خیابان نوسکی ، اصلی‌ترین خیابان شهر رویایی سنت پترزبورگ

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

خیابان نوسکی یا نوسکی پراسپکت اصلی‌ترین خیابان شهر رویایی سنت پترزبورگ و شناخته‌شده‌ترین خیابان سرزمین پهناور روسیه است و بسیاری از دیدنی‌های روسیه در آن جای گرفته‌اند. خیابانی با حدود سه و نیم کیلومتر طول که از ابتدای پیدایش سنت پترزبورگ ساخته شده و پر از ساختمان‌های تاریخی با معماری‌های خاص قرن هجدهم و نوزدهم است.

خیابان نوسکی ، اصلی‌ترین خیابان شهر رویایی سنت پترزبورگ

خیابان نوسکی پراسپکت از دو طرف خود با خانه هایی بسیار زیبا و البته به شدت با شکوه احاطه شده بود. این خانه ها و ساختمان ها به حدی در این خیابان زیاد بودند که از اول خیابان تا به آخرش ادامه داشتند. از آن جایی که از ابتدا تا به حال این خیابان را به شکلی زیبا و معماری روسی طراحی کرده اند و همچنین امتداد و انتهای آن دو مرکز مهم مثل کلیسا و نیروی دریایی قرار گرفته است، از همان سال ها حتی تا به الان قیمت خانه و ساختمان در خیابان نوسکی پراسپکت در سنت پترزبورگ همیشه گران بوده و این طور هم که پیش می رود به نظر می آید که در آینده نیز همانند ۴ قرن گذشته همچنان خانه های این خیابان بسیار گران خواهد بود که باعث معروف شدن بیش از پیش این خیابان روسی شده است.

خیابان نوسکی ، اصلی‌ترین خیابان شهر رویایی سنت پترزبورگ

در این خیابان معروف روسی پر است از فروشگاه های بزرگ، مراکز مالی و شرکت های بسیار معروف و مهم بین المللی که اهمیت آن ها و حضورشان در این خیابان، بهای این خیابان را نسبت به گذشته بیش از پیش بالاتر برده است. اگر در آینده مسافر روسیه هستید و یا حتی بلیت پرواز هواپیمای شما در دستتان است و خیلی اتفاقی هتل خود را در این خیابان گرفته اید باید بدانید که در خیابان نوسکی پراسپکت در سنت پترزبورگ روسیه واقعا به جاست که اگر حس کنید که در یکی از معروف ترین و بهترین خیابان های جهان در حال قدم زنی هستید.

خیابان نوسکی ، اصلی‌ترین خیابان شهر رویایی سنت پترزبورگ

در این خیابان از شکم گردی و رستوران گردی در بین رستوران های روسی و معروف نگذرید. انواع و اقسام رستوران های روسی از معمولی گرفته تا رستوران های لوکس و مجلل در این خیابان موجود است و شما به راحتی می توانید بسته به بودجه ی سفر خود و همچنین سلیقه و انتخابتان، گزینه ی مناسب حالتان را انتخاب کنید.

ده‌ها کافه با محیط آرام و تاریخی میزبان شما در بازدید از خیابان نوسکی خواهند بود. بسیاری از جشنواره‌های روسیه و مراسم رژه نظامی نیز در این خیابان برگزار می‌شود و مردم را به سمت خود جذب می‌کند. دلیل نام‌گذاری این خیابان به نوسکی، گرامی‌داشت قهرمانی از قرن سیزدهم با نام نوسکی بوده است، قهرمانی که در مقابل حمله ارتش‌های آلمان و سوئد ایستادگی کرد و در زمره قدیسین قرار گرفت.

تمامی ساختمان های این خیابان به نوعی برای خودشان یک جاذبه محسوب می شوند اما برخی از آن ها از دیگری معروف تر هستند. یکی از همین جاذبه ها، پل آنیشکف است.

خیابان نوسکی ، اصلی‌ترین خیابان شهر رویایی سنت پترزبورگ

از دیگر جاذبه های این خیابان می توانیم به سینمای باریکادا، کاخ استروگانف، کانلا مویکا، کلیسای کازان و یک عالمه کلیسا و جاذبه ی خیابانی دیگر در این خیابان وجود دارد که شما می توانید در یک بازدید و پیاده روی یک یا ۲ ساعته در این خیابان از آن ها بازدید نمایید. این خیابان دارای طولی ۴ متری است که برخی از قسمت های آن ۳ کیلومتر است. خیابان نوسکی پراسپکت به عنوان یکی از خیابان های معروف در روسیه امروزه هنوزهم خیابانی زیبا و معروف است اما فرق های بزرگی با آن سال هایی که آن را ساختند، پیدا کرده است.

این خیابان امروزه یکی از روشن ترین خیابان های جهان است و به خاطر وجود فروشگاه ها و مغازه های مختلف در آن، این خیابان انگار هیچ وقت خواب ندارد! همچنین این خیابان معروف روسی امروزه یکی از شلوغ ترین خیابان های روسیه و شهر سنت پترزبورگ است که اتفاقا بسیار هم در این زمینه شهرت دارد. اگر این خیابان را به عنوان یک جاذبه ی گردشگری در نظر بگیریم، خیابان نوسکی پراسپکت در سنت پترزبورگ یکی از جاذبه های رایگان است که سرتاسر آن به زیبایی تاریخ مسکو و سنت پترزبورگ به نمایش درآمده است.

خیابان نوسکی ، اصلی‌ترین خیابان شهر رویایی سنت پترزبورگ

اگر به روسیه سفر می‌کنید لذت قدم زدن در خیابان نوسکی، قلب تپنده شهر سنت پترزبورگ را به خصوص در شب با نورپردازی‌های ویژه و درخشان از دست ندهید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید