تله کابین لنکاوی ، از فراموش نشدنی ترین هیجانات در مالزی

تله کابین لنکاوی ، از فراموش نشدنی ترین هیجانات در مالزی

تله کابین لنکاوی یکی از فراموش نشدنی ترین هیجاناتی است که افراد می‌توانند تجربه کنند و از عالی ترین ماشین سواری‌ها در جهان به شمار می‌رود. تله کابین لنکاوی از جمله جاذبه های گردشگری مالزی است که با داشتن جذابیت ها و امکانات ویژه شرایط مناسبی را برای گردشگران خود ایجاد می کند. حتی با داشتن ایستگاه های مختلف، حق انتخاب می دهد تا گردشگران هر جا خواستند پیاده شوند و به گردش و تفرج بپردازند.

تله کابین لنکاوی ، از فراموش نشدنی ترین هیجانات در مالزی

تله کابین لنکاوی (Langland Cable Car) از یک روستای کوچک و عجیب و غریب با نام پانتای کوک شروع می‌شود و گردشگران پس از عبور از چند باغ وحش و جاذبه دیدنی خود به پایین این تله کابین می‌رسانند. این روستا در شمال غرب جزیره لانکاوی در کشور مالزی قرار دارد و انتهای آن به قله کوهی با نام چینچانگ ختم می‌شود. این قله دومین قله مرتفع موجود در لنکاوی است.

تله کابین لنکاوی جذابیت بسیاری برای گردشگران دارد و از زمانی که تله کابین حرکت می‌کند می‌توانید با تمام وجود خود کاهش درجه حرارت هوا و وزش باد را احساس کنید و هوای مطبوعی درون کابین احساس کنید. تنها پس از طی ۶۰۰ متر از محل سوار شدن به ایستگاه اول این تله کابین می‌رسید که می‌توانید پیاده شوید و از فضایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد لذت ببرید.

تله کابین لنکاوی ، از فراموش نشدنی ترین هیجانات در مالزی

اما اکثر گردشگران ترجیح می‌دهند که به همین ایستگاه بسنده نکنند و به نقاط مرتفع تله کابین لنکاوی بروند. پس از پیاده شدن در ایستگاه اول، و البته کمی انتظار و صف، وارد کابین بعدی خواهید شد و به سراغ قله کوه حرکت کنید. این بخش از مسیر تله کابین شبی بسیار تندی دارد و ممکن است کمی ناخوشایند و ترسناک باشد، اما نگران نباشید و از فضایی که در اختیار شماست لذت ببرید.

اما زمانی که به ایستگاه بالایی تله کابین لنکاوی می‌رسید به حالت قبلی خود برگشته و دوباره احساس هیجان و سرخوشی خواهید داشت. در اینجا علاوه بر دیدن کوه‌ها و جنگل‌های بارانی در زیر پای خود، با مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی مواجه خواهید شد که هرگز انتظار آن را نداشته‌اید. یکی از قسمت‌هایی که شاید در نقاط دیگر ندیده باشید، قسمت افلاک نمای تله کابین است که فضایی ۱۱ متری به صورت آزاد در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید با خیال راحت به نقاط مختلف دید داشته باشید.

تله کابین لنکاوی ، از فراموش نشدنی ترین هیجانات در مالزی

تله کابین لنکاوی در مجموع ۲۱۶۰ متر طول دارد و ایستگاه اول آن تقریباً در مسافت ۱۷۰۰ متری قرار دارد. باوجوداینکه این کوه تقریباً ۷۱۰ متر ارتفاع دارد، اما تله کابین در ارتفاع ۶۸۰ متری قرار دارد.

نکاتی درباره استفاده از تله کابین لنکاوی

اگر وقتتان کم است، بهتر است که به جای رفتن به ایستگاه وسط، به صورت مستقیم به ایستگاه پایین بروید. به این دلیل که احتمالاً در ایستگاه وسط زمان زیادی را باید منتظر بمانید تا یک کابین خالی پیدا کنید. نکته دیگر اینکه، افرادی که ایستگاه بالایی را دیده اند عمدتا دیدن ایستگاه وسط برای آنها جذابیتی ندارد و چیز بیشتری از آنچه در ایستگاه بالا هست در آن نیست.
در برخی از مواقع به ویژه در تعطیلات عمومی و آخر هفته تعداد زیادی از مسافران به محل تله کابین می‌آیند و ازدحام زیادی رخ می دهد. همچنین اگر کشتی به بندر آمده باشد، تعداد زیادی از مسافران که به گشت و گذار دریایی مشغول هستند را با خود به همراه آورده است و این شرایط نیز شلوغی و ازحادم زیادی ر ا به وجود می آورد. نیاز است که در یک صف برای خرید بلیط بایستید که در صورت طولانی بودن حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد، بعد از خرید بلیط برای سوار شدن به تله کابین نیز باید منتظر بمانید و در صورت طولانی بودن این صف نیز همان ۴۵ دقیقه را باید در نظر گرفت. بنابراین تلاش کنید که قبل از باز شدن گیشه فروش بلیط در محل حاضر باشید و چه بسا که بتوانید با این روش، بدون ایستادن در صف بلیط تهیه نمایید.
در روزهای شلوغ و حتی غیرشلوغ تاکسی خود را از دست ندهید.  اگرچه تاکسی هایی در ورودی مجتمع اورینتال ویلیج (Oriental Village) در دسترس هستند، امّا، برخی مواقع اصلاً امکان پیدا کردن تاکسی وجود ندارد. بهتر است که تاکسی به صورت ساعتی کرایه شود تا پس از برگشتن از تله کابین بتوان از آن استفاده کرد. معمولاً کرایه تاکسی ها با نرخ ۲۵ رینگیت مالزی برای هر ساعت محاسبه می شود.
موضوع مهم دیگر این است که فعالیت تله کابین با شرایط آب و هوایی ارتباط مستقیم دارد و در شرایط بد آب و هوایی تله کابین کار نمی‌کند و به همین دلیل لازم است که قبل از رفتن به محل تله کابین و استفاده از آن درباره وضعیت آب و هوا تحقیق کنید. از سویی دیگر، اگر ابرهای زیادی در قسمت بالایی وجود داشته باشند دیدن مناظر زیبا سخت می شود و شاید مناظر محدودی را بتوانید ببینید. البته وقتی که در پایین تله کابین هستید نیز می‌توانید به بررسی این شرایط بپردازید.

تله کابین لنکاوی ، از فراموش نشدنی ترین هیجانات در مالزی

ساعات بازدید از این تله کابین

بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه در هوای پاک و آرام و در اوایل صبح است. ساعت بازدید از دوشنبه تا پنجشنبه از ۱۰ صبح تا ۷ بعد از ظهر، چهارشنبه ۱۲ بعد از ظهر  تا ۷ عصر و جمعه تا یکشنبه، تعطیلات عمومی و زمان  مدرسه ۹:۳۰ صبح  تا ۷ عصر می­باشد.

آدرس: تله کابین لانکاوی ، اورینتال ویلیج، خلیج بورا(Burau Bay)

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما