راهنمای سفر به عمان ، هر آنچه که باید از کشور عمان بدانید

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

عمان کشوری زیبایی و طبیعی است که با عجایب هفتگانه تاریخ و افسانه ها سروده شده است. به عنوان قدیمی ترین کشور مستقل در جهان عرب در آغوش نوسازی و پیشرفت است در حالی که جنبه های اصلی فرهنگ و میراث خود را حفظ نموده است. عمان مقصد سفر مناسب برای کسانی که به دنبال یک تجربه اصیل عربی میباشند. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید به این کشور بروید، راهنمای سفر به عمان را که برایتان آماده کرده ایم را مطالعه کنید.

راهنمای سفر به عمان ، هر آنچه که باید از کشور عمان بدانید

آب و هوا

آب و هوای عمان بیابانی گرمسیری است و می توان گفت که شبیه به شهرهایی مانند دبی و لاپاز (مکزیک) می باشد. تابستان بسیار گرم و مرطوب است و دمای هوا در طول روز به ۳۸ درجه سانتی گراد می رسد. بهار و پاییز نیز تقریبا گرم هستند که در شب دما حدود ۲۱ درجه سانتی گراد است.

بهترین زمان سفر

همانطور که حدس می زنید راهنمای سفر به عمان نشان می دهد که بهترین زمان بازدید این کشور فصل زمستان است. در ای فصل روزها حدود ۲۴ درجه و شب ها تقریبا ۱۶ درجه سانتی گراد دارند. همچنین رطوبت هوا در این فصل از دیگر زمان ها کم تر و در نتیجه هوای مطبوع تری در انتظار شماست. البته در این فصل نرخ تور و هتل ها به خاطر گردشگران بیشتر می شود.

راهنمای سفر به عمان ، هر آنچه که باید از کشور عمان بدانید

همنشینی با ساکنان عمان

مردمانش چنان خونگرم و مهمان نوازند که حتی راننده‌های تاکسی هم گاهی گردشگران را به خانه‌هایشان دعوت می‌کنند. همچنین می‌توانید شب های پرستاره را در چادرمحلی‌ها در صحرا به همراه موسیقی عربی و قهوه‌های معروف‌شان صبح کنید. این کشور بالاترین شاخص امنیت را دارد و هیچ جرم محلی یا فعالیت تروریستی در آن ثبت نشده که همین موضوع مزیتی بزرگ برای شما گردشگران محسوب می‌شود و توریست این کشور را رونق می‌بخشد. به طور کلی مردم عمان از نظر سطح رفاه، توسعه و اشتغال در حرفه‌های پر سود، ماندن: کشتی سازی،طراحی و ساخت جواهرات و تزئینات قیمتی وضعیت خوبی دارند.
زنان و مردان عمانی با پوشش‌ اسلامی در اماکن عمومی حاضر می‌شوند و لباس‌های زنان پر است از نقش و نگار و از تمامی رنگ‌ها در پوشش خود بهره می‌گیرند. اغلب زنان برقعه دارند، مردان هم دشداشه‌های سفید می پوشند با کلاه های رنگی و تجمیع همه‌ی این رنگ‌ها به این سرزمین جان می بخشد.در سفر به عمان، هنگام گردش به یاد داشته باشید که برای احترام به میزبانان‌تان از پوشش‌های مناسب استفاده کنید.

راهنمای سفر به عمان ، هر آنچه که باید از کشور عمان بدانید

هزینه های سفر به صورت کلی

عمان به خاطر اینکه یکی از گران ترین نرخ ارز در جهان را دارد، مقصد رو به گرانی محسوب می شود و البته با توجه به فصل سفر قیمت‌ها افزایش و یا کاهش خواهند یافت.

 در سفر به عمان چه چیزی بخوریم؟

غذاهای عمانی معمولاً شامل نان سنتی، برنج، مرغ، ماهی و انواع سالادها و سس‌های مخصوص می‌شوند که همگی تقریبا طعمی تند دارند. همچنین عمانی‌ها، قهوه‌ی سنتی‌شان را همراه با خرما یا حلوای معروف عمانی می‌خورند و گاهی هم چای قرمز می‌نوشند. این موارد، جزو غذاهای رایج این کشور هستند. نوشیدنی محبوب عمانی‌های Mountain dew است که باید تجربه کنید. از غذاهای محبوب و معروف عمان می‌توان به مجبوس، شوا، هریس، کباب و نان عمانی اشاره کرد.

راهنمای سفر به عمان ، هر آنچه که باید از کشور عمان بدانید

حمل و نقل بین شهرها

هواپیما: عمان ایر معمولا برای دو فرودگاه کشور (مسقط و صلاله) پروازهایی دارد. اما به دیگر شهرها که فرودگاهی ندارند را باید با روش دیگری دسترسی پیدا کنید.

اتوبوس: بهترین راه برای تردد بین شهرهای بزرگ در عمان را می توان استفاده از اتوبوس دانست. اتوبوس ها معمولا راحت و به صرفه هستند، اگرچه سرعت خیلی زیادی برای رسیدن به شهرها ندارند.

تاکسی: معمولا تاکسی های بین شهری هزینه های زیادی برایتان دارند.

برخی از شهرهای مهم گردشگری

شهرهای مهمی که می توان در راهنمای سفر به عمان ذکر کرد مسقط، صلاله، نیزوا، خصب و … هستند.

برخی از جاذبه های مهم گردشگری

شهر مسقط: پایتخت عمان جذابیت های خاص خود را نظیر مرکز تولید گاز و نفت عمان دارد که بازدید از آن بسیار پیشنهاد می شود.

قلعه رفصه: در شهرستان صور واقع است و یکی از مهم ترین قلعه های عمان به حساب می آید.

غار مجلس الجن: این غار که در فلات سلما واقع شده که اکنون بهعنوان دومین غار عمیق جهان شناخته می شود.

قلعه نخل: در شهرستان نخل و در منطقه باطنه واقع شده است.

راهنمای سفر به عمان ، هر آنچه که باید از کشور عمان بدانید

جاذبه های گردشگری عمان بسیار زیاد هستند و بازدید از آن‌ها بسته به نوع سفرتان و اینکه از چه شهرهایی تمایل به بازدید دارید، بستگی دارند. پس در این راهنمای سفر به عمان به همین چند مورد کوچک بسنده می کنیم.

برخی از سواحل تفریحی

ساحل القرم، مسقط یکی از ساحل های خوب کشور عمان می باشد.

شهر صلاله نیز دارای سواحل خوبی است.

ساحل الجصه

ساحل استان مسندم

بایدها و نبایدها

– حتما از غذاهای محلی این کشور که گاهی ترکیبی از غذای عربی و هندی هستند امتحان کنید.

– عمانی ها مردم مهمان نوازی هستند پس اگر یک ماشین کرایه کردید و بعد از یک روز او شما را به صرف شام دعوت کرد، بهتر است آن را بپذیرید.

– پوشش شما خوب است که خیلی متفاوت با لباس های مردم آن جا نباشد.

– راهنمای سفر به عمان همچنین توصیه می کند که اگر در ماه مبارک رمضان به این کشور سفر کردید در طول روز در مکان های عمومی از خوردن و نوشیدن چیزی پرهیز کنید.

حقایق جالب در باره کشور عمان

 • کشوری مستقل با وجود تنش ها در خاورمیانه
 • ساختمان ها با درب های تزئین شده(درب های شیک نمادی از عمان است)
 • سواحلی با انبوهی از لاکپشت ها
 • تردد فقط با خودرو تمیز مجاز است در غیر اینصورت جریمه میشوید
 • رنگ غالب سفید است و رنگ قرمز پادشاهی
 • پایگاه پروش اسب با نژاد عربی
 • مساحت عمان309.500 کیلومتر مربع است
 • صادرات نفت و گاز (یک میلیون بشکه در روز)
 • بزرگترین استان عمان ظفار با مرکزیت ثلاله است
 • سی و سه درصد جمعیت عمان بلوچ هستند و در جنگ مقابل پرتغالی ها و استقلال عمان نقش عمده ای داشتند
 • عمان با امارات و عربیتان و یمن و تنگه هرمز همجوار است
 • جمعیتی نزدیک به 2.500.000 نفر دارد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید