد از ظهر تا هنگام صبح شلوغ بوده و زندگی در آن جریان دارد. تهویه های مطبوع در این خیابان به همراه بوی غذاهای سرخ کردنی و البته اسنک ها، هر گردشگری را پس از خرید و پیاده روی در منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور به سمت خود می کشاند.

  چه تفریحاتی میتوان در کوالالامپور مالزی انجام داد؟

تفریحات شبانه در این خیابان نیز خود افسانه ای جدگانه است. مخصوصا اگر وارد منطقه چانگکات بوکیت بینتانگ شوید. در این خیابان فرعی می توانید از موسیقی های زنده خیابانی، باشگاه های شبانه شلوغ و متنوع و البته کافه های آن دیدن کنید.

بوکیت بینتانگ ، یکی از بهترین مناطق خرید و تفریحی کوالالامپور

طراحی سنتی بازار همراه با اجرای زنده موسیقی می‌تواند هر گردشگر افسرده‌ای را سرحال بیاورد. وجود کاباره‌ها و کلوب‌های شبانه نیز می‌تواند از هر لحاظی گردشگران را مطیع خود کند.

خیابان بوکیت بینتانگ در یکی از مهم‌ترین مناطق اقتصادی مالزی و کوالالامپور قرار دارد و از لحاظ جذب گردشگر برای کشور مالزی اهمیت وافری دارد. یکی دیگر از وجه تمایز این خیابان با سایر خیابان‌های مالزی به طراحی متنوع و مدرن آن برمی‌گردد.

چه کارهایی در این خیابان می توان انجام داد؟

رفتن به خیابان چانگکات بوکیت بینتانگ

یکی از خیابان هایی که به خاطر کافه هایش معروف است و جزو فرعی های منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور محسوب می شود با عنوان چانگکات شناخته می شود. اگر از پیاده روی خسته شده اید و می خواهید کمی استراحت کرده و گلویی تازه کنید، به این خیابان بروید. خیابان آلور هم دقیقا در پشت این راسته کافه واقع شده است. پس دسترسی شما به غذا هم بسیار مناسب است. اگر محل اقامت شما در منطقه مثلث طلایی شهر واقع شده، دسترسی راحت تری به این خیابان و جاذبه های نزدیک آن داردید.

بوکیت بینتانگ ، یکی از بهترین مناطق خرید و تفریحی کوالالامپور

خیابان جالان آلور 

اینجا را قلب فرهنگ غذای شهر کوالالامپور می دانند. اینجا یکی از خیابان های معروف این منطقه است که به خاطر غذا مشهور است. رستوران هایی با غذاهای دریایی چینی را دراین راسته پیدا خواهید نمود. بر روی صندلی های پلاستیکی بنشینید و از غذاهای دریایی سفارش دهید.

  جاهای دیدنی ایالت نگری در مالزی

ساختمان میدان برجایا تایمز

از معروف ترین مکان ها و جاذبه ها در کوالالامپور، میدان برجایا تایمز است. این جاذبه در حقیقت ساختمان و برجی ۴۸ طبقه است که به منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور نزدیک است. این ساختمان جزو ۵ ساختمان بزرگ جهان است که بالای ۱۰۰۰ فروشگاه و مغازه و ۶۵ رستوران دارد. این ساختمان در حقیقت مرکز خریدی است که می تواند ساعت ها شما را سرگرم نماید.

مناره کوالالامپور 

در امتداد برج های دوقلوی پتروناس به برج کوالالامپور می رسید. این برج که در تپه پاین اپل (تپه آناناس) و در منطقه منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور واقع شده، ۴۲۱ متر ارتفاع دارد. می توانید به دیدن این برج و ایوان ۳۶۰ درجه آن رفته و تمام شهر کوالالامپور را از بالا تماشا کنید.

سنترال مارکت 

برای عاشقان خرید پیشنهاد می دهیم که در منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور به سمت سنترال مارکت بروند. بسیاری از اجناس، پوشاک و کالاهای مالزی را با قیمت های ارزان و عمده در این مرکز خرید سنترال مارکت کوالالامپور پیدا خواهید نمود.

مالزی هریتیج واک

مالزی هریتیج واک یا خیابانی که توسط محلی ها به نام کاسوتروی واک (Kasturi Walk) شناخته می شود، بازاری روباز است. این خیابان با طراحی زیبا و سایبانی که در میانه دارد، مسیر خوبی را برای پیاده روی خریداران فراهم نموده است. مغازه های متنوعی را در این بازار پیدا خواهید. مالزی هریتیج واک که در منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور قرار گرفته بسیار شبیه به خیابان پتالینگ (Petaling Street) است.

منطقه حفاظت شده جنگلی بوکیت ناناس

اگر به طبیعت علاقه دارید می توانید به راحتی در منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور خود را به منطقه حفاظت شده جنگلی بوکیت ناناس برسانید. این جنگل یکی از قدیمی ترین جنگل های گرمسیری در کوالالامپور بوده که پر از گونه های بی نظیر حیوانات است. همچنین به برج کوالالامپور هم نزدیک است. بنابراین نه تنها می توانید در جنگلی حداقل ۱۰۰ ساله قدم بزنید. بلکه پس از مدتی به دیدن برج کوالالامپور رفته و شهر را از نمای بالا هم تماشا کنید. مساحت این جنگل ۱۱ هکتار بوده، بنابراین حتما کفش های پیاده روی مناسب بپوشید.

منبع : eligasht،kooleposhty
نویسنده

یک نظر بنویسید